Šta je novo?

ExamCollection pitanja za sertifikate

Proday

Znamenit
Učlanjen(a)
02.01.2005
Poruke
20,281
Poena
1,425
...iliti kako sam nasamaren, pa resih da podelim iskustvo da se ne bi jos neko izleteo kao ja.

Ukratko, posto vec neko vreme spremam ispite za micrososft sertifikate, resih da platim premium pitanja na sajtu http://www.examcollection.com/microsoft_exams.html ...znaci proverena pitanja koja ce biti na testu, bla bla. Koristio sam ova pitanja i ranije, ali sad zbog promenjene politike firme reko da probam i ovim putem (uplatim za premium). Bila je promocija, neki popust od 35% pa je to bio jedan od razloga, rekoh ajde da platim mesec dana, poskidam sta mi treba pa cu da se odjavim (znaci izabrah pretplatu na jedan mesec kao sto se vidi sa slike). E sad dolazi do zapleta, istice meni taj mesec za koji dan, ja lepo odradim unsuscribe (i to je procedura krajnje komplikovana, treba da se stampa, potpisuje, skenira i salje overen dokument), ali i posle toga meni ostaje aktivirana pretplata. Sta cu ja, lepo pisem podrsci (sa kojima sam vodio rat doduse i kada sam uplatio posto im je trebalo 10 dana da mi aktiviraju taj premium paket) i lepo meni objasnjava covek da ja moram da budem minimum tri meseca u pretplati pa tek onda da prekidam istu i kao sad imam dve (dve hej, a ja samo jedan mesec platio) itd. Objasnjavam ja njemu da sam platio samo jedan mesec, ne tri i takodje da sam samo jednom platio, a ne dva puta kako oni prevaranti tvrde. Tu se on izvinjava kako su prevideli broj meseci i salje meni neki odeljak iz FAQ sekcije sa sajta

Q: How to cancel a premium subscription?

A: Yes, you can cancel your subscription by clicking 'Cancel My Subscription' link in your account. For monthly subscription, however, you will need to continue for at least 3 months according to the rules of Certplex Ltd. Billing Policy before being able to cancel it. If you want to cancel before 3 months, you can do it by paying $59.99 which is the handling charges for cancellation of your subscription. Others subscriptions can be cancelled any time from within your ExamCollection Member's Area.

Znaci strasno, ja sad vec prsao, pitam ja njega da mi objasni zasto to onda nisu stavili na prvu stranu tj zajedno sa reklamom i koja poenta onda posebne pretplate na mesec dana, kad ima i tri meseca koja su po nizoj ceni...na sta on naravno nema odgovor. Kako god, sad se lepo svodi na to da ukoliko hocu da prekinem pretplatu pre isteka tri meseca, moram da platim jos 60 dolara za njihovo cimanje. Sad cu lepo da im platim to, oteram u tri lepe i da ih reklamiram u najgorem svetlu gde god stignem!!

Usput, ako neko ima da polaze neki ispit microsoft, cisco, vmware i sta vec sve ima na sajtu i zainteresovan je za pitanja, neka mi se javi da resimo to povoljno.

U prilogu slika sta sam birao prilikom uplate
 

Prilozi

  • Subscription.jpg
    Subscription.jpg
    285.8 KB · Pregleda: 231
A na koju foru oni tebe mogu da nateraju da im platis? Ti si im platio mesec dana i prestajes da koristis. Mislim, jedino ako si potpisao ugovor u kome pise da ces da placas pretplatu 3 meseca i u kome su uslovi za prevremeni raskid ugovora, pa da moras. Ako nisi nista tako uradio, posalji im sliku lepog belog labuda uz najlepse zelje.
 
Iskreno nemam pojma kako to funkcionise, tek nedavno sam izvadio visa internet karticu i ne bih da mi slepci blokiraju racun ili me tuze ili ko zna sta mogu da urade. Temu i jesam postavio da osim pored upozorenja,mozda dobijem i neki odgovor koji ce mi pomoci u daljoj proceduri. Mislim i meni je jasno da ukoliko nemam para na kartici,ne mogu da skinu pare, ali sta se desava ukoliko za tipa dva meseca prebacim pare na racun?!
 
Nista. Otkazes tu karticu (ne blokiras, nego otkazes, jer se tako ne placa) i otvoris drugu lepo.
A takvi bezobraznici neka tupe koliko hoce, sa racunom posle ne mogu nista.
 
Ma ne mogu oni tebi da skinu pare sa kartice. Samo ti mozes da im platis, svojom voljom i samo onako kako si vec platio. Ovo meni lici na pokusaj navlacenja, ako nisi pravio i potpisao ugovor (kao za telefon npr.) ne mogu ti nista.
 
Nema ugovora nikakvog. Firma je u Engleskoj koliko sam mogao da primetim.
Deki cimanje mi je da radim sad to sve,tek sam izvadio ovu karticu,muka mi da prolazim sad sve to isto opet. Nasamaren sam,kontam platicu jos tih 60$ pa sta sad (bar sam polozio dva ispita).
 
Ma nemoj nista da placas, teraj ih u 3 lepe. Ne mogu ti nista oni.
 
Mogu oni sami da skinu sa kartice, cim je subscription, sigurno cuvaju broj kartice, ne mora on nista licno da inicira.

Proday, da si naucio nesto, pa ajde de, ali nikakvo naravoucenije kako ne pasti na takve zamke ne moze se izvuci iz ovoga, sem iz iskustva drugih. (i sam si video da treba ceo sajt da pretrazujes da bi nasao u FAQ da ima minimum 3 meseca, ako nema toga u ugovoru).
Ne svidja mi se kada neko kaze platicu jer sam nesto naucio, novac ide bezobraznima na te nacine :D
 
Mislim da to preko internet kartice ne mogu da skidaju nista sami. Najbolje bi bilo da se ode u baku i proveri tamo. Po meni, ovo je pokusaj prevare, nemoj nista da placas. Odi sutra u banku i pitaj, u krajnjem slucaju, ponisti tu karticu i uzmi drugu. Nemoj prevarantima da poklanjas 60 evra.
 
I ja kontam da lrincip subscriptiona omogucava da se skine novac sa kartice i bez mog odobrenja ako ima dovoljno sredstava na racunu. Ali sta se desava ako nema!?
Deki slazem se za ovo sto pricas,ja najmanje volim kad me neko namagarci,ali sta sad da radim. Cele naredne nedelje radim, u banku nema sanse da stignem pre subote,a 26 se obnavlja pretplata,sa tim sto pise da se bar dva dana ranije mora odjaviti. :(
 
Pa dobro, samo NEMAJ evra na deviznom, i miran si ;) Pokusace da skinu, nece moci. Otkazi karticu kad stignes, i zatrazi novu. Mogu da se slikaju ako ne stavis novac bas onda kad probaju da skinu.

Toxicm, mogu.
 
Hmm, nisam znao da smeju tako nesto da rade. Ne deluje mi bas legalno, pogotovo sto je on isao na placanje mesecno, a ne na 3 meseca. Ovo su prevaranti neki sigurno.

Nemoj da im placas nista. Otkazi karticu prvom prilikom i obavezno im posalji labuda.
 
Ne kazem da je legalno ako ne pise tako u necemu sa cime se saglasio, a u svakom slucaju je lov u mutnom.
Ali da mogu, mogu sigurno.
 
Evo da ti odgovorim na pitanje, posto je moj prvi posao u inostranstvu bio za "American Express". Pretplata spada u "recurring payment" i mogu da ti skidaju iz meseca u mesec bez tvoje (direktne) saglasnosti, naravno, ako imas para na racunu. Ne dozvoljava svaka kartica da se na nju stavi "recurring payment", sto ima i dobrih i losih strana. Mislim da je najlakse da odes do banke i karticu proglasis ukradenom - vise nece moci da se koristi nikako i dobices novu. I ustedeces tih $60.

I jos nesto da dodam. Brdo puta su mi se korisnici zalili da im i dalje naplacuju pretplate koje su uredno otkazali. Ovo se desava cesce nego sto mozes i da zamislis, posebno sa firmama poput Netflix-a i slicnih. Da li si siguran da ce ovi likovi zaista i da prestanu sa naplatom pretplate nakon 3 meseca...? Mislim ono, likovi se bave prodajom braindump-ova, koliko "posteni" uopste mogu da budu?
 
Poslednja izmena:
Ne kapiram kako mozes i da pomislis da platis 60$ za njihovo cimanje. Za dva klika misem...
Ovde ljudi rade nedelju dana za te pare.
Prijatelju ti zivis u zemlji gde polovina ne placa ni struju a ti bi da placas englezima 60$.
Teraj do kraja ko sto su ti svi rekli.

I u moje vreme si mogo za 60$ da polozis 2 ispita, jedino se razlikuje sto tad nisi morao plus da ih ucis. :D
 
Koje si to ispite polozio?
 
