Šta je novo?

uTorrent alternativa ?

Upravo uTorrent ponudio downgrade na 3.4.2 build 38913.
 
Od kada je uTorrent ubacio reklame i gomilu gluposti prestao sam da ga koristim. Već dugo koristim qBittorrent i veoma sam zadovoljan sa njim. Nisam čitao celu temu jer je podugačka ali nemam nikakav problem na privatnim trekerim sa njim. Sve radi odlično. Mali, jednostavan za korišćenje i dovoljno opcija za podešavanje.
 
Да ли су му убацили графикон који показује тренутне брзине трансфера? Пробао сам га једном али ми је то недостајало, није могао ништа што kTorrent не може па сам одустао од њега.
 
Навикао сам да једним погледом видим како иду DL и UL, да ли је брзина ОК и тако то ... навика још од uTorrenta.
 
Probaj utorrent pro ...
 
presao na qbittorrent brzine se vratile na 1.8-2.0 MB/s dwn.
 
Od kad su ga natrpali sa reklamama i glupostima jako sam se brzo odvikao od uTorrenta. Pa ti sad vidi opcije.
Ја сам писао о навици још од uTorrenta што значи да га одавно не користим, тачније ... ако баш морам али морам да користим торенте на Пенџерима, инсталиран је 2.2.1 и онда њега трошим. Мада, што бих се играо тако поред живог kTorrenta и linuxa?
 
Ja često koristim BitThief. Kod Ktorrent-a mi se ne sviđa što nema opciju "download pieces in order". Na prozirma sa sad probao Tixati na vašu preporuku. Izgleda ok, ali mu fali ista opcija (Ili ja ne znam da nađem :D )
 
Ja sam pre neki dan instalirao v2.2.1. Zeznuo sam se i probao neki Deluge, video da nema vajde od njega, i brže bolje vratio uTorrent na v2.2.1.
 
BitThief is a free riding BitTorrent client, that is, it downloads from BitTorrent swarms without contributing any resources itself. As such it proved that the BitTorrent protocol fails to prevent uncooperative behavior as it does not provide any countermeasures against free riding clients. For details, please read our HotNets 2006 research paper.

We argue that the BitTorrent protocol must be modified in order to effectively prevent selfishness. We have designed a tit-for-tat (T4T) protocol that achieves this goal. BitThief clients can use the T4T protocol to fairly exchange data between themselves. For details, please read our P2P 2007 research paper, and our Infocom 2011 research paper.
@Space Beer
qBittorrent ima opciju koja ti treba. Ne znam ni kako si uopšte naišao na taj BitThief. Prvi put čujem za njega.
 
Poslednja izmena:
Ne vidim u čemu je problem da se reklame skinu u samom utorrentu kroz opcije u njemu.
 
Daj putanju do tog setup-a.
 
Ne vidim u čemu je problem da se reklame skinu u samom utorrentu kroz opcije u njemu.

U suštini nije, ali je problem što ima sve više reklama u svakoj novoj verziji i potrebno je sve više koraka za njihovo uklanjanje. Da, to se odradi za minut-dva, ali radi se o principu. Mogu da zamislim kako će izgledati 3.4.3 ...
 
Ne kažem da ne treba probati alternative, nego ako su zamerke reklame nije ih problem skinuti.
Sreća da se mogu skinuti vrlo lako iz samog programa, bilo bi mnogo gore da se moraju koristiti krekovi ili slično da se one skinu.
Sem toga, da su alternative toliko popularne kao što je utorrent ne sumnjam da bi i one imale reklame.
 
Ako nekome treba evo neka podesavanja za utorrent:

Disable ads by going to Options > Preferences > Advanced.
Set the following items to false:
•• offers.content_offer_autoexec : (this auto-executes signed Featured Torrent content with autoexec flag)

•• offers.content_offer_url : (Used to test install-time content offers)

•• offers.left_rail_offer_enabled : (enables-disables new Offers (Ads) by Bittorrent Inc.-located at the left pane)

•• offers.sponsored_torrent_offer_enabled : (enables-disables new Offer -Featured Torrents at the top of main view)

•• gui.show_plus_upsell : ( Show Plus Information in Plus box on the sidebar)

•• gui.show_notorrents_node : (shows a page in the sidebar when no torrents are loaded).
 
Za one koji koriste 3.4.2:

*Updated for 3.4.2*

Turn off ALL Ads/Featured Content/Bundle Crap in Utorrent/Bittorrent:

Options > Preferences > Advanced...
Turn ALL settings to false:
bt.enable_pulse
distributed_share.enable
gui.show_notorrents_node
offers.left_rail_offer_enabled
gui.show_plus_upsell
offers.content_offer_autoexec
offers.sponsored_torrent_offer_enabled
offers.featured_content.badge.enabled
offers.featured_content_notifications_enabled
offers.featured_content_rss_enabled


Hidden menu = Options > Preferences > Hold F2/Shift while clicking Advanced:
gui.show_gate_notify
gui.show_plus_av_upsell
gui.show_plus_conv_upsell
gui.show_plus_upsell_nodes


*Bonus*
For those using "Alternate upload rate when not Downloading" setting...
ul_rate_download_thres= 20
 
ako postoje podjednako dobre alternative, zašto bi se zezali time?
da tako svi razmišljaju, koristili bismo samo winamp.
A ako ne postoje?

...da postoji PODJEDNAKO dobra alternativa uTorrentu, valjda bismo mi sad pisali na nekoj temi poput: "tixati alternativa"?

Mislim izbor postoji, ko nije koristio ili ne koristi uTorrent ima svoje razloge ali cemu pokusaji da se uTorrent korisnici prevedu na drugu aplikaciju ako resenje i tako minornog problema vec postoji u samom uTorrentu?
 
Pa postoji podjednako dobro alternativa. I to ne jedna.
A zašto se pokušava ukazivanje na druge aplikacije, pa jer ljudi gledaju samo pravo, i ponekada im treba pokazati još neki put kojim mogu proći.
 
EDIT: @Tetsuo
Eto meni ste ukazali na "podjednako dobru alternativu" tixati i sad mene interesuje da li sam ja stvarno ogranicen kako iz tvog posta proizilazi ako ipak ostanem na uTorrentu?
...Ili mozda samo ne bih hteo da prelazim sa konja na magarca?
...ili mozda ipak treba da biram NOVO i NEDOVRSENO kako bih bio moderan tip? :d
 
Poslednja izmena:
Ne postoje sve opcije u uTorrent-u koje bih ja voleo da ima. Kao sto sam rekao, nedostaje mi opcija kojom bih mogao da setujem odredjenji torent da krene da skida/uploaduje u odredjeno vreme.
@marxista ako imas resenje za to javi :)
 
@marxista
samo ako se osećaš prozvanim.
ja sam više pričao o qbittorrentu (recimo, meni je odlična fora što mogu da mu kažem da u toliko sati krene full download i da traje do toliko, pa sam to radio na poslu dok nisam imao brži net u stanu, ili što utorrent nisam ni mogao da imam na poslu).
tixati imam na laptopu, ali nisam neki ljubitelj interfejsa.
i ne znam odakle ti to da je nešto nedovršeno samo ako je novo /a realno nije ni novo.

opet se vraćam na priču o winampu /milion ljudi me pre x godina je pitalo zašto sam prešao sa winampa kada je najbolji, a meni nije bio, foobar ima 6000 drugih opcija koje koristim.
 
Ne postoje sve opcije u uTorrent-u koje bih ja voleo da ima. Kao sto sam rekao, nedostaje mi opcija kojom bih mogao da setujem odredjenji torent da krene da skida/uploaduje u odredjeno vreme.
@marxista ako imas resenje za to javi :)
Hmmm, imam nekakvu ideju ali bi bilo potrebno da mi objasnis na koji nacin je taj scenario koriscenja klijenta dobar po p2p zajednicu uopsteno. Ja ne vidim svrhu a obzirom da sam zakleti fer plej igrac moraces da me ubedis u opstu korisnost te opcije i nemogucnost zloupotrebe.
@marxista
samo ako se osećaš prozvanim.
ja sam više pričao o qbittorrentu (recimo, meni je odlična fora što mogu da mu kažem da u toliko sati krene full download i da traje do toliko, pa sam to radio na poslu dok nisam imao brži net u stanu, ili što utorrent nisam ni mogao da imam na poslu).
tixati imam na laptopu, ali nisam neki ljubitelj interfejsa.
i ne znam odakle ti to da je nešto nedovršeno samo ako je novo /a realno nije ni novo.

opet se vraćam na priču o winampu /milion ljudi me pre x godina je pitalo zašto sam prešao sa winampa kada je najbolji, a meni nije bio, foobar ima 6000 drugih opcija koje koristim.

Osecam se prozvanim jer ostajem veran uTorrentu i pored svih vasih predloga. To, u kontekstu tvog posta u kome smatras da ljudi gledaju samo pravo te im je potrebno skrenuti paznju na novine, moze samo da znaci da sam i ja jedan od tih "ogranicenih ljudi" kojima je potrebno "otvarati vidike".

Nisam neki audiofil i ne lezi mi primer sa foobarom i winampom ali iz moje vizure je dobar primer AfterEffects/uTorrent vs. MovieMaker/tixati(ili qBitTorrent i sl.) ...zar ovi poslednji mogu biti stvarna alternativa ovim prvim? [emoji14]

Inace i u uTorrentu mozes vec u grafickim menijima da podesis vreme zapocinjanja i vreme prestanka full downloada ...ne mozes za pojedinacni torrent sto trazi dexter ali za sve torrente na listi mozes a verujem da ni qBitTorrent nije izdasniji?

@dexter da te ne drzim u neizvesnosti, ona moja ideja je bila vezana za neki timescheduled makro ali se nadam da je neces primenjivati jer nista dobro ne donosi fer plej deljenju fajlova.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno