Šta je novo?

Samsung Galaxy S6 Active

hsv.stoned

Audio Guru
Učlanjen(a)
27.10.2009
Poruke
25,143
Poena
1,845
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Matična ploča
MSI B450 Tomahawk Max
RAM
Kingston HyperX Fury 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz (CL16)
GPU
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Storage
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Zvuk
FiiO K5 Pro + Beyerdynamic DT 900 Pro X/Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W + FiiO E10k
PSU
Cooler Master G550M
Kućište
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
Monitor
GIGABYTE G27Q & AOC i2481FXH
Miš & tastatura
Asus ROG Chakram wireless & ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Mobilni telefon
Sony Xperia™ XZ2 Liquid Black
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
Da se ne zatrpava S6/Edge tema..

Full specs leak for upcoming Samsung Galaxy S6 Active

Now though a new rumor has surfaced claiming to give us the full spec list for the S6 Active. And to start with, it contradicts that previous finding about display size, saying it will sport a 5.1-inch QHD (2,560x1,440) panel as the 'vanilla' Galaxy S6.

Moving on, we should also expect the successor to the Galaxy S5 Active (pictured above) to feature all of the other hardware innards of its non-rugged siblings, the S6 and S6 edge. So the same Samsung Exynos 7420 SoC, 3GB of RAM, 32GB of storage, 16MP rear camera, and 5MP front snapper.

The one thing that will reportedly change is battery capacity, rumored to come in at a whopping 3,500 mAh



The S6 Active will measure 146.9 x 73.6 x 8.8 mm, as opposed to 143.4 x 70.5 x 6.8 mm for the S6.


Ceka se potvrda specifikacija i bar neki render za pocetak.
 
Al' to nije potvrdjeno.. :) Ako bude tako, uz novi exynos i ostale stedljivije komponente ima da gura 24h sa bolesnim sot-om.. meni sot i nije toliko bitan vec cinjenica da bi takva baterija mogla da izgura 2-3 dana normalnog koriscenja ili 24h hc upotrebe.

Ali mnogo nerealno za sada zvuci da ce Active imati prakticno 1000 mAh vise od obicne sestice.. mada ova debljine kucista od 8.8mm moze da znaci vecu bateriju.
Ipak S5A sa slicnim dimenzijama kucista ima ''samo'' 2800 mAh.. videcemo.
 
Dabog se i prizvali pameti i stavili stvarno tih 3,5k mah!! Bio bi to odlican tel, velik ali odlican!...pa onda mini verziju takvu da izdaju - zlo!
 
S6 Edge I 3500 mah baterija za 500 - 600 € pa da razmislimo :)
 
Mnogo ocekujes, samsung nikada nije izbacio pravu mini verziju flagshipa a ti bi sad i S6 Active kompakt pa jos neosakacen :) Nije realno.

S6A ce imati slicne dimenzije kao S5A sto je prihvatljivo http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s5_active-6356.php
Pa uvek postoji prvi put,mozda se i zeznu nekad pa naprave krsten mali telefon (meni je s4 mini malo falilo da bude savrsen).
S6 Edge I 3500 mah baterija za 500 - 600 € pa da razmislimo :)
Zakrivljene ivice su djubre,ja sam to shvatio onog trenutka kad sam uzeo n4 edge u ruke.
 
E odlicno,sad ce da pocnu i dodatno da naplacuju to sto telefoni imaju sd slot,zivele ovce za sisanje!!
 
Samsung Galaxy S6 Active shows up in Bluetooth SIG database

Definitivno stize uskoro :) Samo meni i dalje nerealno zvuci da ce imati bas sve kao S6 plus 3500 mAh bateriju pa jos i IP67/Mil. sertifikate.. ako bude tako to ce biti najbolji telefon bez konkurencije. Zato mislim da prosto moraju nesto da osakate, npr kameru (stariji, manji senzor i bez OIS-a), cipset.. ali ako stvarno izbace S6 u robusnijem kucistu sa akumulatorom.. respect.
 
Samsung Galaxy S6 Active shows up in Bluetooth SIG database

Definitivno stize uskoro :) Samo meni i dalje nerealno zvuci da ce imati bas sve kao S6 plus 3500 mAh bateriju pa jos i IP67/Mil. sertifikate.. ako bude tako to ce biti najbolji telefon bez konkurencije. Zato mislim da prosto moraju nesto da osakate, npr kameru (stariji, manji senzor i bez OIS-a), cipset.. ali ako stvarno izbace S6 u robusnijem kucistu sa akumulatorom.. respect.
ako bude isti samo sa boljom baterijom kupicu ga makar bio 1000 eura
 
Pa sam si postavio da ce Active imati slabiji senzor mada navodno sa OIS. Nece imati fingerprint skener i heartbeat senzor.
Ovo sto je @Proday mislio da se naslov odnosi bukvalno na cenu samog uredjaja. :D Zato kazem citajte i tekst.
 
^ gde sam postavio? Ne secam se :d
ako bude isti samo sa boljom baterijom kupicu ga makar bio 1000 eura

Nabavka ce biti ozbiljan problem. Evo obican S5 nov moze da nadje za 380-400e na KP dok je Active verzija 530e+ i ima ih malo, nema logike platiti toliku razliku zbog malo bolje zastite.
S6A ce biti preskup kada (i ako) stigne kod nas.. a do tada ce cene S6 vec pasti ispod 500e.

Evo sad sam procitao opet tu vest gde se pominje navodno losija kamera.. ipak posto je S5A imao istu kao S5 ostaje nada da je nece osakatiti. Mislim da ce ostaviti taj imx240 senzor ali moze da se desi da elimiisu OIS..
 
Poslednja izmena:
CE5nDauVAAI6GFA.png:large
 
Ne deluje lose za jedan ''active'' flagship.. samo steta sto nije malo coskastiji, da je oblik kao Note 4 to bi bilo do 00. Bas me zanima da li ce biti jos nekih camo boja ili samo ove dve..
 
Ne sviđa mi se kamuflaža. Ako su već išli na digital, trebalo je da stvarno urade digital, a ne ove mehuriće.
 
Uff,kad ne bi osakatili kameru i kad bi baterija stvarno bila 3500 mAh sto neko rece bio bi ovo najbolji fon na svetu,al verovatno i najskuplji.
 
Poslednja izmena:
Uzas, evo i gsm arena promenila podatke o bateriji i dimenzijama - 2550 mAh i 143.5 x 70.6 x 6.9 mm.

A i jeste sve to sa 3500 mAh zvucalo previse dobro, to bi bio ubedljivo najjaci fon u 2015. (pod uslovom da je sve ostalo kao na S6).
 
Jbga, Ara jos nije zazivela..mora neko dobro da prodrma sve te proizvodjace, a da to nisu ovi raspali kinezi
 
I kada zazivi to ce biti sklop jeftinih ''delova'' tj onih iz nize klase, najjace da ce u startu omoguciti da za 350-400e sklopis neki tamo S6 sa 4000 mAh.
 
To kada bi se desilo vrednost brenda/marke bi opao na smesne cifre (jedine realne ?)
Cenim da veliki igraci to nece dopustiti u skorije vreme.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Koliko je debeo mob na sredini ?

Ako je 7,8mm nema teorije da stane tolika baterija.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno