Šta je novo?

nVidia Pascal

Zato i kazem da je moguce da ima manje od 2560 procesora.
Ili to ili frekvencije nisu toliko visoke.
Ili je ni jedno ni drugo ali ima vece performanse od ovih u 3d Mark testovima :)

Mislim da bi za 2560 procesora GPU ipak trebao biti veci od procurelih ~320mm2, barem 360-370...
 
Poslednja izmena:
Mozda da se uzme u obzir da tu nema ispeglani drivera i da ce kroz drivere to da se sve poslozi tj da ce karta sa novijim driverima dobit taj dodatni boost.
 
Pascal powered traktore :D

Da su shejderi 'slabiji' nego Maxwell-ovi sumnjam jer smo videli arhitekturu GP100 chipa gde je jasno prikazano da SM sadrzi manje procesora, tj. isti broj procesora ima pristup vecem broju registara/kesh memorija.
 
Da sto se tice GP100 vise je compute chip nego cist gaming ko maxwell, ostaje jedino pitanje da li je GP104 cist derivat istog ili je uredjeno sakacenje computa vecom izmenom arhitekture, e to vec ne znamo
 
Poslednja izmena:
Zato i kazem da je moguce da ima manje od 2560 procesora.

Racunao sam da cip fizicki poseduje toliko, vrlo je verovatno da bude manje aktivnih, npr. 36 SM, odnosno 2304 ukupno. Onih 2560 se odlicno uklapa u odnose u Kepler generaciji.

Mozda da se uzme u obzir da tu nema ispeglani drivera i da ce kroz drivere to da se sve poslozi tj da ce karta sa novijim driverima dobit taj dodatni boost.

Ovo moze biti veoma vazan faktor, ipak je cip daleko drugaciji, odnosno ima veci paralelizam. Opet, ako nisu ispeglali drajvere za 3D Mark, nije bas sjajno :)
 
Ja koliko sam shvatio bice sad paper lunch a karte ce tamo nekad u junu tako da imaju vremena da popeglaju drivere.
Vjerujem da ce i nakon izlaska kartica da se peglaju driveri i da ce u konacnici GTX 1080 da bude brza oko 70% od GTX 980.
 
GTX 1080 da bude brza oko 70% od GTX 980. ovo je strasan skok...
 
Sad sam pogledo' koliko tera overklokovana 980Ti ovaj 3D 11, ovo je na 1.540 - 8.200 kloku:
tttttttttttttttttttttttttttt.png
Dakle, jaca je ovako klokovana 980Ti od 1080 za oko 3%. Mislim da ova 1080 sljaka na default klokovima, koji su koliko vidim oko 1.860ghz i za memoriju 10.000mhz.. Definitivno ce sve zavisiti od overklok potencijala Pascal kartica, ako budu raspolozene za klok slicno kao i Maxvell kartice, onda ocekujem da overklokovana 1080 bude brza od klokovane 980Ti za minimalno 20%......
 
3147394.jpg


reviewsrb sigurno nece spavati :)
 
Poslednja izmena:
Gpu na 2144mhz memorija na 5500mhz auuuuuu
 
Ja stigao iz grada i taman dosao na prezentaciju karte. Brza je od GTX 980 SLI. U principu sam ovako nesto i ocekivao.
Klokovi su stvarno jako visoki a temperatura je nestvarna za vazdusno hladjenje. Jedva cekam testove, ovo zaista mnogo obecava.

7.2 milijardi tranzistora. 2.1 Ghz je overklok, nisu fabricki klokovi.
Cena jeste jaka kao sto sam i ocekivao. Performanse GTX 1080 na nivou Titan X SLI. Videcemo da li je zaista tako.
Ko je cekao GTX 1070 udace se dobro. Brza je od GTX Titan X. Cena ce vam valjda odgovarati?

GPU Clock.jpg

GTX 1080.jpg

GTX 1070.jpg
 
Poslednja izmena:
1080gtx 599 a 1070gtx 359 dolara super cene, a obe brze od titanx
 
Jedva cekam testove, posle toga cu odluciti da li cu preci na 1080 vec sada, mada po vidjenom veceras, vec sam kupljen. :D
 
Koga briga za 1080 :) Odlična cena i performanse za 1070, svakako novi best buy

upravo to :D oce neko 970gtx povoljno :D

The GeForce GTX 1070 is announced as well, precise specs are missing at the time of writing this news item. However it will be a product that still offers a good 6.5 TFLOPS of single precision performance and will get 8GB of GDDR5 memory, not GDDR5X. The card as well will be released in a founders edition. The basis model will cost 379 USD and the founders edition is going to cost 449 USD. The GeForce GTX 1070 will reach the market a bit later at June 10th, that might be due to custom AIB partner designs and releases released and showed off right after Computex.
 
Poslednja izmena:
Po ovom slajdu, 1080 je oko 60-80% brža od 980 u igrama, tj. oko 10-20% od napucanih 980Ti (Gigabyte XtremeGaming ili ASUS Matrix). Možda nije najbolji odnos cena/performanse, ali svakako najbolji izbor za VR i 4K. Ipak je 1070 ono što ljudima treba za 1080p i 1440p. Tu bi onda trebalo da budu performanse u rangu 980Ti za ~400€

Nego, nije bilo reči o Async Compute mogućnostima :d Jedva čekam detaljan Anand test, ovi blic92 sajtovi su mi se smučili
 
Poslednja izmena:
Ona moja nagadjanja se ispostavise prilicno tacnim ,)

Treba sacekati launch day, odnosno nezavisne testove (realna potrosnja, DX12 performanse i slicno). Ovo "brze od 980SLI" ce se verovatno odnositi na specificne slucajeve.

BTW, founders edition mi se prilicno dopada, da su mi bitne takve stvari kod komponenti verovatn bih razmisljao o jednoj :)
 
Za GTX 1080, sa zvaničnog sajta:
Recommended System Power (W) 500W

Jadni prozivođači napajanja kad kartu od 600€ i procesor od 300€ možeš opušteno da staviš na napajanje od 70-80€. I da mu ostane snage :)
 
Ovo nisu dali specifikaciju za 1070? Ima li neki link da se vide performanse?
 
Preslikan scenario GTX 1080 bezobrazno skupa kao i GTX 980, dok je 1070 po svemu sudecu novi best buy.
Svakako treba sacekati zvanicne testove ti njihovi lazni slajdova ima i previse.

Koliko sam mogao procitat sa Gp 104 fokusirali su se na SP dok ce GP 100 biti DP....nema pomena o trecem derivatu GP 104.
Hvale se brzom memorijom a i dalje im mem.protok manji nego kod GTX 980ti :d na kraju ce ispast da je GTX 1080 brza neki 50-60% (zavisno od igre do igre) od GTX 980 sa drasticno vecom cjenom. Opet deranje koze :d

Cini mi se da svaki sajt nesto svoje doda pa sam na jednom mjestu procitao da je potrosnja GTX 1080-180w
 
A gde je to drasticno veca cena? Malo je veca cena. Osim toga, koga briga, 1070-ka deluje mnogo bolje svakako :)
 
Ma lazu narod, jes ludi su oni da izbace nesto skoro duplo jace od proslogodisnje generacije... sta ce onda sa starim kartama da rade, da ih daju za 200e? Kako da ne.
To kad kazu Xx posto bolje, to je najverovatije performance per watt... ima da trosi 50 posto manje,a da bude 10 posto jaca...ili slicne fore.
 
A pricalo se, nema GDDR5X i HBM2 pre Q1 2017 ;)

Ne svidja mi se cena GTX 1080, znao sam da ce da zakinu, svake godine se penju po malo, taman za tih 50$, bezobrazluk svakako.

Nije da branim cenu 1080, karta jeste skupa, tj. 50$ skuplja nego GTX 980 kad je izasao, ali ce i performanse biti 20%+ vece od GTX 980Ti dok je GTX 980 nudio ~8% jace performanse od GTX 780Ti, tako da je price/performance barem na nivou GTX 980 kad se pojavio ako ne i bolji. Ali dobro, za tacnu racunicu, moramo da sacekamo testove.

GTX 1070 ce biti dosta slabiji od GTX 1080 (6.5 naspram 9 TFLOPS i obicna GDDR5 memorija) ali ako da GTX 980Ti snagu za 379$ mislim da ce ponoviti uspeh GTX 970-ke.

Ono sto me raduje je i to sto su podrzani najnoviji HDMI i DP standardi, nesto sto Polaris po najavama nece imati.

A taktovi su bukvalno nestvarni :)

EDIT:

[/url]Ni pomena o NV Link?

NV Link nema veze sa Geforce-ovima. To je tehnologija povecavanja bandwidth komunikacije izmedju GPU-ova i raste sa brojem GPU-ova i mora da bude podrzana na maticnoj ploci kao i na samom GPU-u. Mislim da ce se primenjivati iskljucivo na Tesla rigovima. Umesto NV Link na Geforce-ovima sad promovisu SLI HB Bridge.

Ovo nisu dali specifikaciju za 1070? Ima li neki link da se vide performanse?

Ima ovde nesto:

http://wccftech.com/nvidia-geforce-gtx-1070-launch/

Izgleda da ima 2048 cores ali ne znaju se klokovi. Medjutim ako se zna da ima 6.5 TFLOPS onda moze da se izracuna boost clock i trebao bi da bude oko 1580Mhz. Sto je dobra vest jer znaci da ce oveclock biti dobar.
 
Poslednja izmena:
Ovo deluje super! Bilo bi lepo da do kraja godine dobijemo kartu ranga R9 390/GTX970 za 150-200 evra, Polaris ili Pascal nebitno.
 
Nazad
Vrh Dno