Šta je novo?

Sony Xperia E4

Dzosua, baci koji ss tih app na sd :)
 
Pa prebacio sam ja tako nakon instalacije. Ali kad restartujem telefon ikonice se obrišu. Aplikacije rade i postoje,nisu se deinstalirale samo nema ikonica. Probaj i ti da ga restartuješ pa javi da li se brišu.
 
Poslednja izmena:
Cekaj bre na koji restart mislis? Ako mislis na fabricki logicno da ce ti sve obrisati i posle da sve moras ponovo instalirati,a ako mislis na onaj sa power dugmetom gde ga samo resetuje gasenjem tu mi sve ostaje kako i treba.
 
Mislio sam na gašenje,pa ponovo paljenje telefona (Power dugme). Tu mi se gube ikonice aplikacija koje su na SD kartici. Znači da je do SD kartice ili do telefona? Proveriću sa drugom karticom,ako nije vraćam ga nazad u MTS.
 
Mislio sam na gašenje,pa ponovo paljenje telefona (Power dugme). Tu mi se gube ikonice aplikacija koje su na SD kartici. Znači da je do SD kartice ili do telefona? Proveriću sa drugom karticom,ako nije vraćam ga nazad u MTS.

Ma jok,sve mi fercera normalno,milion puta sam ga gasio tako ;)
Prvo probaj drugu sd karticu,moguce i ona da zeza,ako i sa drugom onda ga vracaj na reklamaciju.
 
Evo sada sam probao sa drugom SD karticom i ista priča. Sve što prebacim na karticu,posle gašenja se brišu ikonice. Kakav bedak. Taman sam mislio da je OK telefon,sada sam se razočarao.
Provalio sam kada se telefon prvo ugasi na Power dugme,pa se upali na Power dugme tada obriše ikonice,a kada se pritisne Power dugme i izabere "Ponovo pokreni" onda ih ne briše.
 
Poslednja izmena:
Prelistaj negde po netu,cini mi se negde da sam procitao da taj problem postoji.
I jesi azurirao sistem na zadnju verziju?
 
Pa kako to kod nekih telefona postoji problem,a kod nekih ne npr. tvoj telefon. Gde si ga ti kupio? Ažurirao sam odmah na startu. Koristi 4.4.4 verziju
Zašto se ne jave ostali korisnici ovog telefona,kakva su njihova iskustva? Da li i oni imaju ovaj problem ili sam jedini u Srbiji?
 
Poslednja izmena:
Probaj npr. Nova launcher, pa vidi da li nestaju.
 
Pa kako to kod nekih telefona postoji problem,a kod nekih ne npr. tvoj telefon. Gde si ga ti kupio? Ažurirao sam odmah na startu. Koristi 4.4.4 verziju
Zašto se ne jave ostali korisnici ovog telefona,kakva su njihova iskustva? Da li i oni imaju ovaj problem ili sam jedini u Srbiji?

U telenoru.
4.4.4 verzija je na njemu od pocetka,nego moras gledati broj verzije (zadnja stavka),trebalo bi da ti je 24.0.A.3.8
 
To je ta verzija 24.0.A.3.8. Ne znam u čemu je štos.
Dzosua:Koja ti je klasa memorijske kartice. Moja je klasa 4,da ne treba veća klasa?
 
Poslednja izmena:
Mislim da to nema veze,moja je 10 klasa i to cini mi se znaci samo kolika je brzina prijema i slanja podataka kartice. 10 je valjda najbrza
 
Poslednja izmena:
Juce mi mob poceo izbacivati da je Deezer naprasno stao i da li zelim da posaljem problem ili da samo potvrdim i zatvorim obavestenje.
Ajde to i nije problem,desava se,ali je fora u tome da mi je to onesposobilo mob 90%.
Sve app sto sam imao su nestale na ekranu,nisam mogao cak ni uci u meni.
Jedino sam mogao na pozive da se javljam,ali ja da zovem ne.
Onda sam se povezao preko neta na play store i tu uspeo obrisati deezer i od tad se sve app vratile i sve ok.
To mi se nikad nije desilo,a cini mi se da ovih zadnjih dana Deezer nije imao nova azuriranja pa da su ona onesposobila mob.
Jel ko jos imao ovo?
 
Ne mogu ti pomoći,nisam koristio Deezer app. Bilo je meni ranije da neka app zaglupi telefon,ali novo ažuriranje app reši problem.
Znam samo da sam se mnogo razočarao u ovaj model. Kada sam video specifikaciju i cena. Vauuu! Kad je stigao,neverovatno oduševljenje i onda pafff!
Telefon softverski nije uredu. Možda sam samo ja loše sreće,ali i dalje ostajem pri lošem mišljenju o njemu. Odneo sam ga danas u MTS-ovom servisu i molim Boga da mi ga ne vrate!
 
Kod Telenora je telefon na popustu. Ne znam koliko ti popusti obicno traju, ili ce to mozda biti stalna cena.
 
Ne mogu ti pomoći,nisam koristio Deezer app. Bilo je meni ranije da neka app zaglupi telefon,ali novo ažuriranje app reši problem.
Znam samo da sam se mnogo razočarao u ovaj model. Kada sam video specifikaciju i cena. Vauuu! Kad je stigao,neverovatno oduševljenje i onda pafff!
Telefon softverski nije uredu. Možda sam samo ja loše sreće,ali i dalje ostajem pri lošem mišljenju o njemu. Odneo sam ga danas u MTS-ovom servisu i molim Boga da mi ga ne vrate!

Meni se i dalje ok drzi izuzev ovog problema sa Deezer-om koji sam resio brisanjem njega,ali je to sigurno kod njega neka greska,a ne do moba
 
Znači Sony i dalje brljavi softverski u ne-highend segmentu...
 
Pročitaj u predhodnim postovima na kakav sam problem naišao. Kažem,možda sam loše sreće,ali postoji šansa da i drugi korisnici imaju sličnih problema. Za sledeću kupovinu sigurno neću imati dilemu šta da uzmem. Znam da Sony više neću ni pogledati. Loše iskustvo!
 
Na Sony sajtu pise da ima nova ispravka od 26.06.2015.,a verzije 24.0.A.5.14,tako da je moguce vrlo brzo i kod nas.
 
Upravo azurirao na ovu verziju sto sam gore naveo pre par dana. Za sad mi se cini da mob radi 20% brze.
 
Kako radi sad? Gledam da uzmem u Telenoru za dinar, dvoumim se da li da ga uzmem ili sačekam lumiu 640 ds...

Radi skoro pa ekstra,ima jos malo sitnih nekih grescica,nista strasno. Ispravili su bag sa punjenjem memorije nekim kodecima i glupostima gde mi je taj folder uzimao skoro 1 gb interne. Nakon zadnje ispravke sam obrisao taj folder skroz i vise se ne puni sa tim glupostima,sad zauzima oko 50 mb i to sa nekim sistemskim fajlovima sto mu trebaju.
Ali sad ti je vec stigao i E4G i svakako ti je moja preporuka njega pre da uzmes od ovog
 
Radi skoro pa ekstra,ima jos malo sitnih nekih grescica,nista strasno. Ispravili su bag sa punjenjem memorije nekim kodecima i glupostima gde mi je taj folder uzimao skoro 1 gb interne. Nakon zadnje ispravke sam obrisao taj folder skroz i vise se ne puni sa tim glupostima,sad zauzima oko 50 mb i to sa nekim sistemskim fajlovima sto mu trebaju.
Ali sad ti je vec stigao i E4G i svakako ti je moja preporuka njega pre da uzmes od ovog

Jeste brate ali je on 10,000 skuplji :) Ne, rekoh da uzmem ovaj i onda sam video vaše komentare ovde gde niste nešto oduševljeni. Pazi meni mobilni treba za čitanje vesti, skajp i neke male aplikacije koje će svaki smartfon da podrži. Kako radi skajp, jel si ga ubacivao? Pošto znam da na mnogo androida radi očajno, ja imam L520 gde radi odlično, ali kapiram da je taj jači pa da će da radi ok i tu?

Hvala na odgovoru inače.
 
Ne koristim skajp,ostalo je sve super,jedino je malo losija kamera
 
Imam box paket pa sam odlučio da kupim ovaj telefon sinu za rođendan jer mi cena deluje ok a i njemu je bila želja da ima sony.Koristi ga 3 nedelje i to maksimalno,napunio ga je gomilom igrica i gleda filmove online.Malo sam i ja čačkao po telefonu i oduševljen sam kako radi.Nikada mi nije štucao,ekran je odličan,slike po danu ok,baterija dosta dobra koliko ga klinac maltretira.E sada mane: onaj kabal za punjač je neviđena sramota za sony,plastika na zadnjem poklopcu mi estetski izgleda očajno (crne boje je poklopac),malo duže puni bateriju.Ono što me najviše oduševilo kod ovog telefona je odličan zvuk na onim vrljavim slušalicama, od kojih bole uši kad ih malo duže koristiš.Toliko od mene i nadam se da sam nekome pomogao ukoliko se odluči za kupovinu ovog telefona.
 
Ono što me najviše oduševilo kod ovog telefona je odličan zvuk na onim vrljavim slušalicama

Koje slusalice su u pitanju? Postavi sliku ako te ne mrzi. U slucaju da su neke in ear probaj da namestis manje gumice, to znacajno moze da popravi udobnost.
 
Jel se zna mozda kada ce Lollipop update za E4? Nesto sam citao do kraja avgusta kao...
 
Da, ali nisu rekli ni da nece. Na wikipediji stoji ovo "The Sony Xperia E4 is expected to be upgraded to Android Lollipop 5.1, tentatively in August 2015. This news came with previous uncertainty that the E4 would stay on is current software Android Kitkat 4.4." Sto znaci da bi trebalo ali nije sigurno, pa reko da pitam mozda ovde neko cuo neke vesti :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno