Šta je novo?

nVidia Pascal

Vrhunski, za oko 400 jura.
Nego koji je GPU ovaj Tesla? Vidim da ima neke sulude specifikacije. Jel to sledeća generacija ili neka revizija 1080?
 
Evo nekih info sa chiphell.

6zy9za.jpg



Sto se tice GTX 1070 ocekivano, isti odnos kao i sa GTX 1080 naspram GTX 980 sto znaci da ce i razlika u performansama poprilicno biti slicna izmedju GTX 1080 i GTX 1070 kao u prethodnoj generaciji.
Cene ne verujem da ce biti dobre jer ako je ocekivana cena za Asus Strix model za GTX 1080 od oko 850 eur ne verujem da ce isti model za GTX 1070 biti ispod 500-550 eur.
 
Poslednja izmena:
nVidia je javno objavila MSRP 379$ za 1070. Sto se mene licno tice, ako bi to u ludilu bilo 400 evra u Srbiji i kada bih je kupovao, pre bih uzeo najobicniju, referentnu 1070 za te pare nego da jurim Strix, G1 i slicno po 500-500$. Ovo su vrhunske performanse ako je tacno i mislim da nema potrebe onda ici na 1080. Skoro da mozes SLI 1070 za cene 1080 FE od 699$ zvanicno, nezvanicno znatno vise. Jedino ako imaju problema u proizvodnji pa im se ispati da se ratosiljaju cipova za 1070. Ko zna?
 
nVidia je javno objavila MSRP 379$ za 1070. Sto se mene licno tice, ako bi to u ludilu bilo 400 evra u Srbiji i kada bih je kupovao, pre bih uzeo najobicniju, referentnu 1070 za te pare nego da jurim Strix, G1 i slicno po 500-500$. Ovo su vrhunske performanse ako je tacno i mislim da nema potrebe onda ici na 1080. Skoro da mozes SLI 1070 za cene 1080 FE od 699$ zvanicno, nezvanicno znatno vise. Jedino ako imaju problema u proizvodnji pa im se ispati da se ratosiljaju cipova za 1070. Ko zna?

Ako mislis na ovako nesto bolje da nam uopste i ne daju referentne jer ovakve modele nismo nikad ni trazili a ni kupovali osim referentnih od strane Envidije.
Kod nas nece ici ispod 450-500 eur ja uopste nisam optimistican i to mislim upravo na tu "referentnu", modele poput ovog za koji sam okacio sliku.
Cekamo zvanicni start i sve modele pa cemo videti cene, za sada je situacija veoma, veoma losa.

GALAX-GeForce-GTX-1080-Reference.jpg
 
Ako mislis na ovako nesto bolje da nam uopste i ne daju referentne jer ovakve modele nismo nikad ni trazili a ni kupovali osim referentnih od strane Envidije.
Kod nas nece ici ispod 450-500 eur ja uopste nisam optimistican i to mislim upravo na tu "referentnu", modele poput ovog za koji sam okacio sliku.
Cekamo zvanicni start i sve modele pa cemo videti cene, za sada je situacija veoma, veoma losa.

Pogledajte prilog 200930

Ja trenutno imam TwinFrozr ali imao sam i "obicnije" modele, sta ja znam.. Ne bavim se overklokom, balansiram potrosnju.. Ne bih imao nista protiv tog Galaxa 1070 za 390 evra :D
 
@Dark_Messiah: kazem da ti se predvidjanja poklapaju sa likom koji pise za Wcctech :)
Jer to su samo neka njegova predvidjanja, ne postoji za sada nista sto ukazuje na postojanje takvog chipa. I dalje mislim da ce se u Geforce-ovima naci isti onaj GP100 kao u Teslama. Naravno, voleo bih da nisam u pravu i da dobijemo cisto gejmerski high-end Pascal tj. taj GP102.

Kad smo kod predvidjanja, ako je sudeci po FireStrike rezultatima, ovaj GTX 1070 se ponasa tacno kako sam rekao u odnosu na 1080 ;)
 
Navodno su izvori pouzdani, taj cip hipoteticki postoji :)
Imas razdvojene vesti, i chiphell je objavio. Postavio sam gore tabelu.
Vidi, meni je ovo moguce i sa mog aspekta cak i logicno kada uzmem sve moguce cinioce u obzir a o tome smo vec pricali.

http://www.overclock.net/t/1600793/...-gtx-1080ti-and-gtx-1060-specifications-rumor

P.S. GTX 1070 ce biti tu negde kao GTX 970 SLI. Skok je odlican, nazalost mislim da ce cena da pokvari sve.
 
Poslednja izmena:
GTX 1080Ti Founders Edition: $849
GTX 1080Ti Reference: $799
GTX Titan: $999 (Only comes as Founders Edition)

Sa chiphell ali verovatno je samo nagadjanje.
Evo i jedna tabela, valjda predstavlja performanse.

POREDJENJE KARTICA.jpg
 
Poslednja izmena:
1060 verzija sa 8gb rama i performance kao 980 bice super kartica za full hd pa i za quad hd...
 
Po svemu sudeci GTX 1060 mogla bi imati te performanse kao GTX 980, sto ce biti odlicno sa cjenom koja bi trebala biti ispod 299$
 
Pogotovu ova verzija sa 8gb

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ako AMD uskoro ne izbaci Polarise 10 i 11 nece biti jos puno do GP106...sad im je sansa da ugrabe market share, nakon GP106 to ce ici mnogo teze..

I ovako vec uveliko kasne, ako su se vec fokusirali na tu klasu GPU-ova, Polaris karte su morale da izadju jos pocetkom godine.
 
Poslednja izmena:
Izgleda da ce NV i dalje da dominira u svim segmentima (cak ako izbace ubrzo toliko revizija pascala dominacija ce se cak ojacati), dok ce AMD morat da ponudi jaci cip po nizoj ceni da odze svojih <20% trzista

Ostaje pitanje ko je vise kriv AMD (nedostatak kesa za R&D) ili TSMC vs Samsung proizvodni proces
 
Poslednja izmena:
Haha, a meni DAS ne veruje, sumnja u moje sajkik vestine :D

@zeljko

AMD moze da se izvuce koliko toliko i to na jednostavan nacin.
Izbaci polaris i popuni sve do GTX 1060 recimo, zatim izbaci Vega sto pre je moguce i popuni preostalo.
Tacno je kako DAS kaze, kasne zato verovatno Vega izbacuju ranije. Treba nesto sto ce da se bori sa GTX 1080 i GTX 1070.

Licno smatram da im sada nece biti toliko lose koliko sa R9 3xx, Fury i kompanijom. Mogu fino da zaokruze ponudu samo da malo ubrzaju.
Tih 20% ce sigurno zadrzati, mozda skoce i na 30%, zavisi sve od njih.

P.S. Uh, sada sam obratio paznju na celokupnu listu sa Aida. Pa to sve sami Paskali od najveceg do najmanjeg. AMD mora sto pre da izbaci kartice ako misli da se ovajdi.
 
Poslednja izmena:
Mislis Nvidia ce morati izbaciti sto prije GTX 1060 i male pascale (GP 106-107-108) da popuni sve do polarisa.
Kako sada stvari stoje prvo ce polaris izaci pa ce Nvidia morati sto prije da izbaca male pascale.

Sto se tice AMD-a njihov fokus ove godine je na APU, Zen procesorima, i na trzistu konzola gdje su potpuno izbacili Nv.
Gpu sektor su odvojili u jednu cjelinu Radeon Grupu i tu ce polako da popunjavaju segmente prvo krecu sa Polarisom 10 i 11 odnosno prvo ce popuniti segment do 300$- segment gdje se i najvise proda kartica.
 
Danas zvanično izašle preporučene cene. Evo šta kaže Nvidijina agencija:


Founders Edition karte se mogu naći u maloprodaji po preporučenoj ceni od 96.900 RSD / 6.399 HRK sa porezom. Karte partnera se mogu naći po cenama koje počinju od 89.999 dinara sa uračunatim porezom.

GeForce GTX 1070 karte koje kombinuju neverovatnu kombinaciju perfomansi i povoljne cene će biti dostupne od 10. juna. GTX 1070 Founders Edition možete očekivati po preporučenoj maloprodajnoj ceni od 61.999 dinara sa porezom. Maloprodajne cene partnerskih kartica se očekuju uskoro.
 
Cekamo proverene reselere iz Subotice, Novog Sada i sl. Ove cene vodjinih burazera ne gledam.

Sent from my m8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno