Šta je novo?

Unreal Engine 4 je sada besplatan

Dibidus

Poštovan
Učlanjen(a)
07.10.2013
Poruke
170
Poena
70
[YOUTUBE]Pt86Ab4_TnA[/YOUTUBE]

Dok se za komercijalne projekte placa 5% od zarade :)

Pa lepo sa njihove strane.

Hoce li neko od vas imati koristi od toga?
 
Naravno. Ja sam koristio open source engine OGRE za jedan moj projekat, ubuduce cu sve raditi u UE4. Za veliki bum indie igara u poslednjih nekoliko godina zasluzan je Unity engine tj. besplatna verzija. Od sada ce svi novi indie projekti biti radjeni u Unreal Engine 4. Mislim da je sledeci Epicov korak priblizavanje "velikih" i mobilnih igara tj. da ce razviti alate koji ce tranziciju uciniti bezbolnom.
 
Unreal Engine 4 je odlican - prvo i glavno je da je zaista user friendly, a i ima dosta stvari koje podrzava i za koje ne moras specijalno da programiras kao u Unity-ju (naprimer). Posto smo demo za igru na kojoj trenutno radimo prebacili sa Unity na UE4, odmah se vidi koliko je bolji render i koliko je optimizovan UE4 + mnoge stvari je mnogo lakse promeniti i doraditi sa alatima koje imas u UE4.
 
Nije besplatan kada pokusas da prodas to sto si napravio.
 
Dok se za komercijalne projekte placa 5% od zarade :)


Pa da, sto i mislim da je ok.

Nego video sam na "reel-u" da imaju i 2D igre uradjene na njemu za Android i iOS. Mene licno zanima da li je UE4 dobra stvar za te stvari ili bih trebao da obratim paznju na neko drugo resenje?
 
Evo najavise malopre da ce Source 2 biti totalno free. Valve nece uzimati nikakav cut, ali jedini requirement je da igra mora da bude objavljena na Steam-u [gde valve kao publisher od svih uzima 30%]. Igra ce se naravno moci objaviti bilo gde drugde ako to developer zeli.
 
Ovo su sjajne vesti, Unreal 4, Source 2 i Unity 5, svi ponudjeni besplatno na koriscenje, sa nekim minornim troskovima, ako se napravi kvalitetan proizvod.
Ceka nas veoma lepa PC gaming buducnost. Toliki izbor kvalitetnih engine-a, jos pritom svi besplatni, i dobro je sto Unreal nece ovde biti jedini igrac, vec su tu Source i Unity da ubace malo varijacije, a da ne spominjem one kompanije poput Crytech-a, Blizzard-a i slicnih, koji uvek furaju svoje engine.
U zanimljivo neko doba ulazimo, gde su skupoceni i kvalitetni engine-i besplatni, gde je naredni Windows 10 besplatan, kad na sve to dodamo VR koji kuca na vrata, svakako ova industrija ponovo postaje uzbudljiva.

Samo jos da nam puste Source 2 da vidimo kako izgleda u akciji, i dal ce biti neke reci o Half Life 3.
Ja nazalost ne vidim kako su oni pored Steam Machines, novog OS-a, kontrolora, VR-a i svih onih igra i mogli imati vremena da rade na HL3, no videcemo.
 
Ajde da jos jednom da pitam :) samo da uz vise informacija

Od ta tri navedena engina koji bi bilo najbolje koristiti za 2d igre za Android i iOS?
Npr u igri gde bi imalo potrebe da postoji gravitacija i objekti koje korisnik "baca" i na koje utice gravitacija i ostala fizika (kretanje po inerciji, odbijanje od druge objekte itd)
 
Nazad
Vrh Dno