Šta je novo?

Lightroom video editing - problem sa bojama u eksportovanom videu

Dandy

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
03.07.2000
Poruke
9,810
Poena
965
Znam da Lightroom nije baš pravljen da bude video editor, ali mi je za neke stvari jako zgodan kada ne želim da ulazim u Vegas. Brzo mogu da odradim korekciju boja i da secnem deo videa.
E sada, problem je u tome što video preview iz Lightroom-a u kome sam sredio boje uopšte nije isti kao finalni video koji eksportujem iz njega. Boje su generalno jače i čini mi se da se temperatura malo razlikuje.
Nikako da ukapiram zbog čega se to događa, pošto koliko vidim nema nekih posebnih podešavanja kod eksport-ovanja, a help dokumentacija za video u Lightroom-u je inače prilično štura i ništa pametno nisam saznao iz nje.
 
Problem je u menadzmentu boja. Na nivou sistema postoji jedan icc profil ali aplikacije nisu u obavezi da taj koriste i dolazi do problema na koji si naisao. Neke aplikacije koriste sistemski icc a neke neki svoj i eto igranke. Ako jos imas i wide gamut monitor tek se tu sve komplikuje. Resenje je da exportovani materijal pustis u nekom drugom pleyeru koji koristi sistemski icc profil (ne znam na win koji je to player).
 
Pazi, u eksportovanom video snimku boje su u svim plejerima koje sam probao iste, kao i kada se klip upload-uje na neki servis tipa YouTube-a. Znači samo Lightroom preview je drugačiji.
Trenutno uradim podešavanja odokativno, eksportujem deo snimka, pa ako mi ne odgovara mrdnem malo tamo 'vamo dok ne ubodem, što ume da bude prilično zamorno.
 
Zanimljivo... kada uključim taj Color Management u MPCHC-u, boje dođu na one vrednosti iz Lightroom preview-a.
Al' šta mi to znači kada će svi ostali koji puste video na svojim računarima da vide sliku drugačije?

Edit:
U stvari, sada sam probao da pustim video na drugom računaru i boje su približnije onome što se vidi u Lightroom-u.
U prevodu, sve je zapravo bilo ok, samo sam ja u video plejerima video sliku pogrešno zbog neodgovarajućeg color profila? (imam IPS 10bit monitor)
 
Poslednja izmena:
Čovek svakog dana nauči nešto novo :p
 
Neko mi obrisao gorku istinu koja ga boli :) Dobrodosao na Windows :)
 
Nazad
Vrh Dno