Šta je novo?

USB Flash za instalaciju OS-a

SuperStarr

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
25.07.2002
Poruke
9,414
Poena
1,025
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD X4 @ 3,5Ghz
Matična ploča
GA-990FXA-UD3
RAM
32Gb DDR3 @ 1666Mhz
GPU
Strix RX480 8Gb
Storage
256Gb 850Pro + couple of AliExpress SSD's
Zvuk
Creative
PSU
Zalman ZM600-HP (Heat-Pipe :) )
Kućište
Alexander Weiss (glass front + glass side)
Monitor
AOC 32" IPS
Miš & tastatura
G602 & Drevo 87 key (Red Switch)
Mobilni telefon
Moto G9 Plus
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
1. Da li je ovo uopšte dobra ideja?
2. Da ne razmatram modele ispod 16Gb?
3. Na šta da obratim pažnju sem na brzinu čitanja podataka?

:wave:
 
1. Odlicna ideja,samo to i radim.
2. Moj je od 8 i jedva popuni pola (sa Win 8.1)
3. Skroz nebitno,moj je neki prastari,i instalira ga skroz brzo. Verovatno ima razlike ali je premala.
 
Инсталација и није нешто што захтева претерано брзу флешку, осим ако нећеш да правиш неку мултиинсталацију или да на њу баш инсталираш ОС. Ја сам скоро набавио Kingston R3.0 G2 али ми више одговара да је користим за пренос и повремено копирање већег садржаја док за инсталацију обично користим Kingston DT100G3 који је више 2.0 него 3.0. Плус што Kingston R3.0 G2 не може да се бутује на лаптопу.

Величина ... углавном су оне флешке од 16+ брже мада је за инсталацију довољно 8 а често и 4GB. Вероватно неће да буде претерано брже него са рецимо DVD RW али бар неће да се чује стално стругање по диску а и сада је све мање оптике па је боље да се све пребаци на флешке.
 
Svejedno ti je sta ces uzeti...ako sa fleske instaliras OS na hard. Svakako ce se brze instalirati nego sa DVD-a.
Uglavnom .iso fajlovi prelaze malo preko 4GB pa uzmi neki fles od bar 8GB.
 
Инсталација и није нешто што захтева претерано брзу флешку, осим ако нећеш да правиш неку мултиинсталацију или да на њу баш инсталираш ОС. Ја сам скоро набавио Kingston R3.0 G2 али ми више одговара да је користим за пренос и повремено копирање већег садржаја док за инсталацију обично користим Kingston DT100G3 који је више 2.0 него 3.0. Плус што Kingston R3.0 G2 не може да се бутује на лаптопу.





Величина ... углавном су оне флешке од 16+ брже мада је за инсталацију довољно 8 а често и 4GB. Вероватно неће да буде претерано брже него са рецимо DVD RW али бар неће да се чује стално стругање по диску а и сада је све мање оптике па је боље да се све пребаци на флешке.



Ti kako vidim nemas problem sa instalacijom sistema sa DT100G3, dok ja imam problem (16GB), naime nece da nastavi instalaciju posle disk menadzera. Da nisi ti u nekom momentu imao taj problem?



Kog proizvodjaca biste preporucili osim Kingstona?

EDIT: Zaboravio sam da dodam, planiram fles od 8GB.
 
Poslednja izmena:
Није немогуће да сам некада и имао проблем, дешавало се да пријави да не може да инсталира на стандардну партицију где је већ био windows али ми се чини да је зависило и од начина на који је флешка прављена а користим разне. Једном сам имао неколико безуспешних покушаја и онда је радио DVD RW али је то било одавно.

Последњи проблем, пре неколико дана сам инсталирао windows 7 и у првом покушају је написао да не види хард. Рестартовао сам систем, довукао драјвере са сајта произвођача плоче и спремио их за подметање ... када сам поновио инсталацију, није више питао и нормално је прошло. Нешто не верујем да је у тренутку пронашао драјвере на тој великој партицији и искористио их, али не размишљам много о томе. Ионако windowse инсталирам врло ретко а после углавном мењам linuxe.
 
Da li ima neko preporuku za fles od 8GB?
 
Nema nigde po prodavnicama on-line, samo od 4 i 32 GB. Jos neki predlog? Koju marku biste preporucili?
 
Za 32-bitni je dovoljan od 4gb a za 64-bitni od 8gb.Sto se tice marke samo da nije bas neki najgori kinez.Ja imam neki Patriot od 16gb i za sada nisam imao problema a ko zna koliko puta je koriscen za instalaciju i sve i svasta.Ne trebas mnogo da se opterecujes oko marke.Uzmes od 8 ili 16gb i to je to.
 
Mene je strah da opet necu moci da podignem sistem sa fles memorije ako ima taj problem. Uzecu neku od jacih brendova, osim Kingstona.

@Darkodar Ja hocu da udjem u prodavnicu i odmah kupim, a ne online mislio sam na prodavnice koje imaju maloprodaju. Ti si bas puno problema imao sa fles memorijama.
 
Ne mora da znaci da ces imati problema sa nekim od navedenih.Pored ovog Patriot-a imam i neki Transcend od 4gb za XP i 32-bitnu sedmicu ili 8.1 i do sada nisam imao losih iskustava.Skines Rufus i nemas brige.
 
Није немогуће да сам некада и имао проблем, дешавало се да пријави да не може да инсталира на стандардну партицију где је већ био windows али ми се чини да је зависило и од начина на који је флешка прављена а користим разне. Једном сам имао неколико безуспешних покушаја и онда је радио DVD RW али је то било одавно.

Последњи проблем, пре неколико дана сам инсталирао windows 7 и у првом покушају је написао да не види хард. Рестартовао сам систем, довукао драјвере са сајта произвођача плоче и спремио их за подметање ... када сам поновио инсталацију, није више питао и нормално је прошло. Нешто не верујем да је у тренутку пронашао драјвере на тој великој партицији и искористио их, али не размишљам много о томе. Ионако windowse инсталирам врло ретко а после углавном мењам linuxe.
Kako ide ta procedura ubacivanja drajvera za datu ploču?
 
Ipak nece biti potrebni da kupujem novu fles, probao sam sinoc pre nego sto danas kupim, instalirao sam uspesno. Hvala Vam na strpljenju i pomoci. Pozdrav!
 
Kako ide ta procedura ubacivanja drajvera za datu ploču?
Ништа посебно, распакујеш их негде на хард или флешку, када пита за њих само пријавиш где су и требало би да ради. Ипак, мени је прва узбуна била лажна, после рестарта је прошло па нисам имао потребу за тим. Осим тога, чини ми се да је то било важније за ХР који нема драјвере па мора да се на компликованији начин подмећу, нови ОС то углавном сами решавају.
Наравно, односи се само на драјвере за SATA контролер на плочи, остали иду касније.
 
Nazad
Vrh Dno