Šta je novo?

5.1 receiver i zvucnici, harman kardon?!

azmeutin

Cenjen
Učlanjen(a)
17.09.2009
Poruke
15
Poena
155
Dragi svi,


Treba mi pomoc oko izbora 5.1 AV Receivera i 5.1 zvucnika.

Moja ideja je bila da uzmem Harman Kardon AVR 151 receiver i Harman Kardon HKTS 9 zvucnike, koji su trenutno snizeni u nama bliskoj drzavi (ukupno ispadnu 475 EUR sa HUF, 380 EUR kad se vrati), te kako sam cuo da su podesavanja na njima prilagodjena nasim kablovskim operaterima (http://forum.hardwarebase.net/viewtopic.php?f=32&t=32433&p=450527) i uopsteno imaju dobre ocene korisnika i na nekim forumima, pa i u par net casopisa.

U osnovi po mom misljenju gubitak od 5W, koje gornji receiver ne moze da proizvede jer je 75W po kanalu, a zvucnici po 80W (dok je bas aktivni 200w), je zanemarljiv, a osim sto bi trebalo vrhunski da zvuce (sto mi je prioritet), lepo i izgledaju.

E sad naisao sam na kritiku na netu (http://tech.firstpost.com/reviews/harman-kardon-hkts-9bq-review-84010.html) koja izuzetno nipodostava gore navedene zvucnike za reprodukciju muzike i navodi da je srednji bas nikakav. Naravno to je bilo u trenutku kad su bili mnogo skuplji i mnogo vise je ocekivano od njih, ali svejedno ja bih ih koristio i za muziku, pa sam hteo da vidim da li neko ima bolji predlog za all in one resenje (muzika, tv, igranje, filmovi) i da li je po Vama ovo best buy.

Dodao bih samo jos Logitech Bluetoth audio adapter za streamovanje muzike sa fona i laptopa, desktop bih direktno prikacio, a koristio bih ga kao media centar posto je sve prikaceno na tv kao monitor. Ne verujem da bih uzimao polovne komponente jer ne znam kako bih mogao da isproveravam da li sve radi, a razmisljao sam i o Pioneer HTP 072/073, koji je kod nas ok cena, ali koliko sam razumeo ima bas lose zvucnike.

Hvala unapred na bilo kojim sugestijama.:)
 
podjednako dobar 5.1 sistem za muziku/filmove/igre kosta vise od 400-500e,ali u svakom slucaju za 380e uzimaj bez razmisljanja.
 
Prvo pravilo u audiofiliji: "Ne veruj casopisima" ;).
Novo za 400 evra ne moze vrhunski da zvuci, nemoj niko da te laze. Ne moze ni "obican" stereo sistem sa pojacalom a ne 5.1 skalamerija. Ne zelim da ti umanjujem dozivljaj, daleko od toga, ali cisto da znas kako stvari stoje i da do vrhunskog 5.1 zvuka treba neuporedivo vise para.

Ne znam nista o sistemu koji hoces da kupis ali ako ljudi kazu da vredi te pare onda uzimaj. Vidim da kod nas samo zvucnici kostaju vise nego sto ces platiti i zvucnike i reciver zajedno tako da je i to dovoljan razlog za kupovinu.
 
Da se nadovezem na temu da ne bi otvarao novu. Pazario sam Harman Kardon AVR 255 i sada mi treba neki sistem 5.1 i razmisljao sam isto o HKTS 9 zvucnicima kao kolega. E sada moj avr 255 je 350w tj 50w po izlazu a zvucnici su po 80w. Posto se slabo razumem pa da pitam jel je svaki izlaz ogranicen na 50w ili se gleda ukupna snaga od 350w. Avr255 je 7.1 a ja planiram neki 5.1 tako da ce ta dva kanala biti slobodna. Znaci dali da pazarim HKTS 9 ili da trazim nesto drugo slabije od zvucnika recimo od 50w po komadu? I voleo bi ako je kolega @azmeutin pazario da kaze utiske sistema. Hvala
 
Sto jace pojacalo manje su sanse da spalis zvucnike, mada tako ne deluje na prvi pogled ;). Ako si na to mislio.
Ne znam kako je rasporedjena snaga po kanalima na tom Harmanu ali sigurno nema tih 350 W kao sto ni ostalih 95% fabrickih uredjaja nemaju u stvarnosti to sto pise na tarabi. Zato kupuj ako ti se svidja i uzivaj ;).
 
Nazad
Vrh Dno