Šta je novo?

Sony Xperia M4

blue moon

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
25.01.2014
Poruke
5,477
Poena
230
-sony-xperia-m4-aqua-1.jpg


Prvi Sony sa peticom androidom.

NETWORK Technology
GSM / HSPA / LTE
LAUNCH Announced 2015, March
Status Coming soon. Exp. release 2015, April
BODY Dimensions 145.5 x 72.6 x 7.3 mm (5.73 x 2.86 x 0.29 in)
Weight 136 g (4.80 oz)
SIM Nano-SIM
- IP68 certified - dust and water proof up to 1.5 meter and 30 minutes
DISPLAY Type IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors
Size 5.0 inches (~65.2% screen-to-body ratio)
Resolution 720 x 1280 pixels (~294 ppi pixel density)
Multitouch Yes, up to 4 fingers
Protection Scratch-resistant glass
PLATFORM OS Android OS, v5.0.x (Lollipop)
Chipset Qualcomm MSM8939 Snapdragon 615
CPU Quad-core 1.5 GHz Cortex-A53 & quad-core 1.0 GHz Cortex-A53
GPU Adreno 405
MEMORY Card slot microSD, up to 32 GB
Internal 8 GB, 2 GB RAM/ 16 GB (E2306)
CAMERA Primary 13 MP, 4128 x 3096 pixels, autofocus, LED flash
Features Geo-tagging, touch focus, face/smile detection, HDR, panorama
Video 1080p@30fps
Secondary 5 MP, 720p
SOUND Alert types Vibration; MP3, WAV ringtones
Loudspeaker Yes
3.5mm jack Yes
COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, DLNA, hotspot
Bluetooth v4.1, A2DP
GPS Yes, with A-GPS, GLONASS
NFC Yes
Radio FM radio with RDS
USB microUSB v2.0, USB Host
FEATURES Sensors Accelerometer, proximity, compass
Messaging SMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email
Browser HTML5
Java Yes, via Java MIDP emulator
- ANT+ support
- Active noise cancellation with dedicated mic
- MP4/H.264 player
- MP3/eAAC+/WAV player
- Document viewer
- Photo/video editor
BATTERY Non-removable Li-Ion 2400 mAh battery
Stand-by Up to 681 h (2G) / Up to 685 h (3G)
Talk time Up to 12 h 40 min (2G) / Up to 13 h 20 min (3G)
Music play Up to 64 h 40 min
MISC Colors Black, White, Coral, Silver


Odlicna zamena za M2.
 
[YOUTUBE]nWQ3E6gG4_E[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]9hrTrhNgiJc[/YOUTUBE]

279e pre-order cena u nekim EU drzavama.. korektna cena. Ovo moze da bude dobar izbor kod operatera, ako odrede normalne cene, telefon je solidan na svim poljima e jedino sto ima povece bezele. Lici na Z3, specifikacija je vise nego dobra, dosta je bolji od M2A.
 
Poslednja izmena:
Super telefon, nema sta. Kada li će biti neki review... Zanima me kakva je baterija i kamera. :)
 
Bice uskoro review...cenim da ce i kamera i baterija biti vrh,jer je M2 sa 2300 mAh baterijom bio neverovatno dobar u trajanju,nekad bolji i od Z3 i Z2.
 
Sjajan telefon, jedva cekam da bude u ponudi operatera pa ga mozda i uzmem. :)
 
Stize u Telenor uskoro,najavljeno je...
 
Mogli su jos jedno 200-300 mAh da dodaju al dobro..
 
Cini mi se da sam video na fejsu tu objavu mada nisam siguran sad...moguce i da je E4,mada cenim da ce M4 svakako biti kod operatera kad se pojavi.
 
[YOUTUBE]PB4R2a_Tnas[/YOUTUBE]
 
Cini mi se da sam video na fejsu tu objavu mada nisam siguran sad...moguce i da je E4,mada cenim da ce M4 svakako biti kod operatera kad se pojavi.

Ja ni E4 objavu na fb nisam video (samo u njihovom casopisu i onoj brosuri za sad ima),ako nadjes zivota ti javi,da pogledam ;)
 
Znaci ako je u EU oko 34000,kod nas ce preko operatera biti oko 45000 bez ugovora. Inace osim baterije,sve drugo mu je super. Baterija nije smela biti manja od 2600 za 5 inca ekran i to minimum.
 
Bice to dobra baterija,malo slabija samo od M2 videces ;) Jedva cekam da se pojavi fon.
 
Samo da ekran ne bude kao na E4, ono je najgori ekran ikada ili je telefon u prodavnici bio pokvaren, virtuelni dugmići na dnu su radili toliko bedno da sam se začudio kako su pustili u prodaju
 
Ekran je dobar na M4,pogledaj u testovima,a taj problem sa touch semzorima je imao i M2,ne znam kako su to uspeli da dozvole sebi da puste u prodaju telefon sa takvom manom.
 
Moja sestra ima M2 uzet u telenoru,jos malo pa ce godina dana i nema apsolutno nikakav problem sa tim senzorima.
A sto se tice E4 ja ga imam i ekran je skroz ok za ovu cenu.
 
Mozda je i softv. problem, nesto slicno je imao i Sony Tipo (problem sa odzivom displeja, bilo je potrebno apdejtovati telefon, manji ICS apdejt verovatno izbacen samo zbog toga).
 
Moguće, ne znam, ali ja taj e4 što sam čačkao u tc stadion, ne bih mogao da koristim
Imao sam m2 aqua i on je ok bio
 
Mali off : stefane kako si bio zadovoljan sa kamerom na M2 Aqua?
 
Moguće, ne znam, ali ja taj e4 što sam čačkao u tc stadion, ne bih mogao da koristim
Imao sam m2 aqua i on je ok bio

Ako si ga gledao izlozenog u telenor radnji onda je sve ok sa njim. Tu milion ljudi cacka,milion app mu je aktivno i mnogo sporo radi,pola njih ne zna ni da barata telefonom,tako da... ;)
 
Mali off : stefane kako si bio zadovoljan sa kamerom na M2 Aqua?
Nisam bio zadovoljan, mnogo šuma. Xperia S i Motorola Razr isto imaju po 8mp a stariji su 4-5 godina i prave bolje slike, Redmi 1S je već mnogo bolje.
Mada gledao sam slike od drugih ljudi i neke su bile ok, izgleda da zavisi od konkretnog modela
 
^ to izgleda zavisi od verzije softvera, u pocetku su svi M2 snimali lose fotografije pa je ona neki noviji apdejt ispravio to, 2saint sa foruma je postavljao sasvim dobre fotografije (za tu klasu naravno) sa M2..
 
Ja Sam na Flickru nalazio sasvim solidne pa cak i dobre fotke pa zato pitam,izgleda da zavisi od modela do modela,a to mi nikako nece biti jasno.
Zar ne ide u svaki primerak isti modul kamere? [emoji46]

Edit

Evo primera...sasvim ok fotka,malo zrnasta ali dobra

 
Poslednja izmena:
Ako stignem uslikacu sutra neku fotku pa cu postaviti u pravom temi da ne spominjemo ovde. Ne znam u čemu je fora sa kvalitetom
 
Blue moon, aj sad uporedi to sa onim semplovima koje je postavio 2saint sa nekim novijim softverom, to sto si ti postavio ima probleme o kojima smo pisali a i po datumu se vidi da je to iz septembra, boje, kontrast itd su ok za tu klasu ali ima dosta ''posledica preostravanja'' ili cega vec, zrna.. saint je posle toga postavio bolje semplove sa svezijim sw, znas da su se svi iznenadili u toj temi.
 
Po meni je ova konkertno fotka sto sam postavio jedna od boljih ako ne i najboljih koju sam video sa M2/M2Aqua.
 
http://www.gsmarena.com/sony_xperia_m4_aqua-review-1249.php

Jeste da su njihovi testovi trajanja baterije bezveze ali nema one tabele.. izgleda da su povukli jer cekaju apdejt softvera, valjda ce pored autonomije i kamera biti poboljsana.

Ok je fon, vidim da u DE kosta 279e sto i moze da prodje tj verovatno ce imati neku prihvatljivu cenu kod operatera pa da posle po oglasima bude daleko povoljniji jer za tih 280e ima boljih telefona.
 
Kad se pojavi kod operatera brzo ce spasti cena na oko 200,i tu je odlicna kupovina.
 
Nazad
Vrh Dno