Šta je novo?

iPhone Autorizovani Servis - Srbija

Nije. Kod nas ova opcija zamene ekrana ne postoji. Ne širi dezinformacije...


iStyle Service, Apple Autorizovani Servis
 
Poslednja izmena:
Da [emoji23] menja se telefon,Mozda ce postojati nekad...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zamena displeja nije moguca ni u svakom Apple Store-u (u drasticno razvijenijim zemljama) tako da nije nikakvo cudo sto reseleri nemaju odgovarajucu masinu.

Slika od pre tri godine kada su krenuli sa zamenama displeja na peticama.


machine-130606.jpg
 
Da Apple hoće da proda mašinu servisima imali bi je svi veruj mi (ako ovo uopšte i jeste ta mašina). Koliko god da košta, sigurno je nekoliko miliona €, isplatila bi se za 3-5 godina ako ne i brže.


iStyle Service, Apple Autorizovani Servis
 
Ja ne razumem oko cega pravite problem... Pa ni jedna jedina garancija ne pokriva ekran. Ako vam se ne svidja kako ovlasceni servis to radi i sta nudi jednostavno je - ili popravite sami ili nosite u neki drugi servis pa se pitajte sta vam je od originalnih i ispravnih delova ostalo u telefonu...
I ne razumem galamu - neki krs Huawei - zamena ekrana u ovlascenom servisu skoro 200 eur, novi u oglasima 180 eur.

Dakle, telefoni su svakako van garancije - vi ste ti koji ste ga unistili i vi ste ti koji birate gde ga nosite i sta ce biti sa njim.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da Apple hoće da proda mašinu servisima imali bi je svi veruj mi (ako ovo uopšte i jeste ta mašina). Koliko god da košta, sigurno je nekoliko miliona €, isplatila bi se za 3-5 godina ako ne i brže.


iStyle Service, Apple Autorizovani Servis


Mislim da smo se pogresno razumeli :)

Jasno je da to Apple nece/ne zeli i upravo zato i napominjem da se zamena displeja ne radi cak ni u svakom Apple Store-u, da ne kazem da je jos uvek manji broj onih koji to mogu da odrade :)

Slika jeste od prave masine koja je koriscena kada su krenuli sa tim programom u Apple Store-u a i ona je cisto primera radi i prva koja se pojavila na Google-u (cisto da se iskoristi kao prikaz kako nesto izgleda) :)

@n1tr0

Prica je samo vezana za mogucnost zamene displeja koji je neko lepo skrckao na ovaj ili onaj nacin. Apple care to pokriva ali je i dalje, kao i mnoge stvari, u ovoj zemlji nedostupan za iPhone/iPad (za Mac mozes da koristis iako moras da ga napolju kupis) :)

Bilo bi lepo da moze da se zameni, cena bi bila kakva jeste i nema nikakve galame ni cudjenja :)

Sve je napisano sa ciljem da se na vrlo logican nacin objasni zasto jos uvek iStyle, kao i ostali reseller-i u drugim zemljama, nemaju takvu mogucnost :)
 
Poslednja izmena:
Cekajte ljudi, jel pricate o zamjeni displeja ili stakla?
Zamjena displeja je vrsi za 10 minuta bez ikakvih masina, problem je samo sto ne moze da se kupi originalni displej, a ova masina gore sa slike moze biti samo za zamjenu stakla na ekranu.
 
Zameni ekrana. Apple ne menja staklo. I zamenu ne radi čovek već mašina.


iStyle Service, Apple Autorizovani Servis
 
Apple care to pokriva ali je i dalje, kao i mnoge stvari, u ovoj zemlji nedostupan za iPhone/iPad (za Mac mozes da koristis iako moras da ga napolju kupis) :)

Zvanično - da. Nezvanično - može i kod nas da se kupi iPad sa Apple Care+.
 
Zakonska garancija je 2 godine. Tako da svako lako tužbom na sudu dobija prodavca koji ne postupa u skladu sa zakonskim odredbama.To sto Apple daje 1 god garanciju u Srbiji.nista ne znači. Isti problem je bio negde gore u Skandinaviji gde su udruženja potrošača tužila Apple i dobili... Pišem čisto da ljudi znaju....

sent from crappy S7 edge
 
Apple nema veze sa davanjem garancije u Srbiji, to radi Apcom.
 
Apple nema veze sa davanjem garancije u Srbiji, to radi Apcom.
Nisam ni napisao da je kod nas apple odgovoran. On daje garanciju uvozniku..Ovaj ako je blesav prihvatice ugovor...Prodavca tužiš. A pomenuo sam za severnu Evropu tuzbu udruzenja protiv apple.. E sad, ako ti mislis da je Srbijica na severu Evrope onda mislim da nije [emoji1]

sent from crappy S7 edge
 
Zakonska garancija je 2 godine. Tako da svako lako tužbom na sudu dobija prodavca koji ne postupa u skladu sa zakonskim odredbama.To sto Apple daje 1 god garanciju u Srbiji.nista ne znači. Isti problem je bio negde gore u Skandinaviji gde su udruženja potrošača tužila Apple i dobili... Pišem čisto da ljudi znaju....

sent from crappy S7 edge

A ko je rekao da ne vazi 2 god za legalno kupljenu robu? Tako je oduvek i bilo svuda, i nisam nikad ni cuo da iStyle npr. je rekao bilo kome da vazi 1 godinu.
Garancija od 1 godinu koju mnogi pominju vazi za svercovanu(crnu) robu zbog Apple worldwide garancije, a ti se slobodno pozovi na zakon i reci inspektoru - nisu mi uvazili garanciju, izvin'te nemam fiskalni da dokazem kupovinu jer sam kupio od svercera... Sta mislis hoce ti neko uvaziti to? [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mislim da bi apple trebalo na neki drugi način (jeftiniji :) ) da reguliše zamenu polomljenog displeja na uređajima koji su u garanciji. Vlasnika košta duplo doplata za drugi telefon nego da mu se zameni displej, na šta je primoran ako želi da mu garancija i dalje važi.
Dosetiće se i proizvođači automobila i kod loma prednjeg vetrobranskog stakla neće vršiti zamenu nego doplata za drugi auto u iznosu od mnogo €. Malo karikirano ali šta ih sprečava da tako nešto urade?
Kao što je napisao @mikenziyu da se mašina može kupiti kupili bi je servisi i radili zamenu displeja, ali ih politika applea sprečava u tome.
 
Zakonska garancija je 2 godine. Tako da svako lako tužbom na sudu dobija prodavca koji ne postupa u skladu sa zakonskim odredbama.To sto Apple daje 1 god garanciju u Srbiji.nista ne znači. Isti problem je bio negde gore u Skandinaviji gde su udruženja potrošača tužila Apple i dobili... Pišem čisto da ljudi znaju....

sent from crappy S7 edge

Šta ti bi da pominješ garanciju kada sve vreme pričamo o zameni oštećenog ekrana.

Apple nema veze sa davanjem garancije u Srbiji, to radi Apcom.

Ako gledamo zakonski, ni Apple ni Apcom nemaju veze sa tim jer je prodavac taj koji daje dvogodišnju garanciju. U odnosu prodavca i distributera i proizvođača je to već bitno zbog troškova.

Sta masina tu konkretno radi, eventualno moze zaljepiti displej za telefon i nista vise.
https://www.ifixit.com/Guide/iPhone+6s+Front+Panel+Replacement/56283

To je isto kao da kažeš 'ma šta taj iPhone, to mogu i ja da sklopim'.

U pozadini svega su standardizovane procedure, parametri, kontrola kvaliteta, kalibracija, lasersko merenje...

Sve ono što običan čovek ili servis ne može da ispuni.

Vlasnika košta duplo doplata za drugi telefon nego da mu se zameni displej, na šta je primoran ako želi da mu garancija i dalje važi.

I zamenom ekrana u ovlašćenom servisu ne gubi se garancija, već se normalno nastavlja tako da niko nije primoran da menja telefon zbog toga ako može da se zameni samo ekran.


iStyle Service, Apple Autorizovani Servis
 
zar ne bi trebalo da na zemenjeni telefon krece novi garantni rok od 2 godine, a ne da se samo nastavlja stari?
 
Ne.


iStyle Service, Apple Autorizovani Servis
 
@mikenziyu
Kako cete servisirati iphone 7, a da i dalje ostane vodootporan?
Da li ce to posle servisa biti telefon koji nije vodootporan ili ce se servis svoditi na zamjenu telefona?
 
