Šta je novo?

Asus

tito ortiz

Cenjen
Učlanjen(a)
11.01.2009
Poruke
85
Poena
159
Imam Asus 22 inča monitor..i povezan mi je preko Vga kabla..a kada hoću da povežem preko DVI-kabla..pojavi se Dvi not signal--nesto tako...kako to da namjestim?
 
Jel prikljucis i u monitor i u graficku sa upaljenim kompjuterom pa ti to pise? Jesi li probao sa drugim kablom mozda je kabal los jednostavno... probaj pozajmi od drugara ili nekog da vidis da li je to u pitanju.
 
Hvala ti. Nisam video ovo objasnjenje. Negde sam procitao da za razlicita trzista ovi monitori nemaju Flicker free pa nisam bio siguran.
 
Cini mi se da model MX239H nije flicker-free dok VX jeste. Super je monitor, ako imas para kupi od 27 inca. :D
 
Meni zbog prostora radi radnju monitor velicine max 24".
 
@Zuba1970

imam ja taj monitor vec par meseci, prezadovoljan....Mene je privukao izgled.Lomio sam se se da uzmem neki Dell 24 ili njega i prelomio sam za Asus.Stvatno je monitor prelep uzivo...Pre njega sam imao Samsung T220 i mogu ti reci da je ovaj Asus dosta bolji...
 
Hvala ti. Nisam video ovo objasnjenje. Negde sam procitao da za razlicita trzista ovi monitori nemaju Flicker free pa nisam bio siguran.
Tacno tako zavisi od trzista. Na globalnom Asus sajtu pise da je Flicker-free [link] ali kada podesis za zemlju Srbija/srpski [link] nema da pise da je Flicker-free, isto sam proveravao za zemlje UK, Germany, France, Switzerland, Poland i za njih se nigde ne spominje da je Flicker-free. Ne moze covek da po'vata vise sta muvaju.
Na TFT Central je napisano da VX239H se samo reklamira kao Flicker-free ali do sada niko nije potrvrdio na nekom testiranju.
Na WinWin je neko postavio isto pitanje:
Poštovani, interesuje me da li ovaj monitorU u vašoj ponudi) ima flickr free tehnologiju pošto nije od početka bila implemetirana u ovaj model- zavisno od revizije. Imate li taj podatak- eventualno na ambalazi ili u specifikacijama dobavljača. Unapred zahvalan
Odgovorio izvesni "WinWin Đorđe"
Poštovani, Koliko je nama poznato on nije flicker free ni u jednoj varijanti. To su glasine sa foruma.

Inace i meni je bas ovaj monitor zapao za oko, MX serija samo sta ima neke fancy zvucnike i dosta je skuplje zbog toga, ostalo sve isto kao i VX.

Kako neko moze da proveri da li je Flicker-free? Znam za onu foru sa ventilatorom a da li bi trebalo nesto da pise i na kutiji od samog monitora?
 
Zanimljivo ovo sa ventilatorom.
 
Cek bre, ako ja stavim da mi pozadinsko osvetljenje (Brightness) bude nula onda me bas briga da li je Flicker-free, zar ne?
 
@Zuba1970

imam ja taj monitor vec par meseci, prezadovoljan....Mene je privukao izgled.Lomio sam se se da uzmem neki Dell 24 ili njega i prelomio sam za Asus.Stvatno je monitor prelep uzivo...Pre njega sam imao Samsung T220 i mogu ti reci da je ovaj Asus dosta bolji...

I mene je izgled privukao zato sam ga i uzeo (predhodno sam imao T190) ali isto tako sam prilikom odabira isao na monitor sa flicker free jer dosta vremena provedem za racunarom. Na global asus sajtu pise da je flicker free ali na kutiji kao i na samom monitoru to ne pise. Ne znam koliko je ona fora sa ventilatorom pouzdana za test.
 
VX239H monitor poseduje Flicker Free kao i Ultra Low Blue Light tehnologiju. Specifikacije na globalnom sajtu su validne, verovatno je u pitanju propust nastao pri "lokalizaciji" sajta. Ne postoje ASUS modeli monitora za "razlicita trzista", dakle ukoliko je isti naziv modela ista je i specifikacija.
 
Opste je poznato da isti model nekog globalnog brenda nije istog kvaliteta i iste specifikacije za razlicita trzista. Ti tvrdis da VX239H u Srbiji ima Flicker free. Kako sigurno da znamo da je FF, ako vec ne pise na zvanicnom sajtu da li bar ima neka oznaka na samom monitoru, na kutiji od monitora ili gde vec?
 
