Šta je novo?

Pomoc oko sklapanja konfiguracije za kompjutor ......

BeoStruja

Cenjen
Učlanjen(a)
18.03.2013
Poruke
3
Poena
151
Konkretno mi treba za igranje WOT-a, da tera igricu na full-u,otprilike koja konfiguracija bi bila najbolja dali sa AMD ili Intel procesorom, koja Graficka kartica i koje napajanje otprlike do 1000 eura HVALA VAM unapred za misljenja.
 
mislim da na toj ploci nije otkljucan napon,sto znaci da nemere g3258 da iscedi do kraja.takodje,da baca pare na zakljucani i5 a igra WoT ne bih dalje komentarisao.sacekaj predlog nekog iskusnijeg.
 
+ nisi stavio napajanje vec samo kuciste!

Ako budes uzimao vec novi racunar uzmi ssd obavezno, koliko vidim za wot ti treba quad, 8 giga rama, i grafika tipa 270x ili pandan nvidia da bi to sve radilo lepo. Nisi rekao da li ti treba i monitor ili samo kuciste!
 
nema potrebe za z97 plojkom za g3258,na svim asusima je otkljucan napon,i najjeftinija h81 asus plojka moze uz hladjenje da iscedi g3258,bitnije je hladjenje,jer haski ima lose reseno prenosenje toplote sa cipa na heatspreader,i treba poprilican overkill od hladjenja da bi napravio razliku.pride,prodace isto tj cak i bolje h81 nego z97 plocu,cak ce manje para da izgubi na h81 ploci ( sto skuplju plocu kupi,vise ce para da izgubi,jer kod nas vazi nepisano pravilo da retko polovne stvari idu preko 70% cene nove u radnji).

takodje,za WoT jos ne treba quad,jos je igra na dva thread-a,i igra isto radi na g3258 i na 4790k na istom kloku.takodje,nema poente za jacom grafom od 270,bitniji je proc,s' toga,ako se razmatraju i druge igre,obavezno otkljucan haswell,pa koliko para mozes da izdvojis.

kao i uvek,kad je vec toliki budzet,treba ulagati u periferije pre nego u namunjenu plocu,brz ram,fensi kuciste,jer sem svoje bazicne uloge nema ulogu u dozivljaju,dok sa druge strane dobar monitor,mis,slusalice,zvucnici,stolica,sto,tastatura nose ceo dozivljaj na sledeci nivo.

pusticu do kraja da se ispucate,pa cu onda da sumiram sve i da dam predlog,ne vredi da ga sad napisem i da se poenta izgubi u buci - "kupi i5 kad vec imas para" i sl.

edit:

apropo mihailo998- ovog predloga sa 4460 tj kako je taj proc dobar i za druge igre i za WoT - pa i ne bas,WoT-a najvise zanimaju megaherci i radio bi u WoT-u kao i pentium na istoj hercazi.sem g3258 jedino logike ako je WoT u prici ima ici na sledeci otkljucan haswell koliko finansije dozvole,jer ta igra tek na 4,2+ ghz radi kako treba.
 
Poslednja izmena:
Ja sa mojim procesorom i grafom igram WoT na ultra setingsu, najnizi fps mi je 35 a ide do 60 a neki prosek je 40fps-a. Znaci on ce sa 4460 i 270 imati min 40 sto je za wot vise nego igrivo... Tako da je 4460 itekako dovoljan za wot, naravno da je g3258 bolji za wot ali ja sam 4460 dao kao predlog ako ce se igrati jos nesto sem wot-a.
 
Poslednja izmena:
ne lozi svakog da ima sto jaci cpu i grafu koje ne voze ni 50 posto od maksimuma,to je moja poenta.ja da se samo bavim WoT-om,rasprodao bi svoj postojeci komp,sklopio sa g3258 nesto,i ostalo dokrcao u periferije.od tih 1k e na periferije bih mogao i vise da skrcam,kad bih imao.
 
ta ploca postoji u dve verzije,jedna pusta napon preko 1,2v jedna (novija) ne,a nigde po nasim sajtovima nisu naznacene verzije.sve ovo u detalje imate i na g3258 temi i na podforumu za maticne.o SK-u ne bih komentarisao.
 
SK hardware reviews in a nutshell: "Monitor krcka ako ga uhvatite odozdole". Koliko god volim da citam SK, hardware reviews zaobilazim.
 
Lepo pise koji procesor i Maticna sa grafikom i napajanje kuciste imam kao i Monitor
Hvala vm na Predlozima ali jeftinije nije opcija znaci Procesor maticna grafika i napajanje do 1000 eura ali sad vec znam sta cu uzeti malo sam i citao malo cu i dalje studirati tako da jos jedno HVALA jer niko nije pomenuo AMD :) ....
 
Pa ako hoces AMD onda ti ne preostaje nista vec da ides na fx8350, plocu sa 990 ili 970 chipsetom, grafiku bih ja uzeo polovnu sa garancijom sa oglasa tipa 280x ili 7950 imas do 140 evra, napajanje ne bih isao preko 700w kvalitetno , ssd obavezno uzmi bar 120 GB imas za 10k 850-ku Samsunga.
 
E ovako ljudi posto vidim da ima puno tema sa ovakvim pitanjima ja bih samo jedno kratko ovde da ne bih otvarao i ja jednu.
Sklopio sam neku konfiguraciju i zanima me vase misljenje posto prvi put ovo radim.

i5 4460 ili 4670/4690?
GTX 750Ti ili R9 270?
MSI B85-g43 gaming
i napajanje od 650w da li je dovoljno?
RAM kuciste i hd sam vec nasao po nekim nizim cenama.

Edit
Koristicu pc za gaming (od FM15 do Shadow of mordor itd)
 
Poslednja izmena:
i5 4460 ili 4670/4690?
GTX 750Ti ili R9 270?
MSI B85-g43 gaming
i napajanje od 650w da li je dovoljno?

1. bilo koji, ja bih uzeo najjeftiniji
2. R9 270 je maltene duplo brži, jedino što troši ~140w za razliku od 750ti ~50W
3. ništa joj nefali ali bih pre išao na Asus
4. napajanje od 650w (dovoljno je i od 500w) je dovoljno, idealno TTake 630w....
 
Lepo pise koji procesor i Maticna sa grafikom i napajanje kuciste imam kao i Monitor
Hvala vm na Predlozima ali jeftinije nije opcija znaci Procesor maticna grafika i napajanje do 1000 eura ali sad vec znam sta cu uzeti malo sam i citao malo cu i dalje studirati tako da jos jedno HVALA jer niko nije pomenuo AMD :) ....

Ti onda pukni hiljadu evra i igraj WoT koji ce ti raditi kao na masini od 600 evra. Vrlo isplativ i pametan potez.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno