Šta je novo?

Racunar se gasi bez razloga 100ti topic :/

Kod modernih konfiguracija najcesce problem prave ram i ploca (ako je psu neko ok brendirano). Ja kad imam problem, uvek prvo pomislim na ove dve komponente, njih prvo testiram.
 
ImageUploadedByTapatalk1427534217.392977.jpg
Evo sam morao da izbacim fotku, posto sam napokon zadovoljan castio sam komp jedno detaljno ciscenje :p
 
vidim da su ti gornja dva 5,5" beja prazna,kupi dva adaptera na 3,5" i prebaci ih tamo i oslobodi taj vent da duva direkt na grafe,posto je jedan slot razmaka samo.(samo zbog 2 slota razmaka ROG ploce se isplate,kamoli sta drugo,ali onda treba frizider od kucista da se donja grafa ne skuca na napajanje...),vidim da imas i 2 ssd-a,ako nadjes 5,5" adapter sa rupama na dnu verovatno ces moci i ssd-ove da zbudzis da ti sve bude u 5,5" bejevima.

edit: a i da nemaju rupe,izmeris,izbusis ubodnom i zasrafis. :)
 
vidim da su ti gornja dva 5,5" beja prazna,kupi dva adaptera na 3,5" i prebaci ih tamo i oslobodi taj vent da duva direkt na grafe,posto je jedan slot razmaka samo.(samo zbog 2 slota razmaka ROG ploce se isplate,kamoli sta drugo,ali onda treba frizider od kucista da se donja grafa ne skuca na napajanje...),vidim da imas i 2 ssd-a,ako nadjes 5,5" adapter sa rupama na dnu verovatno ces moci i ssd-ove da zbudzis da ti sve bude u 5,5" bejevima.

edit: a i da nemaju rupe,izmeris,izbusis ubodnom i zasrafis. :)

Odlican predlog, razmialjao sam o tome, ali sam odustao jer je taj donji briket za hdd-e skoro pa zavaren za kuciste, tj. zakacen je pop nitnama pa bih trebao bormasinom da ih izbusim, a ne radi mi se o tome. Inace, temp grafika bez oc-a idu do 62-65 stepeni, ne vise, ali cu morati preko ljeta da rijesim nekako hladjenje jer je tu odma +10-15ak stepeni... Na vrku kejsa imam jos 2x120 sto izbacaju i jedan pozadi od 120 sto takodje izbaca, nadam se da ce jedan intake od 140 na stranici kucista da rijesi problem jer ide direktno na grafike. Napajanje vuce od spolja i izbaca tako da je neutralno..
 
e,nisam znao da je donji kejdz prikucan za kuciste. ,)
 
Jeste, a inace je na taj od 3,5 bio nastavak za jos par diskova ali sam ga sklonio zbog vent. on se lako uklanjao, na 2 sarafa i slajd.
 
kod mene su dve 14tice na brisanom (gornja malo kaci jednu 3,5" fioku koja je fiksna,nista strasno) i preogromna je razlika kad sam izbacio kejdzeve.
 
Nazad
Vrh Dno