Opste je poznato da isti model nekog globalnog brenda nije istog kvaliteta i iste specifikacije za razlicita trzista. Ti tvrdis da VX239H u Srbiji ima Flicker free. Kako sigurno da znamo da je FF, ako vec ne pise na zvanicnom sajtu da li bar ima neka oznaka na samom monitoru, na kutiji od monitora ili gde vec?

Sve sam ti napisao u prethodnom postu.

Ne postoje ASUS modeli monitora za "razlicita trzista", dakle ukoliko je isti naziv modela ista je i specifikacija. Nisam siguran u tu "opstu poznanicu", ne mogu da komentarisem za ostale brendove ali za ASUS mogu.

Specifikacije na globalnom sajtu su validne, verovatno je u pitanju propust nastao pri "lokalizaciji" sajta.
Kao sto rekoh svi modeli sa istim nazivom imaju iste specifikacije, ukoliko postoji neka manja promena model dobije drugu oznaku.
 
Ja sam to video prosle godine kada sam kupovao LG TV, za celu LB seriju na zvanicnom sajtu za zapadne zemlje pise da je IPS a za nas region (Madjarska+exYU) ne pise da ima IPS i stvarno takvi televizori i dolaze kod nas bez IPS panela, dakle nema nikakve greske u lokalizaciji nego je bas tako kako je napisano. Ajde ne mogu da tvrdim 100% ali svi globalni brendovi sprovode ovakvu praksu.
E sad to sto ti tvrdis "da je VEROVATNO" u pitanju propust pri lokalizaciji sajta ja tvrdim da je NAMERNO tako napisano zato sto tako jeste. Tvoja rec na forumu nista ne znaci, jedino da se predstavis imenom i prezimenom da si neko ovlasceno lice iz Asusa i kao takav dajes odredjene garancije. Ja sam vec u ovom postu izneo neke cinjenice: 1. sta pise na zvanicnom sajtu 2. sta pise na TFT Centralu 3. sta su odgovorili ovi iz WinWin-a (zvanicno neko imenom i prezimenom).

Ili iznesi neke dokaze a ne samo "ja mislim, ja pretpostavljam" ili prestani da obmanjujes clanove foruma. Sta ako ti gresis i nekome dajes pogresne informacije i posle ispadne da nema Flicker Free, kome da se zali kao potrosac i na osnovu cega? Na osnovu tvrdnje Pere, Mike ili Zike sa nekog foruma, kako da ne.
 
Ja sam to video prosle godine kada sam kupovao LG TV, za celu LB seriju na zvanicnom sajtu za zapadne zemlje pise da je IPS a za nas region (Madjarska+exYU) ne pise da ima IPS i stvarno takvi televizori i dolaze kod nas bez IPS panela, dakle nema nikakve greske u lokalizaciji nego je bas tako kako je napisano. Ajde ne mogu da tvrdim 100% ali svi globalni brendovi sprovode ovakvu praksu.
E sad to sto ti tvrdis "da je VEROVATNO" u pitanju propust pri lokalizaciji sajta ja tvrdim da je NAMERNO tako napisano zato sto tako jeste. Tvoja rec na forumu nista ne znaci, jedino da se predstavis imenom i prezimenom da si neko ovlasceno lice iz Asusa i kao takav dajes odredjene garancije. Ja sam vec u ovom postu izneo neke cinjenice: 1. sta pise na zvanicnom sajtu 2. sta pise na TFT Centralu 3. sta su odgovorili ovi iz WinWin-a (zvanicno neko imenom i prezimenom).

Ili iznesi neke dokaze a ne samo "ja mislim, ja pretpostavljam" ili prestani da obmanjujes clanove foruma. Sta ako ti gresis i nekome dajes pogresne informacije i posle ispadne da nema Flicker Free, kome da se zali kao potrosac i na osnovu cega? Na osnovu tvrdnje Pere, Mike ili Zike sa nekog foruma, kako da ne.

Procitaj sta je napisao spacemaster. Dakle covek iz ASUS WB ti je odgovorio da sam u pravu sve sto sam rekao. Da li ces verovati njemu ili Djordju iz WinWin-a? Ili TFT centralu koji nije negirao navedeno vec samo rekao da ga nisu testirali te da ne znaju? Ili ti ni njegova rec nista ne znaci?

Pri tome ja nisam rekao "ja mislim, ja pretpostavljam" za ASUS, vec sam rekao da ZNAM i da TVRDIM. Pretpostavke i misljenja sam ostavio za druge brendove. Sve sto sam rekao lako je proveriti sa lokalnom ASUS kancelarijom. Kao sto je ovlasceno lice vec i potvrdilo.

Sto se modela za razlicita trzista tice i tu sam se ogradio - ja tvrdim da za ASUS to nije slucaj, za ostale brendove to ne mogu tvrditi. Dakle jos jednom, po treci put - model odredjenog naziva ima iste specifikacije gde god da se prodaje. Moze se razlikovati samo accessories koji ide uz monitor ali sam monitor je isti.
 
Opet ti ne razumes neke stvari. Kao sto ti TVDIS I ZNAS da je Asus za svako trziste isti tako i ja TVDIM I ZNAM da Asus nije isti za razlicita trzista. Ni moja ni tvoja rec na ovom forumu nista ne znace, vec ja samo upozoravam clanove da tu tvoju informaciju uzmu sa velikom rezervom narocito sto je potkrepljena cinjenicom "JA ZNAM".
Sta ja znam ko je "spacemaster" da li je iz Asusa ili ne stvarno nemam pojma. Postoji nesto sto se zove Zakon o zastiti potrosaca i u njemu ima jedna definisana stavka NESAOBRAZNOST. Da li se zaliti trzisnoj inspekciji za nesaobraznost proizvoda zato sto na forumu ZOLA i spacemaster tvrde da je FlickerFree iako na zvanicnom srpskom sajtu pise da nije. Sa pravne strane ovi iz Asusa su pokriveni, lepo pise na sajtu crno na belo a ti se posle zali ZOLI i spacemasteru.
Npr na LG sajtu pise za moj TV da ima LAN, kupim TV i vidim da nema. Evo sta su mi poslali na moju primedbu:
Poštovani,

Hvala što ste kontaktirali LG korisničku službu.

- Ako ste kupili televizor na osnovu pogresne informacije ( objavljena na LG Srbija sajtu) imate pravo na zamenu televizora
Eto o tome pricam crno na belo. To se zove NESAOBRAZNOST i ti kao potrosac imas svoja prava.

Na zvanicnom Asus sajtu za VX239H evo pa skoro 2 godine nema informacije da je FlickerFree i Low Blue Light, poucen svojim iskustvom i na osnovu toga kakva je praksa ostalih brenova skoro pa 100% sam ubedjen da nije nikakva greska vec je bastako kako je napisano. Velike kompanije su bas zbog toga velike zato sto nista ne prepustaju slucaju. Malo sam istrazivao i video sam da za Evropu jedino za Finsku i Svedsku pise da ima Flicker free i Low Blue Light za ostale zemlje nisam video.
Na TFT Centralu su rekli da nigde nije potvrdjeno na nekom testiranju da je Flicker free, vec sam dao link i tamo lepo pise za one monitore za koje je potvrdjeno da imaju FF oni ostave link od nekih Nemaca ili nekih Rusa, ne mora samo TFT Central ekipa da potvrdi testiranjem. Ovamo na internacionalnom sajtu su kao merodavni podaci i za svaku zemlju je isto a ovamo niko da potvrdi na nekom testiranju. Hm nista ne tvrdim ali sumnjam.
Dok ne napisu na zvanicnom sajtu CRNO NA BELO za mene ovaj monitor nema ni Flicker Free ni Low Blue Light. Tacka. Nema vise sta da se raspravljamo zvanicno je zvanicno.

P.S. Inace vec imam Asus monitor i malo je reci da sam prezadovoljan. Bas zbog toga i merkam ovaj monitor zato sto na osnovu prethodnog iskustva Asus me je bas kupio i njihovi monitori su mi prioritet i kod mene Asus ima prednost nad svim ostalim brendovima, narocito zbog toga sto mi je kod racunara zbog ociju najbitnije kakav je monitor + ovaj VX239H je i na izgled savrsenstvo od monitora.
 
Opet ti ne razumes neke stvari. Kao sto ti TVDIS I ZNAS da je Asus za svako trziste isti tako i ja TVDIM I ZNAM da Asus nije isti za razlicita trzista. Ni moja ni tvoja rec na ovom forumu nista ne znace, vec ja samo upozoravam clanove da tu tvoju informaciju uzmu sa velikom rezervom narocito sto je potkrepljena cinjenicom "JA ZNAM".
Sta ja znam ko je "spacemaster" da li je iz Asusa ili ne stvarno nemam pojma. Postoji nesto sto se zove Zakon o zastiti potrosaca i u njemu ima jedna definisana stavka NESAOBRAZNOST. Da li se zaliti trzisnoj inspekciji za nesaobraznost proizvoda zato sto na forumu ZOLA i spacemaster tvrde da je FlickerFree iako na zvanicnom srpskom sajtu pise da nije. Sa pravne strane ovi iz Asusa su pokriveni, lepo pise na sajtu crno na belo a ti se posle zali ZOLI i spacemasteru.
Npr na LG sajtu pise za moj TV da ima LAN, kupim TV i vidim da nema. Evo sta su mi poslali na moju primedbu:

Eto o tome pricam crno na belo. To se zove NESAOBRAZNOST i ti kao potrosac imas svoja prava.

Na zvanicnom Asus sajtu za VX239H evo pa skoro 2 godine nema informacije da je FlickerFree i Low Blue Light, poucen svojim iskustvom i na osnovu toga kakva je praksa ostalih brenova skoro pa 100% sam ubedjen da nije nikakva greska vec je bastako kako je napisano. Velike kompanije su bas zbog toga velike zato sto nista ne prepustaju slucaju. Malo sam istrazivao i video sam da za Evropu jedino za Finsku i Svedsku pise da ima Flicker free i Low Blue Light za ostale zemlje nisam video.
Na TFT Centralu su rekli da nigde nije potvrdjeno na nekom testiranju da je Flicker free, vec sam dao link i tamo lepo pise za one monitore za koje je potvrdjeno da imaju FF oni ostave link od nekih Nemaca ili nekih Rusa, ne mora samo TFT Central ekipa da potvrdi testiranjem. Ovamo na internacionalnom sajtu su kao merodavni podaci i za svaku zemlju je isto a ovamo niko da potvrdi na nekom testiranju. Hm nista ne tvrdim ali sumnjam.
Dok ne napisu na zvanicnom sajtu CRNO NA BELO za mene ovaj monitor nema ni Flicker Free ni Low Blue Light. Tacka. Nema vise sta da se raspravljamo zvanicno je zvanicno.

P.S. Inace vec imam Asus monitor i malo je reci da sam prezadovoljan. Bas zbog toga i merkam ovaj monitor zato sto na osnovu prethodnog iskustva Asus me je bas kupio i njihovi monitori su mi prioritet i kod mene Asus ima prednost nad svim ostalim brendovima, narocito zbog toga sto mi je kod racunara zbog ociju najbitnije kakav je monitor + ovaj VX239H je i na izgled savrsenstvo od monitora.

Da ali vecina ostalih clanova zna da je spacemaster iz ASUS-a, dakle niko nikoga ovde ne obmanjuje. Razlika izmedju toga sto ti mozes da tvrdis i znas u vezi ASUS-a i izmedju toga sto spacemaster ili ja znamo je ogromna.Ja sam takodje zaposlen u ASUS-u, samo u drugom regionu i prosto nisam zeleo da se nesto previse isticem navodeci ime/poziciju jer nisam odgovoran (vise) za balkansko trziste. Dao sam tacnu informaciju, pozvao kolegu iz ASUS WB i ukazao na propust te je on odgovorio ovde da je tacno sto sam rekao i da ce to biti sredjeno.

Drago mi je sto si prezadovoljan svojim ASUS monitorom, a sto se VX239H tice kao sto rekoh, ako ne verujes spacemasteru kontaktiraj ASUS predstavnistvo i dobices trazenu informaciju.
 
Onda odlicno. Cekam izmene na sajtu. Do tada... kao sto sam rekao zvanicno je zvanicno.

http://www.asus.com/rs/Monitors/VX239H/specifications/

Nazalost iskustvo me uci a narocito ovde u Srbiji (tesko je to sa nasim narodom) da ne verujem ni Janku ni Marku.

I kad vec radite za ASUS mogli ste bar da mi odgovorite na pitanje:
Kako sigurno da znamo da je FF, ako vec ne pise na zvanicnom sajtu da li bar ima neka oznaka na samom monitoru, na kutiji od monitora ili gde vec?
 
Nemoj da mi persiras molim te :)

Kao sto rekoh, specifikacije sa .com sajta su validne. Desava se da lokalni sajtovi ne "isprate" sve odatle jer do nedavno ni na globalnom sajtu tih detalja nije bilo (iako model postoji vec par godina i imamo eye care tehnologije u njemu i velikom broju drugih modela nismo krenuli da ih promovisemo i navodimo dok konkurencija to nije prva uradila. Ogroman propust od strane naseg HQ ali sta da se radi). Lepo si primetio da skandinavnski sajtovi imaju tu informaciju objavljenu. Isti monitori su za oba trzista a to odgovorno tvrdim kao neko ko je bio zaduzen za balkan a sada za skandinaviju. Tj preciznije, svi monitori za evropu stizu na isto mesto i odatle se transportuju dalje. Svi do jednog su isti :)
 
Persiram? Jok bre, nego pricam u mnozini posto vas je dvojica iz Asusa.

Sve si ti lepo ispricao pricu ali niko da mi odgovori na jednostavno pitanje:
Kako sigurno da znamo da je FF, ako vec ne pise na zvanicnom sajtu da li bar ima neka oznaka na samom monitoru, na kutiji od monitora ili gde vec?

Ono sto iz iskustva mogu da kazem da ovi slepci iz LG-ja lazu ljude kako svi modeli TV-a imaju IPS iako na zvanicnom sajtu pise da za nas region nema. Posle sam provalio da svaki TV sa IPS panelom na kutiji mora da ima onaj IPS logo i to je to, nema lazi nema prevare. Meni na kutiji pise samo LED i vidim da je VA panel zbog uglova gledanja iako su ovi iz LG Call centra rekli suprotno. Pa veruj ti posle svakome, svaka skola se placa. E da ovi na WinWin sajtu su mi rekli da za nas region nema IPS (posteni neki ljudi)

Malo sam istrazivao, na TFT Centralu su potvrdili Flicker free za 5 modela Asus monitora (od 10 za koliko se reklamira):

Asus MG239Q, potvrdjeno od strane TFT Central
Na srpskom sajtu pise Flicker free

Asus ROG Swift PG278Q, potvrdjeno od strane TFT Centrala
Na srpskom sajtu pise Flicker free

Asus PB287Q, potvrdjeno od strane Overclockers.ru
Na srpskom sajtu pise Flicker free

Asus MX299Q, potvrdjeno od strane Prad.de
Na srpskom sajtu ne pise da ima Flicker free

Asus PB298Q, potvrdjeno od strane Prad.de
Na srpskom sajtu ne pise da ima Flicker free

Evo ako nista drugo ako neko iz Asus WB vidi ovo da zna da ima propuste u opisu proizvoda.
 
Testirao sam moj vx239h (kupljen u Srbiji) kamerom mobilnog telefona, kao sto je primer dat na BenQ-ovom sajtu i zaista nema flickera. Ventilator nemam. :D
 
I ja sada radio taj test na postojecim starim monitorima i Asus i Sljamsung (ali stvarno je Šljamsung) imaju CCFL osvetljenje i na nijednom se ne prikazuje treperenje. Na LG televizoru iz 2014. godine koji ima LED osvetljenje i to Direct LED malo se primecuje treperenje i negde da negde ne zavisi sta je prikazano na TV-u a na starom CRT televizoru treperi oci ce da istera.
Nemam pojma ni ventilator koliko je pouzdan zbog toga sam pitao kako najpouzdanije da proverimo ali nikako da dobijem odgovor.

Nego mene vise interesuje Low Blue Light tehnologija. Jeste da koristim ovaj programcic f.lux ali opet racunam da je bolje kada se to resi hardverski nego softverski. Ti posto vec imas VX239H jel mozes u podesavanjima da pogledas jel ti ima monitor Low Blue Light tehnologiju, to bi trebalo da izgleda ovako nesto:
http://www.tftcentral.co.uk/reviews/content/asus_mg279q.htm#blue_light_filter
http://www.kitguru.net/wp-content/uploads/2015/02/DSCF6538.jpg
 
Ja od blue light imam samo plavu pozadinu sa no signal kad iskljucim komp :D Nisam probao da li je tako i na vga ili samo kad se koristi hdmi ali je iilritirajuce kad legnem da spavam, ugasim komp daljinskim a onda mi monitor obasija sobu na par sekundi. Inace sam prezadovoljan monitorom.
 
Inace ne mora da znaci, noviji modeli tj novije revizije ce mozda imati Flicker Free i Low Blue Light. Ovako nazalost u pravu sam za sve sto sam pisao, nikakve greske ne postoje (jer i logicno covek kad pogleda tesko da moze jednoj velikoj kompaniji da se desi tako ogroman propust) vec ono sto pise na zvanicnom sajtu za Srbiju takvi podaci su i merodavni za srpsko trziste. Ono sto pise na intenacionalnom sajtu je prica za sebe, ne samo za Asus vec za sve brendove. Jbga imaju oni te svoje marketinske trikove a sve u skladu sa zakonom, ko se upeca upeca se.
 
Evo sada sam pogledao ASUS rs sajt i sada je za VX239H dopisano i Flicker free i Low Blue Light. Za ostale evropske zemlje osim ovih skandinavskih i dalje nista ne pise. Da li je ovde samo dopisano ili stvarno ima boga pitaj vise, ako nista drugo bar moze potrosac da se zali na nesaobraznost robe. I uglavnom na nasem trzistu sada ima u ponudi samo VX239H-W (bele boje).
 
Nazad
Vrh Dno