Ja sam imao sličnu situaciju, i uz screenshot ekrana gde je cena bila iskazana za jedan mesec su mi prihvatili reklamaciju u banci, i vratili novac za mesece nakon mog pokušaja otkazivanja usluge.
 
Slična stvar desila mi se sa LinkedIn nalogom.
Prošle godine mi stigne mail sa ponudom nešto pred kraj meseca da se nudi besplatna aktivacija Premium naloga odnosno beslatnih mesec dana ukoliko se prijavim do kraja meseca.
Kliknem na link, odvede me na sajt gde tačno to piše - besplatnih mesec dana LinkedIn Premium naloga. Skrolujem dole, sve OK, čak piše da se može jednostavno otkazati pretplata i da se lako može vratiti na Osnovi nalog.

OK, računam sve što je besplatno vredi iskorisiti i krenem kroz podešavanja. U jednom trenutku mi zatraže broj kreditne kartice i ispod jasno piše da je samo pro forme radi. Ja upišem, validiram nalog. Aktiviram Premium i proverim balans na eBanking-u, sve OK, nema promena.

Da bi se osigurao i isključio Premium nalog ubacim podsetnik u telefon i u Outlook dva dana pre isteka promocije.

Uredno odjavim Premium nalog dva dana pre isteka i vratim se na Basic profil. I posle tri dana mi LinkedIn skida mesečnu pretplatu za Premium nalog...

Krenem da otvaram žalbu, bombardujem mail-ovima i tražim objašnjenje. Posle jednog dana dolazim do tehničara koji mi šalje link sa pravilima Premium naloga gde se navodi da se otvara na valjda najmanje šest meseci i da sam prihvatio uslove korišćenja inače ne bih mogao da dobijem mesec dana gratis.
Ove uslove nije moguće bilo videti u opisu promocije niti su bili lako videti na stranici sa nalozima.

Žalbe za netačno oglašavanje ne prolaze i posle par dana odustajem, skidam sav novac sa Visa Internet kartice i javljam banci da ukoliko neko pokuša da mi skine novac i ne uspe a potom krene da se žali mi preusmere tu gospodu da ja popričam sa njima.

Niko nije zvao niti dalje pokušavao, ja sam prežalio 13-14€ i naučio lekciju. A sebe sam smatrao opreznim korisnikom interneta pre ovoga.

Očigledno sa su i velike kompanije krenule sa pilićarskim iznudama.
 
Poslednja izmena:
Evo da ti odgovorim na pitanje, posto je moj prvi posao u inostranstvu bio za "American Express". Pretplata spada u "recurring payment" i mogu da ti skidaju iz meseca u mesec bez tvoje (direktne) saglasnosti, naravno, ako imas para na racunu. Ne dozvoljava svaka kartica da se na nju stavi "recurring payment", sto ima i dobrih i losih strana. Mislim da je najlakse da odes do banke i karticu proglasis ukradenom - vise nece moci da se koristi nikako i dobices novu. I ustedeces tih $60.

I jos nesto da dodam. Brdo puta su mi se korisnici zalili da im i dalje naplacuju pretplate koje su uredno otkazali. Ovo se desava cesce nego sto mozes i da zamislis, posebno sa firmama poput Netflix-a i slicnih....

Pohvala za konstruktivni odgovor te pitanje usled nedoumice->
ako ode u banku i proglasi ukradenu karticu, banka po automatizmu blokira racun i naplacuje trosak za izradu nove kartice -
Ipak (da li?) pretplata ostaje nevezano za odjavu karte posto je ista(pretplata) nastala znatno pre prijave gubitka ?

npr primer Netflix-a il neki drugi servis, osoba je uzela npr godisni nalog
(te jednostavno na kraju meseca skine se odredjeni iznos za koriscenje - banka nema uvid u to da li je u pitanju 1-time fee il multi-month), nakon 4/5 meseci ode se u banku, prijavi kradja, dobije novu karticu ali pretplata, koliko shvatam ostaje ? (sto mi je u neku ruku i logicno)

Po meni, resenje u ovom slucaju je zatvaranje racuna :d - il mozda gresim te je dovoljna samo prijava nestanka kartice?
 
Lepo su rekli gore,zatvoris racun i otvoris novi.
Inace epilog moje price je da sam platio 60 dolara (uspeo sam da prodam par testova pa mi je malo olaksalo muku), malo se jos prepucavao sa podrskom dok mi nisu uradili cancel. Takodje su mi produzili pretplatu za ono sto su kasnili sa aktivacijom premium naloga. Slobomo: ispolagah ispite za mcsa 70-642 i 70-646 koji su mi falili od ranije.
 
