Šta je novo?

Kineski tablet za €150-200, android ili Win 8.1?

kriket

Slavan
Učlanjen(a)
22.04.2008
Poruke
1,264
Poena
360
Ima gomila nekih kung-fu tableta sa monstruoznim specifikacijama za jeftine pare, ali sa slabom podrškom.

Npr Onda V989 Air Advanced Octa Core A83T RAM 2GB 9.7 Inch Retina Screen 32GB

onda_v989_air.jpg

Ja se ne razumem u Android tablete, treba mi za ćerku, ne mogu da platim €400 za iPad tako da moram ovako da tražim.

Ima li neko iskustva da me posavetuje? Ovakvih sličnih kao Onda ima mali milion brendova. Ljudi kažu da se za te pare isplate, kad se sve uzme u obzir.

Ili neki slabiji ali kršteni tablet, tipa Asus, šta ja znam?

Bio bih zahvalan na bilo kakvom savetu.
 
Poslednja izmena:
Ja imam Onda v975m kod kuće, radi odlično samo joj baterija nije jača strana.Inače ekran je vrhunski, 2 gb rama, četvorojezgreni procesor a carina mi izašla 1000 dinara. Ima dosta kineskih aplikacija ali se lako rutuje i deinstalira.
 
iPad2 ne može ni iOS8 da fura, a to znači ni pola aplikacija. Suviše zastareo.

gura, gura.

dw4RpIo.jpg
 
Lenovo Miix 2 10" 64GB nov, sa garancijom 2 godine u benchmark shopu je 27000, i nema ga na stanju, nema ga kod dobavljača, niti će ga biti.
Isti postoji na KP za 240e sa garancijom iz HU, i to godinu dana.
Lenovo Miix 3 10" 64GB nov, sa garancijom 2 godine u benchmark shopu je 50000, a najjeftiniji na KP je 290e, sa godinu dana garancije.
Asus Transformer Book T100 64GB je najbolja kupovina po meni, ali je on 39000 u radnji nov, sa 2 godine garancije.
Trenutno najjeftiniji ima za 250e na KP, malo korišćen, u garanciji.
 
Poslednja izmena:
Pa pošto je za klinku od 8 god, više mislim da je ono, youtube, crtani filmovi, surf, igrice i tako to.

Šta znam, od kineza taj Xiaomi Mipad bar ima kakvu takvu podršku, AliExpress nema nikakvu garanciju (15 dana), znači on je kandidat. Gledam da naručim iz inostranstva, imam ortaka koji bi to obavio o doneo iz Holandije, da ne plaćam naše cene.

I ona hoće beli, to joj je jako važno :) taj Lenovo Miix 3 je crni. Windows 8.1 nema apps za Youtube itd. nema nikakve Google apps. Jel ima bar GPS senzor? Xiaomi i Onda nemaju GPS.
 
Poslednja izmena:
A kakva je situacija sa igricama na Microsoft Store, jel bar tu ima ponude klasi iOS/Android ili i tu zaostaje? Ne mislim na ove full Windows igrice tipa Crysis već na te zezalice za decu, kao na smartfonima.
 
E to sam se prešao. To je neki sajt za prodaju polovnih Ajpeda itd. ali samo za područje SAD. Pa cene sa tog sajta ne važe za nas.
Što se tiče koliko vrede, pa u principu ako im je baterija malo korišćena onda isto kao i novi. U tim Unibody uređajima je najčešće baterija prva koja vrisne, a Epl fala bogu naplaćuje zamenu baterije kao presađivanje bubrega. Znam da je €80 za Ajfon u Epl Storu.
 
Za potrebe koje ima tvoja ćerka - fejs, skype, viber najbolje joj uzmi neki Android kršteni tablet kod nas. Imaš Asus Memo Padove i Acer Icone One modele od 100-120 eu (7"hd) do 150eu (8" hd). Odičnog su kvaliteta plus garancija na 2 godine. ne bih tu puno razmišljao.

Ako pak i igra igre na fejsu, a treba joj eventualno i office zbog škole (za najosnovnije namene) ja sam ženi uzeo Mediacom SmartPad 8.0 HD iPro W810 3G, Windows 8.1 tablet. U WinWin 2200 din (180EU). Jednom lep i dobar uređaj. Plus 3G za net preko kartice, plus GPS. Ludilo.

Na KP imaš puno tableta iz Mađarske i za manje pare. Recimo Pendo Windows tablet od 8" za 120EU.
 
Poslednja izmena:
Ja imam Onda v975m kod kuće, radi odlično samo joj baterija nije jača strana.Inače ekran je vrhunski, 2 gb rama, četvorojezgreni procesor a carina mi izašla 1000 dinara. Ima dosta kineskih aplikacija ali se lako rutuje i deinstalira.
Kakav mu je zvucnik? Koliko to drzi baterija (npr gledanja filmova). Jel mozes da napises nesto vise o njemu?
Zanima me neki 10" tablet za citanje, surf i filmove pa gledam koje su mi opcije.
 
Nazad
Vrh Dno