Šta je novo?

Koji kuler za i3?

Egzotik

Cenjen
Učlanjen(a)
14.06.2011
Poruke
735
Poena
169
Pozdrav svima,
Potrebna mi je mala pomoc oko odabira kulera za sledecu platformu.
Ponedelji treba da mi stigne ploca MSI B85-G43 Gaming u paketu sa i3 4160 BOX.
Ovaj I3 ce biti zamenjen jednog dana nadam se sa nekim i5, i7...
Posto uz procesor ide BOX kuler, koji bi mi kuler preporucili do nekih 40ak e? Znaci da recimo u buducnosti moze da mi hladi neki malo jaci proc.

Za oko mi je zapalo par modela:
http://www.thermaltake.com/Air_Cooler/Air_Cooler_/Frio/C_00002337/Frio_Silent_14/design.htm
http://www.itsvet.com/proizvod/lc-power-cosmo-cool-lc-cc-120/comp_comp_cooler/204/1781
http://www.itsvet.com/proizvod/raijintek-ereboss/comp_comp_cooler/1276/1647

Gledao sam i neke Noctue ali su ipak preskupe. Zelim da na pomenem da ce konf. biti ubacena u kuciste Chieftec Dragon Big Tower dragon_serv-aBlack.jpg
Malo je modifikovanao ali u principu dimenzije su ostale iste, sirina je nekih 25cm.. znaci bitno mi je da bocnu stranicu mogu da zatvorim :)
 
Za cenu tog i3-a i aftermarket kulera imaš i5, što je daleko bolje u uloženo/dobijeno. Naročito što verovatno uzimaš za gaming.

Ako si eventualno kupio polovno, za taj CPU će biti dovoljan i Raijintek Themis/CoolerMaster 212 EVO.
 
Poslednja izmena:
Plocu i procesor sam porucio novu (hungary), necu igrati neke zahtevne igre, cak sta vise slabo sta i odigram u poslednje vreme. Znam ja da sam mogao uzeti neki i5 za ovu cenovnu razliku od 30-40e, samo mi on trenutno nije potreban, bar ne taj i5 :)
Ulogu igraju takodje i polovnjaci, to mi uospte ne smeta.;)
E da, gledam nesto ovaj LC POWER Cosmo, vidim da je i na forumu u nekim postovima pominjan kao ok resenje, jeste jeftiniji ali zanima me u nekoj push-pull kombinaciji sa dva umesto jednog 120 kulera kako bi se pokazao?
 
Poslednja izmena:
2-3 stepena,i to uz skup vent.ne isplati se.ili idi na sto jeftiniji varijantu,ili uzmi ozbiljan kuler za tih 40e.ja da sam na tvojem mestu bih prvo video kakvo je stanje sa stock kulerom koji ces svakako dobiti,dal' ti je prebucan (posto da stavis i 4790k neces imati problema sa temperaturama) pa onda gledao kulere.
 
s' obzirom da je 54w tdp i da posto je "gaming" ploca predpostavljam da neces koristiti iGPU,ocekuj da ni u sintetici neces videti 70c,u prevodu promaja bi ga ohladila,a zbog katastrofalnog ihs-a na haskiju svakako kuler nema toliko uticaja na temperature,tako da akustika presudjuje.
 
Ja sam naveo da cu kasnije preci na neki jaci i5.. pa sam mislio da uzmem neki kuler i budem miran za sl. upgrade.
Evo212 je proverena stvar :) samo jos da sacekam petak, da komplet stigne, pa da vidim kakve su temperature i koliko ce love ostati za hladjenje.
 
bome ako je verovati kolezama sa foruma eno kad se themis osmirgla nema sta 212 da trazi,narocito kad se uzme da dolazi sa ne toliko tihim ventom.ali u svakom slucaju o tome razmisljaj kad dodje vreme za i5,mada ako planiras da ostajes na toj ploci nemam pojma sta ce ti otkljucani i5,nece mu kuler nista pomoci. :)
 
Pa iskreno planiram da ostanem na ovoj ploci neko vreme, jasno je da b85 i nije za neki clock, nego pade mi na pamet da li ovaj box sto stize uz i3 ima bakarno ili obicno alu podnozje?
Za i5 i i7 bi trebalo da ide bakarno, ili je to samo slucaj sa K serijama? U principu nikakva drasticna razlika samo pitam :)
 
Ja uzeo bakaru sa i7 k procesora za moj smesni celeron g1840.Smanjio mi temp. jeste...citavih 1 stepen..:)isto skacu temperature pri load_u procesora kao i sa alu kulerom.Ja bih preporucio 212 evo.
Uzgred,sta kazu kolege..?
Themis ili Evo 212 ?
 
Ja glasam za Thermaltake NiC-L32. Sa Erebossom ćeš možda imati problema sa visokim memorijama, a NiC je 100% kompatibilan.
212 Evo ne može ni prismrderti Erebossu i NiC sa performansama. To što neki gledaju tu neke strane plaćene testove gde će CM naravno biti najbolji su priče za decu.
 
Poslednja izmena:
posle onih rezova na fx 9xxx temi,ja se ne bih mislio i isao bi na themis i lapovao bi ga.a to da nije bakarni pomogao puno,o tome ja svo vreme pricam,zbog loseg ihs-a na haswell-u sam kuler ne igra toliku ulogu,i nisu tolike razlike do ozbiljnih kulera,zato sam i pricao da se ne zamlacujes sad sa kulerom,o tome misli kad predjes na klokerski i proc i plocu.stock radi posao,jedino ako si ultra osetljiv na buku i nemas vec bucnih ventova po kucistu.
 
Hebes tisinu..u principu...mene zanima i kako hladi..?
Ja imam na socketu 775 stari CM GeminII i c2d 8500,u full load_u mu ne da preko 41-42.Doduse,komp je na otvorenom.Kuler je Rajintek 14cm i nista se ne cuje.
Ako je TT Frio 14 kao takav i bolji,e to je onda za mene dobra kupovina.
 
Nazad
Vrh Dno