Šta je novo?

nVidia Pascal

Pa, :trust:
ako uzimas 1070gtx, koja ce sigurno biti dosta brza od 980 , onda je mozda doslo i vreme da polako razmisljas i o nekom novijem procesoru, i naravno i o memoriji, jer i memorija na 2.400mhz u odnosu na tvojih 1.600mhz, pravi dosta veliku fps razliku u cpu i memorijski zahtevnim igrama i scenama ....

pa ono, nadam se da ce moci jos 1070gtx korektno da izvuce, ako ne menjacu sve :D
 
Ako su u pitanju taj proc. i3 540 i 4 GB 1333 MHz memorija, onda ce tesko moci, da ta kombinacija pogura kako treba neku grafu sa GDDR5(X) ili HBM2 memorijom, jer ce to biti grafe jace od 980Ti itd....

Planiram da uzmem i5 6600K i HyperX DDR4 2133 ili 2400 MHz za Asus Maximus VIII Hero.
 
Ako 1070/490 budu preko 400$ nek mi se i Nv i Amd kolektivno na...
 
Po svemu sudeci opet je na snazi interni dogovor AMD i NV kao ranijih godina, da se izbacuju grafike razlicitih segmenta i tako se spreci rat cena... koliku su kaznu popili od EU ranije ne znam, ali definitivno NEDOVOLJNO! :)
 
Pa, :trust:
ako uzimas 1070gtx, koja ce sigurno biti dosta brza od 980 , onda je mozda doslo i vreme da polako razmisljas i o nekom novijem procesoru, i naravno i o memoriji, jer i memorija na 2.400mhz u odnosu na tvojih 1.600mhz, pravi dosta veliku fps razliku u cpu i memorijski zahtevnim igrama i scenama ....

po nekad je stvarno bolje precutati nego lupetati ... ajde daj mi negde neki rezultat gde se vidi DOSTA VELIKA RAZLIKA u FPSu u nekoj igri sa sporijom i brzom memorijom, molim te prosvetrli me evo ne znam .... ja koliko sam pratio razlike se krecu u domenu statisticke greske .... pa sve do 1 FPSa ;)
 
jel nisam ? moguce ,... koliko sam gledao uticaj brzeg DDRa na FPS u igrama je smesan ... cak i kad se poredi DDR4 i DDR3 ...
 
Naravno da nije lupetanje i u uglavnom je u cpu bound situacijama a fps razlika moze i da ide do 20-30 procenata. Inace, prica o brzini memorije u igrama i uticaju uglavnom nigde nije spominjana kao validna dok Digital Foundry nije odradio par kvalitetnih snimaka da pokaze razliku. Posle toga se eto pojavila i ta tema koju je reviewsrb postavio.

btw, review sajtovi sa kojekakvim grafikonima sa avg pa i min fps-om bi trebalo da su proslost za bilo kakvo ozbiljnije testiranje jer velika vecina sajtova koja to radi radi tako genericki bez ikakvog zalazenja u igru sta igra radi i kako engine funkcionise, a i sam grafikon bas i ne moze da pokaze sta, gde i koliko u kom nivou u igri fps moze da bude i koliko oscilira. U vremenu youtube-a, video review sa fps counterom u igri bi trebao da bude neka norma za ozbiljnije testiranje jer tu sve jasno moze da se vidi. Pored DF-a, postoji jos dosta kanala koje slicno rade ali uglavnom je DF najprofesionalniji, sem kad nisu nvidia biased :p
 
pa evo gledma prve slicice .. i ... isti FPS :), mislim ne racunam kad je umesto 132 133 FPSa .... to moze da se zavede kao greska, jedina razlika koju vidim je u Heaven benchmarku ... a koga zabole za to. Takodje kao sto su mu ukazali ... stavio najgori 1600 DDR3 ikada.

Mislim ima ne neto dosta ozbiljnijih pregleda .... i koliko sam pretrazio za ovih 15 min ... svi se slazu da razlika ne postoji, tj ima je ali je zanemarljiva
 
jedino sta sam nasao ... je razlika u DDR4 testu ... ali to je kao da poredimo DDR3 od 800MHZ i ove danas brzine DDR3 1600ish koje su standard ...

Realn orazlika je ... zanemarljiva ... evo gledam bas youtube review ... sa conterima

eeno naso sam ... razlika postoji u Fallout 4 .... sta reci osim da je onaj engine poluproizvod :)
 
Poslednja izmena:
Nije poenta da li je engine poluproizvod, poenta je u situacijama gde ima recimo dosta draw calls koji se oslanjaju na cpu snagu, tu dolaze takve stvari do izrazaja a to recimo mozes da nadjes u vecini engine-a u zavisnosti od situacije. Nece razlika svuda da bude ista ali uglavnom postoji i uocljiva je. Imas cak i sa DDR3 testove u toj temi a bogami prelistaj i DF testove za 2500k pa ces lepo da se uveris, recimo ovaj test: https://www.youtube.com/watch?v=frNjT5R5XI4
 
Stvarno bre, :trust:
pa, treba procitati temu do kraja, ne samo prvih par postova, poredjano je skaliranje brze memorije od najmanjih do najvecih rezultata.
I, u temi je, analiziran i uticaj brze memorije VS latencija memorije, i odnos je oko 70 - 30% u korist brze memorije,.....i imas i ovo http://forum.benchmark.rs/showthread.php?374946-I7-4790k-4-8Ghz-VS-3-8Ghz-test-!,
Dakle, kao sto je receno gore, u Cpu i memory bound situacion', brzina i kvalitet proca i memorije, uticaj ova dva faktora na visinu frame rate-a moze biti bas veliki, recimo,u iznosu izmedju 5 - 30%, sto nikako nisu zanemarljive brojke :rtfm:...
 