A ko je rekao da ne vazi 2 god za legalno kupljenu robu? Tako je oduvek i bilo svuda, i nisam nikad ni cuo da iStyle npr. je rekao bilo kome da vazi 1 godinu.
Garancija od 1 godinu koju mnogi pominju vazi za svercovanu(crnu) robu zbog Apple worldwide garancije, a ti se slobodno pozovi na zakon i reci inspektoru - nisu mi uvazili garanciju, izvin'te nemam fiskalni da dokazem kupovinu jer sam kupio od svercera... Sta mislis hoce ti neko uvaziti to? [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
Napisao sam za zakonski garantni rok jer vidim da mnogi potenciraju rok od 1 god. Inspektor reaguje i kada se kupi od svercera jer je to prekrsaj clana 3.stav 1. tacka 4 ZOIN i Cl 11.stav1. I cl 30.stav 1. Zot. ali to je druga prica mimo postupka reklamacije.



sent from crappy S7 edge
 
I zamenom ekrana u ovlašćenom servisu ne gubi se garancija, već se normalno nastavlja tako da niko nije primoran da menja telefon zbog toga ako može da se zameni samo ekran.


iStyle Service, Apple Autorizovani Servis

Mogu u Srbiji u ovlašćenom sevisu da zamenim ekran? Ja govorim o situaciji u Srbiji da sam primoran da platim za drugi telefon a ne da mi se zameni samo ekran da bi i dalje imao garanciju na telefon.
 
A to da....


iStyle Service, Apple Autorizovani Servis
 
@mikenziyu
Kako cete servisirati iphone 7, a da i dalje ostane vodootporan?
Da li ce to posle servisa biti telefon koji nije vodootporan ili ce se servis svoditi na zamjenu telefona?

Servisne procedure ne remete tehničke karakteristike telefona.


iStyle Service, Apple Autorizovani Servis
 
zar ne bi trebalo da na zemenjeni telefon krece novi garantni rok od 2 godine, a ne da se samo nastavlja stari?
Aha, ti bi kao onaj lik što se tuži sa jednom domaćom fabrikom akumulatora, kupio pre 8 godina akumulator i svakog 23 meseca ga reklamirao kao neispravan i dobijao novi sa 2 god garancije, kada su ga provalili da i četvrti put radi istu stvar onda su ga odbili a on ih tuži :) Platiš jednom i furaš 10 godina novi uređaj ;)
 
Napisao sam za zakonski garantni rok jer vidim da mnogi potenciraju rok od 1 god. Inspektor reaguje i kada se kupi od svercera jer je to prekrsaj clana 3.stav 1. tacka 4 ZOIN i Cl 11.stav1. I cl 30.stav 1. Zot. ali to je druga prica mimo postupka reklamacije.
A ti ne krsis zakon tako sto svesno kupujes od svercera?
Jesi ti zvao inspektora i mozda se zalio da ti svercer ne uvazava garanciju? Nisi? Probaj, pa nam snimi i okaci na YouTube, imaces bar 100k+ pregleda :d
 
Aha, ti bi kao onaj lik što se tuži sa jednom domaćom fabrikom akumulatora, kupio pre 8 godina akumulator i svakog 23 meseca ga reklamirao kao neispravan i dobijao novi sa 2 god garancije, kada su ga provalili da i četvrti put radi istu stvar onda su ga odbili a on ih tuži :) Platiš jednom i furaš 10 godina novi uređaj ;)

ne bih ja nista, pitam da li je i dalje takav zakon -.-
 
U poslednjih 5 dana mi se desilo čak 3 puta da mi se 6S ugasio sam od sebe kada je baterija bila ispod 20%. Da li je ovo validan razlog za reklamaciju?
Telefon je uzet u Telenoru na ugovor prošle godine, sam kraj oktobra ako se ne varam. Gde ga nositi, u Telenor ili direktno u ovlašćeni servis?
 
Redovno mi se 6s na hladnoci gasi od 40 %, mislim da jos nemaju resenje za to.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
iStyle Service, Apple Autorizovani Servis

Evo ovako planiram da kupim iMac Pro i posto do sada nikada nisam koristio nista od Apple-a osim iPhone-a imam par pitanja:

Da li se moze na iMac-u instalirati sav nezavistan softver drugih proizvodjača ili je jedini softver onaj predefinisan sa sistemom?

Pošto godinam skupljam razne instalacije najrazličitijeg softvera mogu li većinu iskoristiti (pre svega oni najosnovniji, za pisanje,slike, muziku, brouzeri,mail)

Šta je sa softverom velikih proizvodjača poput Adobe-a, Microsoft-a, Autodesk-a, Googla?

Kako i da li rade open source programi?
 
Nazad
Vrh Dno