Ovde je u logično da se štite na taj način. I ti da imas sajt sa bazom podataka ne bi dozvoljavao da se neko učlani na kratak period, sve downloaduje i prekine odmah pretplatu.
 
Zasto ne,ako to nesto naplatim?! Ili bar neka to napisu,nikakav problem ne bi bio!!
I ovo za linked-in je jako bitna informacija, hvala kolegi sto nam je otvorio oci,ja sam isto nedavno razmisljao da probam taj free mesec!
 
Ma prevaranti, to mora da bude jasno naznaceno, ne da citas FAQ.

Nisi trebao da placas, trebao si samo da zamenis karticu.
 
Ne bih toliko daleko isao, ali bio bi vise razocaran nego da mi kaze da ide u politicare ;)
 
Sa politikom nemam veze,a sam svoje pare zaradjujem! Takav sam covek,igram posteno uvek makar i na svoju stetu.
 
Pa ovo nije posteno :D (sa njihove strane, pa samim time nema nista posteno/neposteno da ti ne platis)

Morate da shvatite da na taj nacin novac ide onima koji najmanje zasluzuju, kod njih se talozi - a vi posle kacite postenje macku o rep, ako uopste budete mogli naci macka, jer pored postenja nece nista ostati.
 
Sa politikom nemam veze,a sam svoje pare zaradjujem! Takav sam covek,igram posteno uvek makar i na svoju stetu.

Pa da si dao tudje pare pa i da razumem, ovako kad ih sam zaradjujes dodatno ne mogu da te shvatim.
Ili ih prelako zaradjujes...
 
12 sati na viljuskaru nije lako,zato i tezim u it vode ;)
 
Pohvala za konstruktivni odgovor te pitanje usled nedoumice->
ako ode u banku i proglasi ukradenu karticu, banka po automatizmu blokira racun i naplacuje trosak za izradu nove kartice -
Ipak (da li?) pretplata ostaje nevezano za odjavu karte posto je ista(pretplata) nastala znatno pre prijave gubitka ?

npr primer Netflix-a il neki drugi servis, osoba je uzela npr godisni nalog
(te jednostavno na kraju meseca skine se odredjeni iznos za koriscenje - banka nema uvid u to da li je u pitanju 1-time fee il multi-month), nakon 4/5 meseci ode se u banku, prijavi kradja, dobije novu karticu ali pretplata, koliko shvatam ostaje ? (sto mi je u neku ruku i logicno)

Po meni, resenje u ovom slucaju je zatvaranje racuna :d - il mozda gresim te je dovoljna samo prijava nestanka kartice?

Kreditna kartica je vezana za racun. Niko ne moze direktno da ti skida pare sa racuna, nego iskljucivo preko kartice. Tacnije, putem tzv. "pre-authorized payment" opcije moze direktno da ti se skida novac sa racuna, ali to je potpuno druga prica nevezana za placanje preko neta. Kada karticu proglasis ukradenom, sva placanja preko te kartice se momentalno obustavljaju i vise nije moguce nista naplatiti. NISTA. Nakon toga placas samo izradu nove kartice, jer ti i dalje ostaje stari racun. Drugim recima, nemoguce je da ti neko naplati "dug" sa stare kartice preko nove kartice. Nema potrebe za zatvaranjem racuna.

Ja sam imao sličnu situaciju, i uz screenshot ekrana gde je cena bila iskazana za jedan mesec su mi prihvatili reklamaciju u banci, i vratili novac za mesece nakon mog pokušaja otkazivanja usluge.

Ovo je svakako izuzetak, a ne pravilo. Ja sam takve molbe retko kad pozitivno resavao. Problem je sto banka po pravilu ne sme da se mesa u odnos izmedju tebe i prodavca. To moze jedino sud. Banke vrse povracaj novca samo ako je rec o ociglednoj prevari, pri cemu sledeca dva uslova moraju da budu ispunjena:

1) Osteceno lice poseduje pismene dokaze da je rec o prevari, i
2) Osteceno lice je u stanju da dokaze sluzbeniku banke da se prodavac nije obazirao na zahteve o obustavi naplate (namerno napisano "zahteve", a ne "zahtev").

Screenshot koji si odneo u banku si mogao da photoshop-ujes kako hoces, nakon cega bi doticni sluzbenik banke nastalu stetu morao da placa iz svog dzepa.
 
Nazad
Vrh Dno