Šta je novo?

Gigabyte ili Asus

iSpirit81

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
06.07.2014
Poruke
2,382
Poena
130
Postovane kolege,nebitno koji je socket u pitanju...sta vama vise lezi od ova 2 proizvodjaca tj. sa kojom plocom ste imali boljih iskustava ?
 
asus.svi imaju gems i duds,ali gigabajt prednjaci u broju dudsa.asus kad spakuje plocu,spakuje je bas do kraja.da ne bude bas sve dandy,asus ima losu naviku da ne pruza dugu podrsku prozivodima koji nisu na trzistu,dakle najcesce cim je nema na trzistu,ne ocekujte bios-e i apdejte na sajtu.ima izuzetaka naravno,ali to je neko generalno pravilo.gigbajt ne bih previse blatio,sve se vec zna uveliko,ko nije upucen,samo neka pregleda ovaj podforum).
 
Asus uvek.
 
Imam neku ausu ploču iz 2003. godine i jos uvek radi. Sa trenutnom nisam imao nikakvih problema :)
 
Samo ASUS
 
Asus zauvek.
 
Ја сам из оне друге приче, обично гледам шта нуди плоча и скоро увек ми Гигабајт буде бољи. Некад давно ми је Абит био фаворит (од оне BX-Raid плоче) а последњих неколико плоча Гигабајт. Прошлог пролећа сам купио нову плочу и ниједан Асус ни близу те цене није нудио оно што нуди плоча из потписа. А било ми је битно да има бар 2 PCI слота плус бар два дигитална видео излаза ... овај Гигабајт има скоро све постојеће плус још нешто. Чак сам због неких препорука био спреман да форсирам Асус ако буде ситна разлика ... али је била превелика.
 
Ја сам из оне друге приче, обично гледам шта нуди плоча и скоро увек ми Гигабајт буде бољи. Некад давно ми је Абит био фаворит (од оне BX-Raid плоче) а последњих неколико плоча Гигабајт. Прошлог пролећа сам купио нову плочу и ниједан Асус ни близу те цене није нудио оно што нуди плоча из потписа. А било ми је битно да има бар 2 PCI слота плус бар два дигитална видео излаза ... овај Гигабајт има скоро све постојеће плус још нешто. Чак сам због неких препорука био спреман да форсирам Асус ако буде ситна разлика ... али је била превелика.

Slažem se. Na ovom forumu je Asus baš favorizovan, mada u zadnje vreme se gura i ASRock. U princiu prilikom kupovine treba da se gleda šta ti od opreme realno treba, a posle gde se to dobija za što manje pare.
 
Po meni je ASRock uvek bio jeftina kopija Asusa.
 
Od kako je DFI umreo, moj favorit je Asus.

Ko hoće malo da uštedi, ASRock je odlična alternativa.
 
U princiu prilikom kupovine treba da se gleda šta ti od opreme realno treba, a posle gde se to dobija za što manje pare.
Баш тако, често неко купи хардвер по препоруци, неком тесту и онда укапира да нема нешто што му је скоро па обавезно. Ја сам тражио бар један PCI (са огромним плусом за два), обавезно SATA3 и USB3 као и бар један дигитални видео излаз. Добио сам плочу са 2 PCI, са 4 USB3 позади и са интерним USB3 конектором, са VGA, DVI, HDMI и Display Port конекторима плус бољу звучну (уз дигитални аудио излаз) за неку малу цену. Најјефтинија Асус са пола од овога је била бар 2к скупља.
 
sve je od slucaja do slucaja,kad sam kupio sadasnju plocu asrock je bio bez premca po pitanju sta nudi za koje novce.gigabajt u tom segmentu (ozbljinjija z97 ploca na budzetu) nije imao odgovor,gaming serija je bila ili znatno skuplja za isto ili za iste pare dosta manje stvari daju,na dnu su imali neke socijalne z97 varijante bez dva x8 slota a SOC i ekipa odose preko 200e.asus standardno skup,MSI jos nije izbacio modele u segmentu tako da i nisam imao neki izbor pa da biram brend.asus bez premca ima najbolju kontrolu ventova,najupeglaniji UEFI,i jako retko im se podkrade generalno los proizvod (nisu bezgresni,na dvoslotnim 280x-evima se videlo).

treba da se samo pojmi da su oni tu zbog nas,ne mi zbog njih,i da lojalnost ka brendu je u sustini glupost.biti fan necega je okej,ja licno sam uvek obozavao J&W plojke jer su uvek bile nestandardne,barebone a neobicna resenja.
 
Nije ni Asus ono sto je nekad bio.

A za ove najjeftinije ploce je apsolutno nebitno ko je proizvodjac. Sve je to isto, pogotovo za Intel platforme.
 
Poslednja izmena:
Nepraktično je zaustaviti se na samo te dve marke. Svaka ima neke dobre i neke ne tako dobre osobine. Gigabyte ima dobre elektro- mehanočke osobine na većini ploča. Asus vrlo fleksibilne BIOS-e, MSI dobru softwaresku podršku a Acer ume lepo da iznenadi iako je Asusov "mlađi brat". Najveća šteta je što nije više glavnih proizvođača opstalo.
 
Asus i Asrock jedino.
 
Čovek je pitao

"...sta vama vise lezi od ova 2 proizvodjaca tj. sa kojom plocom ste imali boljih iskustava..."

inače se ovo opet pretvara u jednu od milion bespotrebnih i mnogo puta prežvakanih i izanđanih diskusija...
Zato nisam obrazložio niti se upuštam u dalju raspravu.
 
Ja sam gotovo uvek uzimao Asus ploce i nije bilo nekih bitnijih problema (sve rade i dan danas). Ali moguci su problemi softverske prirode (uz BIOS update se rese), a najcesce je bilo u vezi podrzane RAM memorije. Na jednoj mi se desilo da RAM nije hteo da radi iako je u WHQL listi. Opet, napominjem, lako resivo uz BIOS update.
 
Asus uvek, imam plocu koja je kostala 4200 din tadasnjih a kupljena je 2007 god. znaci 8 god matora i dan danas sljaka ni jedan kondenzator se nije naduvao ili bilo koj slican problem, imao jos jednu 5 god i prodo radi coveku i dan danas i sad furam Sabertooth 990FX R2.0 koja ima inace 5 god. garancije (kao i sve ostale TUF ploce) sto znaci ko zna dokle ce ona da sljaka a i da napomenem ove sve prethodne su imale garanciju po 3 god. a presisali su garanciju 2 neke i 3 puta :D

Sto se tice Gigabyte dobri su za grafike za ploce ne znam (necu da pricam gluposti posto nisam koristio ploce)
 
Po meni je ASRock uvek bio jeftina kopija Asusa.
Zato sto i jeste, ASRock je nastao kao low budget odeljenje Asusa, kasnije su se osamostalili.

On topic, imao sam i GA i Asus ploce, nikada nisam imao probleme ni sa jednim ni sa drugim, vremenom sam se okrenuo ka Asusu najvise zbog toga sto imaju najbolje hladjenje na grafickim karticama, pa se to nekako spojilo, a i sam ASUS ne pamtim kada je zakazao, tako da je uvek sigurna kupovina.
 
Manje zavrzlama na Asusu u odnosu na ostale ploce,a sto se tice kvaliteta ....hm palio sam i rampaz , gigu, maximusa tako da ipak mislim da je rog najizdrzljniviji(pisem naravno u overklok kontekstu):D
 
Moj glas ide za Asus, ispred svih su. Ali ni Giga nije za bacanje, nju bih pre kupio nego MSI koji je uzasan...
 
Nisam imao lepa iskustva sa njima, na AMD-ovim plocama bios je nedovrsen, a cak i one skuplje sa 990FX cipsetom kad se cpu overklokuje nece da se upale iz prve. Jednostavno, deluju neozbiljno u poredjenju sa Asus-om.
To je moje iskustvo i misljenje, ne mora da znaci da neko drugi nije zadovoljan sa MSI plocama :)
 
Имам по пар плоча једног и другог произвођача и дефинитивно мислим да Асус то боље ради од Гигабајта,мада мора човек да има и среће кад нешто купује код нас пошто заступам мишљење да роба у Европи и код нас није истог квалитета односно да код нас може на свашта да се налети.Да додам када су у питању оне најјефтиније плоче ту сви произвођачи штеде па и они највећи,квалитет мора да се плати то дефинитивно.
 
U tom slučaju to mišljenje izbaci iz glave :) i evo ti iz prve ruke, kod nas ASUS stiže sa iste lokacije odakle stiže i nemcima i svima ostalima u EU ;)
 
Ja na ploci i napajanju ne stedim. Dovoljno puta sam se zajebao ili mi je falila neka opcija, a Asus je def bogat opcijama, ali to naravno ne dolazi jeftino :)
 
Nazad
Vrh Dno