Šta je novo?

palit Gt 430 zujanje

Dragonknight

Poštovan
Učlanjen(a)
23.12.2014
Poruke
28
Poena
54
Znaci od pre 2-3 dana graficka je krenula da zuji cim pokrenem neku zahtevniju 3d aplikaciju... tj, cim krene da radi punom snagom, gledao sam temperature i one su normalne.. cuo sam da je to neki whine-coil koji nije opasan za grafu.. sve u svemu planirao sam da je prodam ali sada nzm ni kome bih je prodao xD pa ono zanima me da li to moze da dovede do nekog ozbiljnijeg problema na grafickoj, i zasto se bas sada pojavio posle 4 godine? xD
 
Coil whine ne moze da naskodi grafickoj karti. Kod nekih modela je to fabricka "mana", mada cudno sto je kod tebe odjednom krenulo.

Jesi siguran da je coil whine? Da mozda ne zuji nesto drugo, nevezano za graficku...
 
Poslednja izmena:
kada ukljuchim guild wars 2 i pomeram mis gore dole levo desno, zuji manje ili vise
i stavljao sam uvo, i najvise zuji odmah iznad graficke
 
Poslednja izmena:
u utorak mi stize gtx 750, tako da ako bude jos zujalo, znaci da nije do graficke
 
Aha, ako si proverio "na uvo", onda je to to.

Probaj da ukljucis v-sync u igri, ponekad malo pomogne.
 
monitor mi nije wide xD mozda je i do toga, cuo sam da se graficka vise stresira ako monitor nije wide..
 
sjebao sam se za napajanje, zurio sma d auzmem a nisam bio pri kesu, ali neka pici jos godinu, pa cu valjda dotle da diplomiram i da krenem da radim, pa cu da sastavim bolju konfiguraciju :D a ovaj palit valjda mogu da prodam kada mi stigne gtx 750 :D
 
Nazad
Vrh Dno