Šta je novo?

Pomoć oko izbora monitora

Sasa88

Poštovan
Učlanjen(a)
05.03.2015
Poruke
1
Poena
51
Poz društvo :) U nameri da kupim novi monitor shvatio sam da je to najteža stvar na svetu za kupiti. Pre sam verovao da je teško pazariti CPU, GPU i ostale bitnije komponente za računar ali ovo je ubedljivo najveći smor. Ponuda je ogromna, stalno čitam kako su svi proizvođači manje više isti ovih godina a na svakom sajtu vas bombarduju sa milion modela. Uglavnom gledam filmove i odigram ponekad neku igru na kompu. Neki moji zahtevi od monitora bi bili otprilike 22-23 inča i koliko vidim po forumima taj IPS panel. Ali čak i kad suzim tim "zahtevima" izbor monitora iskoči 100 nekih modela. Proizvođači se kunu u svoje modele mada korisnici počesto prijavljuju pogrešno navedene specifikacije i razne nebuloze zato i ovolika dilema. Moj budžet je između 150-200 evra pa ako mi neko može preporučiti nešto u tom cenovnom rangu to bi bilo lepo. Pretpostavljam da se možda ne može kupiti neki poseban kvalitet za te pare ali više nema :) Posebno me interesuju neka lična iskustva sa određenim modelima jer na lepe reči i slike raznih "top monitora" renomiranih proizvođača ne dajem ni pet para. Nahvale neki model, odeš da vidiš review i čovek ga popljuje maksimalno. Drugar mi reče da uzmem bilo šta od LG-a jer navodno oni prave sve panele većini kompanija i imaju najnapredniju tehnologiju na polju ali opet on da zna šta ne bi pao godinu na faxu pa reko da pitam nekoga stručnijeg :)
 
Nize na forumu imas sekciju " Sta da kupim od " pa prelistaj tamo deo o monitorima. Pogresio si deo foruma gde da postavis pitanje
 
Imam Dell u2312hm, nahvaljeni IPS monitor u ono vreme pre 3 godine. Ne pratim baš toliko monitore, ali verovatno bi sada obratio pažnju na neki sa VA panelom. Imaju veći kontrast a to je ono što ovom mom fali pa crna nije duboka i igre i filmovi sa mračnim scenama nisu prijatni za gledanje, detalji su teško uočljivi jer je mali kontrast. Znam da Benq ima VA modele pristupačne cenovno koji se uklapaju u tvoj budžet pa pogledaj po online prodavnicama.
 
Nazad
Vrh Dno