Šta je novo?

Sagovornik me ne čuje posle nekog vremena i veza se prekine

goric378

Poštovan
Učlanjen(a)
08.03.2015
Poruke
17
Poena
54
Konkretno radi se o Alcatel OT Scribe Easy 800 D Dual Sim, posle nekoliko sekundi ili minuta, kako kad, sagovornik me uopšte ne čuje i veza se prekine. Telefon je nekoliko puta vraćan na fabrička podešavanja, ali problem ostaje. Praktično je nemoguće razgovarati, da li je neko uspeo da reši ovaj problem, sam ili u servisu?
 
Jesi li probao da uradiš unapređenje firmware-a preko Alcatel One Touch Upgrade alata? To će možda rešiti problem, ako je on softverske prirode.
 
Koaj mreza i da li na oba slota i nevezano ko zove?
 
Ne razumem se baš toliko, ako može pomoć kako se to radi.
 
Nevezano ko zove, jedna karitca 3G je telenor, a druga 2G mts.
 
Jesam ali u ponudjenoj listi modela kad pokrenem program uopste nema 800d easy scribe, pa ne znam sta dalje.
 
Ima 8000 bez oznake D, pa ću videti kad završi, hvala na pomoći u svakom slučaju.
 
Nevezano ko zove, jedna karitca 3G je telenor, a druga 2G mts.
Nisi me razumeo bas :)
Da li je bitno da li ti zoves sa tog telefona, ili se isto desava i kada tebe neko zove na taj telefon?
Da li imas problema sa zvukom i na 3G i na 2G kartici?
 
Konkretno radi se o Alcatel OT Scribe Easy 800 D Dual Sim, posle nekoliko sekundi ili minuta, kako kad, sagovornik me uopšte ne čuje i veza se prekine. Telefon je nekoliko puta vraćan na fabrička podešavanja, ali problem ostaje. Praktično je nemoguće razgovarati, da li je neko uspeo da reši ovaj problem, sam ili u servisu?
Da li si nosio telefon u servis i da li je u garanciji? Ako si iz BGD i nemaš problema da skokneš, što se džabe mučiš...
 
Nisam iz Beograda, telefon je skoro kupljen od osobe koja ga je koristila godinu dana, nosiću svakako u servis, ako ne uspem ovako da rešim problem. Nebitno je da li ja zovem ili mene zovu, čak je nebitno da li razovaram preko sim1 ili sim2, isto se dešava, samo se to desi nekad posle 5sec, a nekad 5min.
 
I da zvuk je odličan, samo se svaki razgovor završi tako što me sagovornik uopšte ne čuje a ja čujem njega normalno.
 
Nisam iz Beograda, telefon je skoro kupljen od osobe koja ga je koristila godinu dana, nosiću svakako u servis, ako ne uspem ovako da rešim problem. Nebitno je da li ja zovem ili mene zovu, čak je nebitno da li razovaram preko sim1 ili sim2, isto se dešava, samo se to desi nekad posle 5sec, a nekad 5min.
Ja ti savetujem, pošto nisi iz BGD, da pozoveš servis telefonom i pitaš da li su imali sličan problem i pomoćiće ti u rešavanju problema. Bolje pozovi stručne osobe, sigurno imaju više iskustva nego bilo ko ponaosob ovde.
 
Ja ti savetujem, pošto nisi iz BGD, da pozoveš servis telefonom i pitaš da li su imali sličan problem i pomoćiće ti u rešavanju problema. Bolje pozovi stručne osobe, sigurno imaju više iskustva nego bilo ko ponaosob ovde.

ja sam imao slican problem sa mojim predhodnim telefonom koji je bio mtk 6589 cipset. Tad je bio poznat taj 3g problem. Imao je fix da se nadje bas za modem. Manifestovalo se isto tako sto se veza u komunikaciji prekine i vise me ne cuju a ja nastavim da pricam. Random je i nema pravila kada to nastupa. Radio sam ja to na par kineskih telefona sa istim cipom. Koji je cip na tom alkatelu?
 
Uradio sam upgrade firmware-a ali do 70% oko 8h je radio, i uspeo je da se nadogradi ili kako vec, ranije je pisao 4.1.1 verzija androida, a sad pise 4.1.2, i konacno sam pricao 20 min. i onda se veza prekinula ali nema veze, ovo je rekord, do sada nije moglo ni 3 min. da sastavi. Kad budem imao brzi net pokusacu opet da uradi 100%. Hvala na savetima.
 
ja sam imao slican problem sa mojim predhodnim telefonom koji je bio mtk 6589 cipset. Tad je bio poznat taj 3g problem. Imao je fix da se nadje bas za modem. Manifestovalo se isto tako sto se veza u komunikaciji prekine i vise me ne cuju a ja nastavim da pricam. Random je i nema pravila kada to nastupa. Radio sam ja to na par kineskih telefona sa istim cipom. Koji je cip na tom alkatelu?

Samo moras da mi pojasnis kako da saznam koji je cip, ne razumem se bas toliko.
 
Nazad
Vrh Dno