Šta je novo?

[VIP] Nepostovanje svojih korisnika

VanillaSerbian

Poštovan
Učlanjen(a)
15.03.2015
Poruke
39
Poena
54
Dragi moji posle 2 meseca koriscenja Vip usluga sam totalno razocaran. Kupio sam kod njih LG G2 telefon i mesecno im redovno placam ~ 30 € paket. Telefon mi se pokvario i odnesem ga 25.02.2015. u Vip da ga posalju na servis. Vrate ga sa servisa gde mu zamene touch panel ali opet touch sa greskom. Odmah ga vartim natrag 03.03.2015. Pozovu me iz Vipa 11.03.2015. i kazu da je telefon stigao i da mogu da ga preuzmem a da MESC servis nije uocio kvar. Momak iz Vipa upali telefon i sam odmah primeti kvar. Kaze mi da ne saljem opet telefon nego da kontaktiram Vip i objasnim im o cemu se radi. Javi mi se devojka iz call centra sva u zelji da mi pomogne, posto je bilo kasno taj dan da me neko zove iz Vipa rekla mi je da ce sutra sigurno neko da me pozove. To je bilo 11.03.2015. i jos uvek cekam poziv.
Shvatio sam da smo svi mi za Vip nebitni korisnici, cak je nebitno i koliko im mesecno placamo, bitniji im je prodavac LG nego mi korisnici. A evo slika i Vama pa procenite da li ovakav ekran treba da ima LG-ijev flagship telefon i da li trebamo i dalje da verujemo Vip mobile Srbija.

Display LG G2 (D802) za koji LG tvrdi da je ispravan
 
VIP nema veze sa time, a ni LG, već ovlašćeni servis koji nije uspeo da ti reši problem. VIP može da ti zameni telefon na svoju štetu, ali on svakako nije krivac u ovom slučaju.
 
Nije da branim Vip, ali tu je servis kriv.. I zašto čekaš poziv? Zovi korisnicki centar ili do poslovnice i srediće to za čas..
 
Poslednja izmena:
Kao sto rekoh zvao sam call centar i isao u poslovnicu, mislite li da se nesto promeniti ako ih zovem 2 puta dnevno, ja mislim da ne. A naravno da je kriv Vip jer sam ja kod njih kupio telefon i nista me dalje ne zanima. A oni trebaju da imaju vec razradjen odnos sa LG i takvu robu da im salju kao povracaj ostecene robe ako MESC zastupnik LG u pogledu servisiranja ne zeli da popravi.
Zar ja sada trebam da kukam LG-iju i MESC-u a telefon sam kupio u Vip-u? Ja sam sa Vipom sklopio ugovor i ukazao im poverenje.
 
Vip mora da resi problem. Ti imas garanciju na taj telefon koji su ti oni prodali. Da si ga kupio u tom servisu oni bi snosili odgovornost. Ovako cimaj i dalje Vip i zapreti im trzisnom inspeksijom ako ti ne rese problem. Ja sam ih zvao cak 6 puta dok mi nisu resili problem sa viberom kada nisam mogao da preuzimam slike od kako su uveli besplatan net za tu aplikaciju. Cak su pojedini operateri bili toliko ljubazni i nisu mi naplatili poziv. Samo nemoj da se svadjas nego kako oni lepo tako ti jos lepse.
 
Pa znam, resenje je ili da se polijem benzinom i zapalim ispred Vipa ili da setam transparentnom mesec dana Knez Mihajlovom, jer vidim da ih satisfakcija korisnika ne zanima a i da ih mrzi da rade svoj posao.
P.S. Nikada se nisam svadjao, jesam bio malo prek ali nisam nikada povisio ton. A poslao sam im i email (korisnickoj sluzbi), naravno niko me nije kontaktirao :)
 
Sam si rekao da cekas poziv jos od 12.03 ... Ja bih vec tog dana zvao korisnicki servis... Nemas sta da cekas ako vidis da te ne zovu... Ko zna koliko oni imaju takvih slucaja... Nece nista da skodi i ako svaki dan zoves. Moras biti uporan.. Bzv situacija... Burazer je imao slicnih problema sa telefonima u telenoru pa su mu cak dva puta ,menjali... Ali ih je non stop ganjao i cimao... Moras i ti tako... Nadji broj telefona serivsa, zovi i njih... E tek onda ako vidis da ni to sve ne ide onda lepo kod zastitnika gradjana... Ili ratel.
 
Zovi ih i smaraj. Nece tebe sigurno neko tek tako da pozove posebno ne ako znaju u cemu je problem. Smaraj, idi do najblize poslovnice. Svako ce "urgirati" koliko moze. U principu tu je servis kriv, a ne Vip. Dosta puta servis samo kaze da je aparat ispravan, a ustvari uopste nije. Ne bave se samim problemom telefona nego samo ubace novi softver. Tako su drugarici dva puta vracali "popravljen" telefon i na kraju je Telenor dao novi aparat. Budi uporan.
 
Zasto si uopste pristao na popravku, ako sam dobro skapirao telefon si kupio u decembru/januaru??? Servis je bio duzan da ti ponudi resenje ako je utvrdjena neispravnost, da li zelis nov ili zelis popravku, nisam siguran kako bi ovde isla treca opcija u vidu povrata sredstava jer je telefon pod ugovorom. Zakon je jasan u tvom slucaju.
 
Po zakonu, imas pravo na zamenu, odgovoran je VIP (prodavac) a ne servis. Moraju da odgovore na sve u roku od 8 dana. Zahtevaj zamenu aparata jer tako je po zakonu. Ako vrdaju, centar za zastitu potrosaca sa svom dokumentacijom i resen problem (meni MTS resio problem expresno nakon kontaktiranja centra).
 
Znam i sam jako dobro prava jer radim i sam u jednom servisu za neki drugi program. Ali eto, hteo sam da budem fin i nisam hteo odmah zamenu. Nisam ni hteo da smaram puno, ali fora je sto sam sada zvao Vip call center i kazu mi da cekaju odgovor od servisa. Na kraju cu stvarno sutra otici i zboh nemarnosti Vipa traziti nov telefon.
 
Ma druze samo inspekcija i nadlezne sluzbe. Mada zovi sve i salji mail kome god da se setis, jer ne moze da skodi. Mene su ti vipovci zajebavali oko onog raskida 3 meseca i na kraju kada sam napisao zalbu ratel-u sve je bilo sredjeno za 3 dana. Realno svi operateri su katastrofa, ali ja sam se u vip takodje bas razocarao.
 
Samo da javim, u Vipu su mi rekli za telefon koji sam im predao 25.02.2015. da cu dobiti novi. Rekli su mi 20.03.2015. a telefon mi jos nisu nabavili. Jos se ljute kada sam otisao licno da pitam, kazu zvacemo mi Vas kada bude stigao.
 
Meni je drug pricao da je Vip najgori operater ali mu nisam verovao. Ja sam razocaran M:ts - om otisao u Vip, a on iz Vip - a u M:ts. Posle par meseci sam imao i ja slicne probleme kao sada ti. Mnogo sam zivaca sa njima izgubio samo da bih dobio minimum koji mi po zakonu pripada. Iskreno, cim mi ugovor istekne probacu i Telenor, mada bio sam zadovoljniji verovali ili ne u M:ts - u, iako je drzavna kompanija.
Vip je daleko najgore smece od operatera na trzistu. Kako po bahatosti i nadmenosti menadzera tako i po nepostovanju zakona.
Jedva cekam da dodje jos neki operater kod nas.
 
Poslednja izmena:
serviseri u srbiji neznaju nista.ne svi,naravno.to oko telefona,monitora,komjuterskih delova itd...sto puta se desilo,odem u jedan servis,odnesem telefon,kazu neznamo sta mu je,odem u drugi servis,poprave ga.drugu nije hteo da se upali monitor,on ga odneo u neki servis,kazu ne moze da se popravi,samo moze da se zameni.on guglao nesto,opisao problem,nasao neki deo koji treba da se zameni u prodavnici i zamenio ga sam.monitor radi,evo 6-7 meseci vec.
 
Meni je drug pricao da je Vip najgori operater ali mu nisam verovao. Ja sam razocaran M:ts - om otisao u Vip, a on iz Vip - a u M:ts. Posle par meseci sam imao i ja slicne probleme kao sada ti. Mnogo sam zivaca sa njima izgubio samo da bih dobio minimum koji mi po zakonu pripada. Iskreno, cim mi ugovor istekne probacu i Telenor, mada bio sam zadovoljniji verovali ili ne u M:ts - u, iako je drzavna kompanija.
Vip je daleko najgore smece od operatera na trzistu. Kako po bahatosti i nadmenosti menadzera tako i po nepostovanju zakona.
Jedva cekam da dodje jos neki operater kod nas.

slazem se,Vip je najgore smece. treba im oduzeti licencu.
 
Prodje i ovaj dan i ne zovu. Bar da mi kazu nema ga nigde vise, ne mozemo da ti nabavimo, dacemo ti drugi sa minimum istim karakteristikama.
Ali to je sad za njih skupo, kad bi mogli da me isprate sa nekim G2 mini ili Samsung III Neo, pa da odahnu...
Djubrad. Placam im 30 € svaki mesec, placam i sada a vec vise od mesec dana nemam telefon, pa gde to bre ima. A cik ja njima da ne platim jedan racun.
Ovo je stvarno sljam od operatera. Dalje od njih...
 
Zasto ne pozoves 1234 i raspitas se?(Mada je sada vikend, logicno je bolje radnim danom). Sigurno imaju vece mogucnosti od salterskih radnika u vip centrima.
 
Pa ljute se kad se raspitujem, rekoh vec. Treba da stigne telefon bas u toj poslovnici, a kazu da ce oni mene da zovu, bukvalno mi kazu izmedju redova da ne budem dosadan.
 
Preko 1234 postoje sanse da se ubrza slanje telefona u poslovnicu. U poslovnici ne mozes nista da ucinis, oni tamo sluze da ti fizicki uruce telefon.
Smaranje (preko 1234) ali kulturno je uvek najbolja varijanta.

Dugo cekanje na popravku telefona je "zasluga" nasih ovlascenih servisa, a razloga za to ima i opravdanih i neopravdanih.

Da si licno odneo telefon u servis isto bi se desilo - postoji zakonski rok na koji se servisi debelo oslanjaju..
 
Korisnik je telefon kupio u Vipu, a ne u "ovlašćenom" servisu, pa samim tim i ne treba da se zamara sa predugim rokovima servisa. Ako servis nije u stanju da pruži odgovarajuću uslugu, to Vip treba da sredi sa servisom, a ne da korisnici trpe. Čekanje duže od mesec dana na zamenu telefona je isključivo zasluga Vipa, a skoro svi negativni komentari na račun tako velike firme, koja se ponaša kao prodavac na pijaci, su sasvim na mestu.
 
Koliko se sećam, bar je tako bilo ranije, zakonski rok za popravku ili zamenu je 45 radnih dana. Bez obzira da li je u pitanju telefon, TV, mikser ili fen za kosu. Nebitno gde se kupi.
Vip, ako nije uvoznik, onda je u ovom slučaju prodavac. To što je prodao telefon po nekoj nižoj ceni ne menja činjenicu da je prodavac.
Isto kao kada čovek kupi npr. Gorenje veš mašinu u nekoj radnji Miša Elektro; ako zatreba servis, nosiće je u servis ovlašćen od strane Gorenja (uvoznika), a ne u Miša Elektro, koji i ne mora da postoji u tom trenutku.
Proizvođač, odnosno uvoznik je odgovoran za ispravnost uređaja i garanciju, a ne posrednik u prodaji.

Edit:
Npr. postupak sa Miele uređajima, barem u Austriji. Ukoliko se uređaj pokvari, pozovu Miele servis i zakažu dolazak tehničara. Ukoliko je moguće, tehničar na licu mesta proverava uređaj i konstatuje kvar. Onda dolazi sa rezervnim delom da promeni. Ako nije moguće na licu mesta, odvozi uređaj u servis i vraća nakon popravke. Nikom ne pada na pamet da nosi frižider ili veš mašinu od 2000eur u hipermarket i da traži od trgovca da mu je popravi :)
 
Poslednja izmena:
Moje iskustvo sa vipom je pozitivno za sada . Ako se secate onog poskupljenja i prekida ugovora , ja sam tada dobio odlaganje poskupljenja tokom cele ugovorne obaveze . I usmeno mi je obecano da cu ako se odlucim sledeci put dobiti njihov interni popust na vec postojecu akciju . Posto mi se blizi kraj ugovorne obaveze , ne budem lenj pozovem da se raspitam , da li je to bilo samo da me kupe da ostanem ili ziva istina . Posle poziva call centra je proslo 10 minuta zvoni telefon , bio je njihov menadzer . Sa izuzetnim postovanjem me je oslovaljavala , i rekla da je dana tog i tog u toliko i toliko sati meni obecano (pa sve ono sto jeste) i da nemam razloga za brigu . Onda sam zatrazio da mi se objasni kakav bi to popust bio tj interna privilegija . Objasnila mi je da npr sada uz aktuelnu promociju bih dobio jacu verziju , tipa vece snizenje za telefon , duze trajanje iste u odnosu na standardno . Napomenuvsi da je sve to fleksibilno , i da bi se dogovorili kako meni najvise odgovara . E sada kada sumiram ovo i moje petogodisnje iskustvo sa mts postpaid ... Mogu samo reci da je vip za sada u mojim ocima jako dobar .
 
@desp
Prema Zakonu o zaštiti potrošača prodavac (u ovom slučaju VIP) je dužan da rešava reklamacije, a ne ovlašćeni servis, uvoznik ili neko peti. Kupac podnosi reklamaciju prodavcu, a kako će on posle da je rešava sa uvoznikom/servisom je njegova interna stvar. I ti rokovi koje pominješ su maksimalno zakonom dozvoljeni rokovi rešavanja reklamacije (za tehničku robu taj rok je 30 dana). Svakako da će svaki dobar trgovac u cilju pružanja bolje usluge pokušati da reši reklamaciju u kraćem roku. Kakav je Vip trgovac (a i ostali operateri) smo mogli da se uverimo iz bezbroj primera, samo na ovom forumu. Nekada davno, kad su operateri počeli da prodaju telefone, sam se ponadao da će konačno da se podigne nivo usluge u odnosu na švercere koji su do tad donosili telefone upakovane u čarape, i sličnu ambalažu. Nažalost, i nije se mnogo odmaklo od veselih 90-ih...

I poređenje sa Miletom ti nije na mestu. Mobilni nije mašina za pranje posuđa, pa da je problem da se odnese u radnju, ili pošalje poštom. Nema potrebe za dolaskom majstora.
 
Poslednja izmena:
Don Marconi, jesu dali konkretne cifre za taj popust?
 
@desp
Prema Zakonu o zaštiti potrošača prodavac (u ovom slučaju VIP) je dužan da rešava reklamacije, a ne ovlašćeni servis, uvoznik ili neko peti. Kupac podnosi reklamaciju prodavcu, a kako će on posle da je rešava sa uvoznikom/servisom je njegova interna stvar. I ti rokovi koje pominješ su maksimalno zakonom dozvoljeni rokovi rešavanja reklamacije (za tehničku robu taj rok je 30 dana). Svakako da će svaki dobar trgovac u cilju pružanja bolje usluge pokušati da reši reklamaciju u kraćem roku.
Jeste, Vip će posredovati, ali će o svemu odlučiti uvoznik i servisni centar. Trgovac može da tamo apeluje i slično, ali opet, o svemu će odlučiti uvoznik i servisni centar, nikako Vip. Trgovcu su praktično "vezane ruke" i može samo da glumi PR menadžer-a servisnog centra :)
 
Kad treba da uzmu pare i prodaju nešto nisu im vezane ruke. Ne vidim što bi im bile vezane ruke kad treba da reše reklamaciju. Uostalom, ako im ne odgovara odnos sa uvoznikom/servisom nisu u obavezi da prodaju telefone. Kao što sam napisao, korisnik je telefon kupio u Vipu, i Vip mu rešava reklamaciju. Šta se dalje dešava u odnosu Vip-servis-uvoznik nije nešto što korisnika treba da zanima.
 
VIP nije prodao telefon, vec iznajmio.
 
Don Marconi, jesu dali konkretne cifre za taj popust?

Jeste ... dala mi je par primera na postojecoj promociji . Ali lagao bih sada , jer ne mogu da citiram . Nije me preterano zanimalo , pa nisam ni upamtio . Svakako necu sada produzavati ugovor .. Najbitnije mi je bilo da ce odrzati rec .
 
^ Dokmarkoni, voleo bih da verujem, ali ta slatkoreciva prica je tako... Nista ne verujem, posebno kad se super-ljubazno javljaju.

S druge strane, ne volim "interne" popuste, ili Telenorove iskamčene popuste do kojih se dolazi na silu.

Zar niste provalili da je 90% Vip poslovanja magla & prevara? Sam si rekao da je rekla KAKO JE SVE TO FLEKSIBILNO I DA CETE SE DOGOVORITI KAKO TEBI NAJVISE ODGOVARA. (Drugim recima, nista se ne zna.)

Onda bi svi bili Vip fleksibilni & zadovoljni korisnici. :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno