Šta je novo?

Speed Up My Mac!

Lucas

Čuven
Učlanjen(a)
24.02.2002
Poruke
2,433
Poena
680
ovo je i softverska i hardverska tema, ali evo, da probam ovde.

iMac (early 2010) i7 8gb rama, se vec neko vreme ponasa sporije nego sto bih zeleo. danas sam mislio da treba da kupim jos rama (jer recimo trenutno ima 353mb slobodno, a cesto padne i na 12bm), mada mi activity monitor pokazuje veoma nizak memory pressure (ne pise brojka al reko bih 10%). Yosemite ima taj novi memory management tako da valjda to sto je ram zauzet 100% ne smeta, jer memory pressure nije veliki.


onda, ako ram nije usko grlo, pitam se da li je to hard disk? yosemite je radjen za ssd, a ja sam na mehanickom disku, pa predpostavljam da to mozda moze biti problem?

sta vi mislite?
 
Kupi Sasmung Ev0 850 SSD. Nista drugo ti ne treba. Progledaces.
 
Apsolutno se slažem sa gore navedenim ;)

Kad se setim kad sam ubacio prvi SSD u beli macbook pre jedno 5god... Lele :)
 
hvala na odgovoru kudti i rossi! ko radi zamenu hdda, i kolko bi to moglo da kosta? zamenio bih ga sam, ali nemam one vakumske pumpice za staklo (mozda neko moze da mi pozajmi?)
 
Vakumske pumpice vjerovatno 100% imas?!!!
Mozes koristiti one za sto se stavi navigacija ili action kamere.
Ako nemas licno navigaciju,posudi od rdbine ili prijatelja.

Mada ja licno nebih radio,pipav je to posao.
 
@Lucas
Ima ljudi koji to rade na prijateljskom SMUG forumu.
Ili u ovlašćene servise za 7-8k bejaše ruke, nemoj me držati za reč...
 
Što se SSDa tiče velika preporuka za Samsung EVO 840 256GB, platio prošle godine 100E i fenomenalan je. Upis i čitanje preko 500MB/S.
Zamenu možeš slobodno sam da odradiš. Ja sam se razmišlajo da li da pošaljem u servis ali iskreno nije mi se davalo 9000+RSD.
Prati iFixit uputstva(slike, video) i nećeš imati nikakvih problema jer je svaki korak najdetaljnije opisan.
Što se tih hvataljki tiče, kao što je rečeno možeš iskoristiti bilo koje držače za GPS, telefone... i samo jedna havtaljka ti završava posao.
 
Nazad
Vrh Dno