Šta je novo?

VMware ili Citrix 24/7 na WS masini

kicha

Cenjen
Učlanjen(a)
03.02.2014
Poruke
59
Poena
159
Kakvo je iskustvo u upotrebi virtuelizacije na AMD FX octa-core platformi sa AMD 970 chipsetom (+RAID na SB950)? Osnova bi bila recimo FX-8320e i 16GB DDR3-1866. Nadovezujem se i na ove delove koji su najvise izlozeni habanju pa me zanima koliko su izdrzivi i dobri. Radi se o lab/tst okruzenju a ne produkciji.


Asus M5A79 Evo R2: http://www.asus.com/Motherboards/M5A97_EVO_R20/

Seagate Barracuda 7200.14 1TB: http://www.seagate.com/staticfiles/docs/pdf/datasheet/disc/barracuda-ds1737-1-1111us.pdf

Antec VP550F: http://www.antec.com/pdf/flyers/VP550F_EN.pdf
 
Iskustvo odlicno, evo kod mene u test okruzenju kontroler i dva Exchange servera podignuti vec preko 40 dana, stalno nesto testiram i petljam. E sad, virtualke su na SSD-u i to je meni najbitnije, sigurno ces tu i tamo osetiti performanse obicnog desktop diska. Sto se procesora tice ne brini nista, ploca je ok, u Antecu je Delta, kod memorije nebo je granica i kolicina zavisi od onoga sto radis.
 
Seagate Barracuda 7200.14 1TB nisu diskovi za 24/7 rad, pogotovu ne za VM. Probao sa 500GB i 1TB modelima za test, sahranjeni jako brzo, posle par meseci gomile BB i sl.

Za 24/7 rad dodaj malo para i idi na WD Re ili slične diskove ili na SSD-ove (ali ne sa TLC NAND-om i gledaj da im GC radi brzo - neki Marvell kontroler i sl.).

Ako imaš više VM koje intenzivno rade sa diskovima, preporuka je da imaš više odvojenih diskova i da VM raspoređuješ prema opterećenju.
 
Neki NAS ne bi bio los, pa da povezes preko ISCSI/NFSa, i da ti on obavlja sve. Napravis neki RAID i onda nije strasno ako ti zvizne ta BAracuda.
Ako se ne varam , to su stari Samsung diskovi, imao sam ih u NASu i prso je jedan posle recimo godinu i po dana.
 
Na kraju je ovo kombinacija koju uzimam, pa me zanima da li ce VMware i/ili Citrix videti raid diskove na AMD 970 chipsetu?

AMD FX-8300
Asus M5A97 Evo R2.0
Kingston HyperX Fury DDR3-1866
2x WD Blue 1TB RAID-0 na AMD SB950
 
ESXi ne radi sa fakeraid kontrolerima (Intel, AMD...)

Videće diskove, ali kao standalone, ne kao raid niz.

Treba ti HW kontroler ako želiš neki RAID.

Probunari po oglasima, ja sam pre par nedelja kupio LSI MegaRaid 9240-8i (za ovu drugu konfiguraciju u potpisu), nov, neotpakovan sa dva 8087-> 4 x SATA kabla od 1m za 5000 dinara na KP.

Namestio sam CIM provajdere za njega, mogu da, preko vSphere-a ili iz Megaraid Storage Managera, sa drugog računara vidim stanje kontrolera, diskova, logical volume-a i sl.

Za ESXi batali fakeraid. Ili stavi HW kontroler ili drži datastore-ove na nekom NAS-u preko NFS ili iSCSI-a.

Citrix XenServer bi trebalo da može da radi RAID 1 softverski, koliko sam video po forumima, ali nisam testira/probao.
 
Poslednja izmena:
Mozes li mi reci koji je model tog LSI kontrolera i kontakt od tog lika, ukoliko ima jos jedan na prodaju :)
 
Model rekoh, LSI MegaRaid 9240-8i.

Nema, našao sam ga na KP, ne bavi se čovek serverima niti zna koliko šta košta/vredi, lupio cenu, ja naleteo na oglas i kupio :) Mada sam jedno 15ak dana svaki dana proveravao da se nešto nije pojavilo na oglasima.

Gledaj LSI Megaraid 9xxx seriju (ima ih i pod IBM ili Intel oznakama) oni su relativno raspostranjeni i mogu se naći po oglasima i lepo rade sa običnim SATA diskovima.
 
Izvini, prevideo sam oznaku.

Pa to je nova serija kontrolera. Cini mi se da su oko 150e

Jel on upada u PCIe x16 slot ukoliko ploca nema x8?
 
Naravno, meni se i nalazi u x16 slotu.
 
Nazad
Vrh Dno