Šta je novo?

Jeftini kineski Win8 tableti

imas ih na aliexpress kolko oces
 
Znam, ali me zanima da li su vredni kupovine i kako su se pokazali?
 
to i mene zanima!
 
pazi,ja imam acer sa istim tim hardverom i radi odlicno,pa predpostavljam da ti kinezi ne mogu biti nesto strasno losiji
 
Jedina mana jeftinih kineskih tableta su nesto losije performanse ekrana u odnosu na konkurenciju u priblizno istom cenovnom rangu. Sve ostalo je OK!
 
Onda se postavlja pitanje zasto to ljudi masovno ne kupuju kad su prejeftini? I jos ima godinu garancije ako uopste ona moze da se koristi.

I jos jedna stvar me zanima, koliko ukupno para mora da se da za tablet od 120 dolara? I da li mogu da se dese kakve neprijatnosti kao recimo da me carina izadje 50 evra ili tako nesto?
 
Onda se postavlja pitanje zasto to ljudi masovno ne kupuju kad su prejeftini?

Ko kaže da ne kupuju masovno? :) Kod nas je najveći problem carina. A i pitanje je koliko se isplati kupovati tablet u Kini kada kod nas za malo više para dobiješ 2 godine garancije + ne čekaš, već kupiš odmah. Sa tabletima je već nešto drugačija situacija u odnosu na telefone.

I jos jedna stvar me zanima, koliko ukupno para mora da se da za tablet od 120 dolara?

+10% je poželjno imati na računu.

I da li mogu da se dese kakve neprijatnosti kao recimo da me carina izadje 50 evra ili tako nesto?

Naravno.
 
Evo meni je upravo danas stigao Teclast x80h, dual boot. Nisam još uvek stigao da ga detaljno isprobam, ali za sada skoro sve radi kako treba i bez zastajkivanja. Kod Androida ne radi Play store, mada se to može srediti sa malo prčkanja. Na Windows se treba navići jer je sve minimizirano u odnosu na desktop, ali mislim da to s vremenom neće biti problem. Carina me jeste odrala, stvarno nisam očekivao ovoliki iznos. Tablet je plaćen 99 evra, a oni ga procenili na 120 dolara i to je iznelo 4125 dinara, što je po meni previše. Pošto sam ga čekao više od mesec dana, pomirio sam se sa sudbinom i preuzeo pošiljku. Kada budem imao vremena detaljno ću ga propustiti kroz šake, pa kačim prikaz.
 
Poslednja izmena:
Mene su isto odrali na carini, tako da vise te stvari ne kupujem u kini. Prvi put sam kupio tablet i sasekli me. Fala lepo, vise ne.
 
Da li je u drugim zemljama bolja situacija, recimo u hrvatskoj i bosni?


Evo meni je upravo danas stigao Teclast x80h, dual boot. Nisam još uvek stigao da ga detaljno isprobam, ali za sada skoro sve radi kako treba i bez zastajkivanja. Kod Androida ne radi Play store, mada se to može srediti sa malo prčkanja. Na Windows se treba navići jer je sve minimizirano u odnosu na desktop, ali mislim da to s vremenom neće biti problem. Carina me jeste odrala, stvarno nisam očekivao ovoliki iznos. Tablet je plaćen 99 evra, a oni ga procenili na 120 dolara i to je iznelo 4125 dinara, što je po meni previše. Pošto sam ga čekao više od mesec dana, pomirio sam se sa sudbinom i preuzeo pošiljku. Kada budem imao vremena detaljno ću ga propustiti kroz šake, pa kačim prikaz.

Hajde okaci, bas me zanima kakvi su. I koliko te sve ukupno kostao tablet u dinarima ili evrima?
 
Poslednja izmena:
Evo sta kaze jedan lik
Nece sigurno da ti uzmu 50%, mozes lepo da trazis kinezima da ti posalju invoice u paketu tako da carina ocarini po pravoj ceni, ono sto jos mozes da uradis je da uplatis osiguranje, koje je 20% od cene, kao sto ti je napisao vlasos83, kasnije kad ti stigne paket skeniras carinsku deklaraciju i posaljes mail pandi i oni ti refundiraju carinu i pdv.
 
carinici carine kako im se svidja

meni nekad ocarine sitnicu,a nekad paket od 150 dolara ne ocarine

ako ti stize tablet,velike su sanse da ce ti ocariniti
 
Dobro i ako ocarine, koja je gornja granica koju mogu da mi uzmu da se ne desi da mi zacene neku sumu koju ne mogu da platim i onda se izradim? I video sam da moze da se plati neko osiguranje kinezima i oni ti vrate troskove pdv i carine. Jel to tacno ili nisam razumeo?
 
Poslednja izmena:
nema gornje granice,rade kako im se svidja
proceni ti vrednost toga sto ti stize,pa carini na osnovu toga
 
Pa cuo sam da mogu da trazim da kinezi posalju cenu i onda po njoj carine. Sta ako se desi da mi zacene nesto nenormalno i ja nemam da platim?
 
Pa cuo sam da mogu da trazim da kinezi posalju cenu i onda po njoj carine. Sta ako se desi da mi zacene nesto nenormalno i ja nemam da platim?
Mogu da ti navedu cenu, ali to ne znači da će je carinici uzeti kao osnovu za carinjenje.

Ništa, ako nemaš/nećeš da platiš, vratiće pošiljku pošiljaocu.
 
A da li je bolje stanje kada se salje u hrvatsku ili bosnu?
 
Imam nekog rodjaka u londonu, da li mi to olaksava situaciju oko nabavke jeftinog win 8 tableta?
 
samo ako ce ti licno doneti,ali on nece izbeci zakonske regulative u svojoj zemlji
 
On je iz hrvatske, al kakve troskove moze da snosi kad moze da kaze da ga koristi u putu da mu ne bude dosadno. Ne placa se valjda taksa na mobilni telefon ili mp3 plejer na granici? :O
 
Poslednja izmena:
Мене интересује каква је ситуација са Црном Гором, да ли сви пакети стижу бродом и каква је у том случају ситуација са царином? Може ли се некако избећи у тој ситуацији?
Било би добро да нам то каже неко из прве руке, ко је из ЦГ и ко је имао искуства са овим, било шта да је наручивао.
 
On je iz hrvatske, al kakve troskove moze da snosi kad moze da kaze da ga koristi u putu da mu ne bude dosadno. Ne placa se valjda taksa na mobilni telefon ili mp3 plejer na granici? :O

pa ako naruci na adresu u londonu platice carinu tamo
 
Мене интересује каква је ситуација са Црном Гором, да ли сви пакети стижу бродом и каква је у том случају ситуација са царином? Може ли се некако избећи у тој ситуацији?
Било би добро да нам то каже неко из прве руке, ко је из ЦГ и ко је имао искуства са овим, било шта да је наручивао.

ima posebna tema za takva pitanja
 
Има неколико тема у којима може да се постави ово питање, ова није једна од њих али би могло да прође, није тотални оф. :)
 
Poslednja izmena:
pa moze da ti donese naravno ako dolazi kod tebe
ako kupi tamo,a posalje ti,verovatno ces platiti carinu
 
Nazad
Vrh Dno