Šta je novo?

Dual sim telefon za ženu - preporuka

jaksa

Odeljenje za zaštitu naroda
Super Moderator
Učlanjen(a)
04.06.2002
Poruke
6,213
Poena
905
Molim vas za pomoć, na teškim sam mukama :)

Potreban je telefon za žensku osobu koji mora da bude:
dual sim
lep, barem 5"
dobar i android
sa odliučnom kamerom i baterijom
sa dobrim kućištem koje nije sklono raspadu kao kod samsung modela
da nije apple :)

Molim za preporuku.
Samsung S5 ima strašan minus jer se onaj srebrni okvir dere pa izgledaju ružno, ali još nije eliminisan.
LG G3 ima minus jer koliko sam se raspitao taj dual sim i ne radi baš kako bi trebalo

Cena: ne ispod 200e i ne iznad 450e
 
Poslednja izmena:
Sad gledam cene i ne vidim android telefon koji ispunjava sve to a da kosta do 450e. Mada gledam ponudu jedne prodavnice koja vazi za povoljnu, moguce je da su cene do 50e nize na KP.

Npr htc M8 dual sim jos uvek nemaju a i bice 500-530e sigurno a sa druge strane kamera nije dobra kao kod S5, Z3 dual ispunjava prakticno sve sa liste ali kosta cak 530e (40e vise od obicne verzije) a cak i na KP kosta preko 500e. G3 dual sim je oko 460e, nema autonomiju kao M8/Z3/S5 a i ne radi fluidno kao konkurenti mada je pitanje koliko je to bitno zenama :)

Ima tu jos dual sim telefona do 420e ali su iz neke mid klase.. i uvek im nesto fali od prioriteta sa liste.

Mozda je najbolje da kupi S5 pa da se nadje neka lepa, kvalitetna zastitna maska/kuciste/obloga i da se naruci sa nekog amazona.. na taj nacin znacajno moze da se redukuje diskutabilan (za mene ocajan) S5 dizajn a i stiti se kuciste telefona. To kazem jer S5 ima i odlicnu autonomiju, displej, kameru.. a prelazi budzet ''samo'' 30e u toj prodavnici sto znaci da na KP moze da se nadje za planiranih 450e ali verovatno sa ''garancijom'' tj mozda daju nesto 6-12 meseci ali ako radi sve prvih par nedelja velike su sanse da ce tako i ostati bar 2 godine :)
 
Poslednja izmena:
Dobar je i A5 ali jednostavno S5 je bolji, ipak je to njihov vodeci model 2014. :)

Znaju neki ljudi sa foruma te proizvodjace/sajtove sa premium kucistima, maskama i sl. za telefone.. ja sad ne mogu da se setim ali napisace neko. Bolje je kupiti S5 dual i neko tanje, fensi a kvalitetno kuciste/masku nego A3 samo zbog boljeg dizajna i materijala kucista.. moje misljenje.
 
Molim vas za pomoć, na teškim sam mukama :)

Potreban je telefon za žensku osobu koji mora da bude:
dual sim
lep
dobar
sa odliučnom kamerom i baterijom
sa dobrim kućištem koje nije sklono raspadu kao kod samsung modela
da nije apple :)

Molim za preporuku.
Samsung S5 ima strašan minus jer se onaj srebrni okvir dere pa izgledaju ružno, ali još nije eliminisan.
LG G3 ima minus jer koliko sam se raspitao taj dual sim i ne radi baš kako bi trebalo

Cena: ne ispod 200e i ne iznad 450e
Skuplja dual SIM WP8.1 Nokia :) 730 dual sim taman preko 200
 
Vibe Z2 Pro.
S5 Duos.
Ako neces jedan od ova dva, zeznuces se :)

Eventualno K900 ili K910, oba su toliko jeftina sada, a fenomenalni su telefoni (K910 je bolji naravno :D)

A Apple dual SIM nece biti ove decenije :D


Imaj na umu da nista osim HTC M8 Dual SIM od jacih dual SIM Androida nije zvanicno kod nas!
 
Kakav je Samsung Grand 2 duos, on jeste zvanično kod nas? On pretpostavljam nije ni po čemu uporediv sa S3/4/5 klasom?
 
Naravno da nije, nije ni AMOLED ekran koliko se secam :) (rekao sam iz vise klase, znaci S3/S4/S5/M8/Z3/G3/K920... mislim da ni K900/K910 DS nisu zvanicni, nisam ih vidjao u H/WW). Ovo kazem samo ako ti treba racun, inace... :)
 
Lenovo P70. Dual sim, 5" IPS 1280x720, 4000mAh baterija, 16GB skladišta + microSD slot, octa core Cortex-A53 na 1.7GHz sa 2GB RAM. Vrlo lep na oko, ima ga kod nas samo u tamno plavoj boji. Cena 300e. Jedino što ne znam kakav je kvalitet kamere i izdržljivost. Za to treba sačekati neki review.
 
Poslednja izmena:
Ljudi, kako bre predlazete lenovo, opo, meizu itd.,.to jeste kvalitetno al' nije za zenu.

Jaksa, Samsung ili Sony, Htc i eventualno LG.. To ti je to. :)
 
@ septimus
slazem se, ne treba joj neki OPO, Lenovo, Nexus..

S5 dual sim je jedini koji se iole uklapa u tu cenu a da ima ima autonomiju, kameru i prakticno sve ostalo u vrhu klase i uopste android ponude. E jedino dizajn i kuciste.. sto su diskutabilni.
TW interfejs kapiram da nije problem u ovom slucaju a i inace radi bolje nego pre.

Dokupi se vremenom spigen NH u nekoj zenskoj boji i to je to. Da sony z3 dual kosta 450e bio bi odlican izbor, ovako je preskup (na KP cak 100e skuplji od obicne verzije, nebuloza).
 
Poslednja izmena:
Ljudi, kako bre predlazete lenovo, opo, meizu itd.,.to jeste kvalitetno al' nije za zenu.

Zbog čega nije za žene? Zbog veličine i težine ili zato što nije roze boje? Ako žene mogu da nose note 3/4, iP6+, šta onda nije u redu sa gore navedenim?
 
Hvala svima. Problem br 2 - lociranje pouzdanog prodavca za s5 duos. Pomoć dobrodošla.
 
Evo novog problema - odem ja u shop u Podgorici (što je nebitno za priču nego se hvalim jer je ovde proleće za razliku od BG :)) pogledam uporedo A5 i S5 i A5 po pitanju dizajna i kvaliteta izrade oduva S5 nazad u Kinu.
Šta mislite o A5 kao rešenju i gde su mu najveće slabosti?
 
Jab' samo da pozdravim jaksu.
-Des jaksa. :wave:

A5 ko i A3 koji sam gledao da uzmem imaju Non-removable battery sto mi se nije svidelo iz nekih nepoznatih razloga.
Druge slabosti nisam primetio, btw a5 ima kolega na poslu, tako da sam ga fino procackao i izanalizirao, nije da sam ga gledao samo na slikama jel. A... cijena ? 400e za telefon ?! Jes ozbiljan ? :)
Prilicno nov telefon na trzistu, jos se ne zna da li ima neke bubice, sveze je to parce hardvera, pa je mozda i malo skuplje trenutno. Da je jedno 50-60e manje pa ajd i nekako. :d
Inace taj dizajn i kvalitet koji ti se toliko svideo je skoro pa copy/paste iphone-a od pre nekoliko godina. :d
 
A5 duos 330e kod nas.
S5 duos 450e, kod nas.
Budžet je 450e tako da može S5 da se uklopi. Nije poenta ipak kupiti najskuplje :) Od dizajna volim metal, ne zanima me jel liči na iphone ili šta god drugo. Lično koristim blekberi :), koji ima metalni ram.
 
Ih, pa sta onda uopste razmisljas.
Sto je onomad onaj mudrac govorio... uzmi najjeftiniji sa najvise garancije. :D
Neces pogresiti sa tim a5 sigurno.
 
A5 duos 330e kod nas.
S5 duos 450e, kod nas.
Budžet je 450e tako da može S5 da se uklopi. Nije poenta ipak kupiti najskuplje :) Od dizajna volim metal, ne zanima me jel liči na iphone ili šta god drugo. Lično koristim blekberi :), koji ima metalni ram.

Nasao sam S5 duos za 425e, na KP. Prodavac je pouzdan (preko 1k poz. ocena, 0 negativnih) ali ne znam nista oko garancije.

E sad problem je sto ti se ne svidja S5 dizajn/izrada.. predlozih onaj spigen case, to bi se sve taman uklopilo u budzet do 450e. Problem je i sto mora dual sim pa jos sa sto boljom izradom, kamerom, baterijom.. da ne mora dual sve bi bilo drugacije jer je Z3 i premium i ima sve sa liste a kosta 440e (dual je preko 500e). Za manje para (do 400e pa cak i za 220e) imas nekoliko htc/sony dual sim koji su dobro dizajnirani i imaju kvalitetna kucista ali im uvek nesto fali, baterija, kamera.. jednostavno nisu dobri tu kao S5/Z3. Naravno i ostatak hardvera je losiji a cesto su to phableti sa 5.5'' ekranima..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno