Šta je novo?

Apple MacBook 12" 2015

Mozda ima neko ko to bolje zna, ali ja svoj mbpr retina, dopunjavam, npr ostavim ga preko noci na punjacu kad je ugasen. Ujutro ga upalim, i skinem sa punjaca, onda ga koristim tako sve do nekih 20-30% baterije, onda ga ponovo stavim na punjac da se napuni. Inace preko dana kad ga koristim nikad ga ne gasim, vec samo sklopim i on je u sleep modu.
 
Kakav bi to efekat mogao imati na ove nove generacije baterija u New MacBook-u?
Jel iskreno ocekujes da neko ovde ima iskustva sa novim macbook-om, njegovom baterijom i da zna to sto pitas? :) ili te drma sasvim razumljiva euforija pred kupovinu lepe spravice kakva je macbook :)
 
Koliko se secam Apple uz svaki MacBook daje onu malu knjizicu gde je objasnjeno kako da maximalno ocuvas battery life.
 
Gledam na sajtu za MB:

USB 3.1 Gen 1 (up to 5 Gbps)

Koji su im sada to fazoni, da ima Gen 1 5 Gbps, gde je tu Gen 2 10 Gbps?

Koje sve postoje generacije USB 3.1?

Da li će kod novog USB 3.1 biti isti fazon kao kod Tanderbolta, da Gen 1 ima 5, Gen 2 10, a budući Gen 3 20 Gbps ili je maksimum koji može da pruži USB 3.1 10 Gbps?
 
Lepo izgleda uzivo. Onaj taptic click na touchpadu je zaista odlican.

Jedino mi ie tastatura problem, ponajvise zbog vecih tastera od onih na mom macbooku. Tu se valjda naviines posle nekog vremena.
 
I na kraju jedino sto sam rekao da sigurno necu uzeti je po starom dobrom obicaju zavrsilo u mojim sakama, a to je 13" retina 2015 sa 256GB SSD...
Tu je tek sat vremena pa je malo glupo da pisem bilo kakve detaljne utiske.

Na prvu loptu izuzetno mi se svidja ekran sto je naravno i normalno posle Aira, ali mi se isto tako svidja i novi trackpad koji radi savrseno, izuzetno tih "klik", bas bas prava stvar.
Sa druge strane na prvu loptu mi se vise svidja tastatura na Airu, a ovde pravim manje gresaka pri kucanju (!?!?!?)...

Za sada toliko od mene :)

:wave:
 
I ja ću da vas razočaram, ali posle velike želje da kupim New MacBook, predomislio sam se i tetki rekao da mi donese MacBook Pro retina 2015... Prevladao je razum... nakon puno pregledanih review-a razum mi je rekao da je ipak mnogo mudrije uzeti MacBook Pro retinu. I evo koristim ga, i ne znam šta da kažem, sve radi besprekorno, definitivno najbolji laptop koji sam imao u rukma do sada. Sve radi munjevito brzo, ekran je fenomenalan, tastatura odlična, nije tako glomazan, relativno je tanak i kompaktan. Možda bi mogao biti malo za nijansu lakši, ali zato ima sve moguće portove koji mi trebaju, i snagu da uradi sve što mi je potrebno, a povrh svega nije ga ruku na srce ni tako teško nositi, solidna portabilnost. Voleo bih i dalje da imam taj New MacBook ali to sam ostavio za neka nova izdanja, kada reše i poprave sve propuste koje imaju na njemu. Mene lično najviše je odvratila kupovina New MacBook-a je SAMO JEDAN PORT za kojeg trenutno nemam ni jedan uređaj u kući, a nema niko ni drugi koga poznajem, i što nema ili bar 2 USB-C porta da jedan bude sloboda dok se puni, ili priključak za punjenje sa slobodnim USB-C. Bilo mi je sulodo da dok punim laptop, da za to vreme ne mogu ništa drugo priključiti na njega. I smetala mi je ta niska rezolucija prednje kamerice, sa samo 420, pa ovo je 2015 godina, mislim da je to baš bezobrazluk.

Dakle, moj generalni utisak sa MacBook Pro retina 2015 je vrlo povoljan i nisam nimalo razočaran sa ovom kupovinom. Definitivno najbolja igračka koju sam do sda imao.
 
Defintiivno prava odluka sto sam resio da sacekam da prodje bar jedna (de)generacija ovog malisana...
Za godinu dana bice ovo pravi izbor kad prodju sve decije bolesti, apsolutno ista stvar kao i sa prvim Airom...

Ali definitivno mi se svidja pravac u kom su krenuli :)

:wave:
 
Danas ga cackao malo. Meno deluje sasvim fino - mali, tanak, lagan, fino radi, retina kao retina, jedino na tastaturu se treba privici, ali dok me 13MBPr sluzi sumnjam da cu ga uzimati.
 
kada macbooku cena bude 999$, bazni m procesor 1.3Ghz tada će biti kul pazarina i tada će air otići u penziju ili će mu još više biti snižena cena. A do tada za te novce (1299$), nema premišljanja, mb pro retina 13 best buy :) kucam upravo sa jednog takvog ali doduše late 2013 :D
 
Igrao se malo danas u iStyle-u, tanak i lagan kao flis papir, treba videti uživo. Touchpad odličan, tastatura traži navikavanje, skoro potpuno ravna. Manji je od Air 11.
 
Da, tastatura je cudna. Iako nisam gresio trazi bas navikavanje. Ako sam dobro upamtio tasteri su malo veci(ali dosta plici) nego kod standardne koja je na MacBook-ovima, tako da iskreno meni vise smeta ta sirina nego dubina...
 
Tasteri su skoro potpuno ravni sa bazom i skoro bez hoda, još malo pa podseća na kuckanje na iPad-u. Problem je i sto su veći i zbijeniji, odn. prostor oko tastera je smanjen pa je veća dezorijentisanost i mogućnost greske. I ako su verovatno povecavanjem zeleli upravo suprotan efekat.
 
I ja sam ga cackao i na tastaturu sam se navikao posle 2 minuta. Sprava je super za neki lagan rad, a posto se nit bavim videom ili slikom ili bilo cime zahtevnom na prenosnom racunaru mogu reci da za surf, ucenje i "office" posao je odlican. Sigurno ce naci mesto kod svakog executive koji u principu pise i prima elektronsku postu, refreshuje bankovne racune itd.
 
Pa samo za surfovanje, čitanje pošte, bankovne posliće, kratka piskaranja... i ne treba ti onda MacBook, za to je dovoljan i Ipad, koji je još portabilniji čak i od ovog ultra portablinkok MacBooka, a upola cene je... :)
 
Razlika ovde je sto umesto iOS imas OS X, a to je i sustinska razlika, a takodje i tastatura. Btw mnoge bankarske aplikacije nisu podrzane u potpunosti na mobilnim uredjajima pa i tu lezi jos jedna prednost laptopa, takodje manipulacija tabelama, editovanje izvestaja itd. Ima sve svoje... A sve sto moze ipad, moze u sustini i iphone, tako da je sad ipad visak u poslovnom konceptu. :)
 
Meni tastatura nije za duže kucanje, dakle office, email, teško.
 
Bolje sveže da se krene :)
 

Prilozi

  • macbook 12- 2015 (1 of 1).jpg
    macbook 12- 2015 (1 of 1).jpg
    1,019.4 KB · Pregleda: 208
I ako moze poredjenje sa UX305 :)
 
Nakon par dana korišćenja mogu da kažem da je ovo fenomenalan uređaj. Samo, ali samo da je još malo hardverski jači da gura lepo i video obradu, ali to je ipak neizvodljivo u ovako tankom kućištu. Da uzimam laptop, išao bih ipak na MacBook Pro Retinu 13". Ja i dalje ne znam kako su uspeli ovako tankog da ga naprave, gledao sam ja klipove i sve to, ali uživo kad ga koristiš i kada ga podigneš, zabezekneš se koliko je lagan i tanak. Druga stvar, vezana za tačped, svaka čast kako su ga odradili, uopšte ne provaljuješ da klik nije pravi klik :)

Zvučnici, ne znam koliko se o njima diskutovalo, ali meni je neverovatno da iz ovakvo tankog laptopa izlazi tako dobar i glasan zvuk, bez preterivanja. Gledao sam bio Walking Dead, pojačao na maksimum i zvuk se tako prostirao da sam imao trip da nastaje neki virtualni surround, čuo sam šetače iza sebe i sa strane :D Ovako u svakodnevnom korišćenju je dovoljno brz za 90% stvari, jedino kod nekog zahtevnijeg posla neće ispuniti očekivanja. Tasteri mega plitki, u početku mi bilo nezgodno da se priviknem, ali sad na njima kucam kao na svojoj Logitech K810 BT tastaturi. Javljam i još neke detalje kasnije, ovako ovo što mi prvo palo na pamet sam napisao :)

@Nemanja

Dotični u životu nisam video, tako da ne znam kako misliš da ga uporedim :)
 
Ja sam za to kako se može dodavati memorija na 27" da se isto tako može menjati hard ali Apple ide na tu kartu da uvek na osnovnu konfu dodaš 300 evra (manje/više) kako bi imao ono šta podrazumeva normalan računar današnjice. Namerno to rade sa fjužn drajvom i klasičnim hardom kako bi korisnik naručio BTO i dodao par stotina evra na osnovnu konfu.
 
Ja sam za to kako se može dodavati memorija na 27" da se isto tako može menjati hard ali Apple ide na tu kartu da uvek na osnovnu konfu dodaš 300 evra (manje/više) kako bi imao ono šta podrazumeva normalan računar današnjice. Namerno to rade sa fjužn drajvom i klasičnim hardom kako bi korisnik naručio BTO i dodao par stotina evra na osnovnu konfu.

Cak i na nekim MBPR (ne znam za novije) se moze menjati hard tako da ne znam sta je problem (nije kao RAM zalemljen na plocu).
 
U tome je i poenta n1tro, svaka novija iteracija je sve manje user friendly ako gledamo zamene - evo, najnoviji iMac je tako skrojen da je zamena bilo čega skoro pa neizvodljiva za krajnjeg korisnika.
Ja upravo zato i dalje koristim MBP early 2011 Hi-Res, radi posao i ne ide mi se na novije (zatvorenije).
 
Nakon par dana korišćenja mogu da kažem da je ovo fenomenalan uređaj. Samo, ali samo da je još malo hardverski jači da gura lepo i video obradu, ali to je ipak neizvodljivo u ovako tankom kućištu.
Kapiram da će upravo zbog toga druga generacija uređaja biti odlična kupovina.
 
Nazad
Vrh Dno