Šta je novo?

Virtualizacija - GPU Passthrough

Kljajoni

Cenjen
Učlanjen(a)
22.04.2012
Poruke
53
Poena
159
Pozdrav svima,

može li neko da mi pomogne da nađem besplatno rešenje za GPU passthrough neke od NVIDIA desktop grafičkih kartica (imam svakakvih u firmi koje bi mogao iskoristiti za ovo, od GTS 250 do GTX 980, akcenat naravno na neku losiju :) ) na virtuelnu Windows 7 SP1 x64 mašinu ?

Znam sigurno da VMWare Esxi ovo podržava, ali da su valjda od verzije 5.5 sve ove opcije nedostupne u standardnom Windows klijentu osim ako se ne koristi web client, a za njega je potreban VSphere. Na duže staze bi mi ESXI bio idealan, te ako neko ima neki tutorial ili predloge zahvalan sam unapred na linkovima. Odgovara mi i koriscenje starih verzija ESXI servera ako je ovo moguce, u bas najgorem slucaju ako najjeftiniji Essentials Kit ovo podrzava resio bi problem njegovom kupovinom.

Nisam neko vreme pratio ovo, te ne znam da li Microsoft, Xen, KVM i ostali Tier 1 Hipervizori imaju ovu opciju implementiranu.
 
Poslednja izmena:
Istražio sam ovo dobrano, ovo što je Ace Rimmer predložio je najbolje rešenje ako se mora koristiti NVIDIA (KVM)

Na ESXi 5.5 radi GPU passthrough za skoro bilo koju AMD karticu (ja sam stavio ATI HD6450), a da bi se koristila NVIDIA najjeftinija kartica koju sam našao da će sigurno raditi je Quadro K4000 (u linku gore kazu da radi i K2000), sve ostale desktop kartice javljaju grešku 43 u device manageru
 
Nazad
Vrh Dno