Poslednja izmena:
pa vidi ima i razlike u Cinebenchu ... i kompresiji .. ali to ne menja cinjenisu da je razlika u igrama smesna .... postoji ali ... je daleko od bitne, ili "pravi dosta veliku razliku" evo ja pokusavam jos da vidim tu veliku razliku.

ok ovaj drugi video sto si postovao prikazuje razliku .... negde malu i nebitnu, a negde znacajnu. Zanimljivo mi je da su ovi izleteli sa rezultatima koje niko drugi nije pre objavio :)
 
Stvarno bre, :trust:
pa, treba procitati temu do kraja, ne samo prvih par postova, poredjano je skaliranje brze memorije od najmanjih do najvecih rezultata.
I, u temi je, analiziran i uticaj brze memorije VS latencija memorije, i odnos je oko 70 - 30% u korist brze memorije,.....i imas i ovo http://forum.benchmark.rs/showthread.php?374946-I7-4790k-4-8Ghz-VS-3-8Ghz-test-!,
Dakle, kao sto je receno gore, u Cpu i memory bound situacion', brzina i kvalitet proca i memorije, uticaj ova dva faktora na visinu frame rate-a moze biti bas veliki, recimo,u iznosu izmedju 5 - 30%, sto nikako nisu zanemarljive brojke :rtfm:...

lepi ... 5% je zanemarljivo ... 10% + bas i nije, a razlika je tek na 20%+ da se ne lazemo ... da li imam 60 ili 63 FPSa stavrno mi je nebitno, a da ne pricam o igrama gde imam preko 100 FPSa

a ovaj link sto si postovao je ka tvom testu sa razlicitom brzinom CPUa ? kakve to ima veze sa memorijom ? nisam ispratio :)
 
Poslednja izmena:
Razlika nije mala i neznacajna vec veoma velika ako znas sta tacno testiras kao sto taj tim radi. Takodje, kao sto vec rekoh u prethodnom postu, to naravno neces da nadjes na popularnim sajtovima jer su testovi apsolutno genericki i ne znam ni poslednji put kada sam otisao ne neki od tih sajtova da bih gledao kojekakve gpu/cpu grafikon "rezultate". Lakse je naci test na youtube-u koji ima validnija i bolja testiranja nego vecina tih renomiranih sajtova koji jedno sto prvi dobiju hardware pa su mozda vredni da se bar procita opis hardware-a i specifikacija. Just my two cents.
 
pa iskrneo samo onaj video sto si ti postovao je pokazao neku razliku ... a ponovo ... razlika ispod 10% je zanemarljiva ... da se ne lazemo ;)
 
Brzina memorije je dobila na znacaju od kad je GDDR5 memorija zavrsila u PS4, to je ubedljivo najveci highlight konzole koji developeri iskoriscavaju na razne nacine. Da su PC igre kao nekad, sve bi islo preko GPU kao sto je prvi Crysis radio. Isti taj endzin je postao CPU zahtevan od kako su se prebacili na konzole...
 
WAT :)

Pre neki dan ga bas instalirah i mogu da ti kazem da je igra brutalno cpu zahtevna i da je 60fps u nekim situacijama neodrzivo ni sa 6700k na 4.7ghz i 3.2Ggz memorijom sa dobro smanjenim latencijama. Jednostavno igra je totalno neoptimizovana sa te strane jer ni posle skoro 10 godina ne moze stabilan fps da se odrzi sa procesorom sa jakim IPC-om. Sto se tice tako jos nekih "nakaradnih" igara tu je i ARMA 3 sampion jer ja stvarno ne znam sta moze da potera onaj draw distance sa onim AI kalkulacijama u daljini, verovatno nesto za 10-ak godina ili pametno optimizovanje engine-a, totalan multithreading svega (ceka se na dx12 patch pa da vidimo sta kaze).
 
Kako su bre, :D 5-10% malo bolje perfomanse ?
Pa, kada se testiraju perfomanse grafika tih 5-10% nekima 'zivot' znace ;).....10-20% bolji frame rate, kod grafika, moze da bude razlika u klasama izmedju nekih grafika.....preko 20% je vec impresivan rezultat za brzu memoriju.
Evo, gore procesor 6700k na 4.7ghz i sa 3.2Ggz memorijom sa dobro smanjenim latencijama, moze da napravi razliku cak i u odnosu na moju konfiguraciju sa nekom overklokovanom 980Ti itd.....
Dakle, sustina stvari, :smoke:, sa nekim malim finansijskim ulaganjima u brzu memoriju sa naj-boljim latencijama, mogu da se dobiju 'dosta':guitar: bolje perfomanse u igrama.
 
Da li će se GTX 1070 uklopiti super sa i5 6600K, RAM 16 GB HyperX 2133 ili 2400 Mhz, matična Asus Maximus VIII Hero ?
 
399$. Znaci kod nas 500e za neki znj model. 550 pa navise za krsteno hladjenje.

Ako budu ovakve cene, mislim da ce 490 ipak biti moja sledeca karta jer sam skoro siguran da ce biti jeftinija, a slicna po perf.
 
Ma, to mozda kod nasih domacih trgovaca, kod 'suseda' sa severa ce bidne oko 400E, ako je gtx980Ti oko 650E , a kod madjara je 980Ti G1 oko 650E, onda ce valjda tako i biti sa novim Pascalima....
 
Pašće jedna 1080 ako bude ova cena.

Što se tiče cena kod naših trgovaca, verovatno će početne ture biti konkurentnije susedima. Veće su porudžbine, pa dobijaju bolju cenu, a i gledaju da ih vrte brzo, dok je roba sveža.

Ako ne tu su susedi...
 
Nazad
Vrh Dno