Šta je novo?

Dell P2415Q

ays

Slavan
Učlanjen(a)
18.08.2009
Poruke
1,581
Poena
200
Делов сајт:
http://accessories.dell.com/sna/productdetail.aspx?c=us&cs=19&l=en&sku=860-BBFF

Добар и детаљан тест:
https://pcmonitors.info/reviews/dell-p2415q/

Чекао сам овај монитор неколико месеци уназад, због свих најава и добрих искустава које сам видео на MacRumors http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=1816805

Узео сам га пре пар седмица и за сада имам само најбоље импресије.
Ако некога нешто интересеју у вези самог монитора, може да остави питање у теми па ћу му одговорити чим видим.

p2415q_resolutions.png


Мала напомена, ја користим искључиво МасОЅ па нећу моћи да вам тестирам неке од специфичних Windows функционалности (скалирање и слично) осим кроз виртуалну машину.
 
U skorije vreme trebao bih da kupim monitor.
Nadam se da će mi tvoj odgovor pomoći da se opredelim (ako odgovoriš :p).
Trenutno kao monitor koristim Smart TV LG LA660s i super je za zabavu ali su krzava slova kod teksta.
I ja gledam Dell ali imam ogromnu nedoumicu da li kupiti P2415Q ili U2415.
Kada bih u ovom trenutku kupio P2415Q imao bih na Mac mini-ju samo 30Hz, dok bih na U2415 imao 60Hz.
Svakako ću mini prodati kada izađe naredna generacija mini-ja koji će podržavati UHD rezoluciju, te dodati i kupiti novi mini (recimo da će se pojaviti krajem ove ili sledeće godine).
Nemam ni para ni potrebe (mislim na jačinu konfiguracije) za MBP 15" kao ni Mac Pro koji podržavaju 60Hz.
E sada, ja se dvoumim da li da kupim P2415Q pa da sam miran godinama ili do naredne generacije Mac mini-ja da kupim U2415 pa da ga prodam a do tada će se spustiti cene UHD monitora pa će biti i veći izbor.
 
Искрено, узми U2415 а остатак новца од разлике у цени стави у фонд за набавку бољег рачунара :d

Шалу на страну, прочитао сам на MacRumors да би ускоро требали да ураде ажурирање МВР линије а можда и МВА са вероватном подршком за 4к резолуције на 60Hz.
Ако ти није оглаву, сачекај коју седмицу (09.03. је овај следећи догађај)
 
Poslednja izmena:
Pa pazi ovako, meni treba baš baš Mac mini zato što mi stoji ispod TV-a i služi za osnovni rad i multimediju.

Imam lap 17" za posao i sve preko Mac mini-ja mi je bacanje para.

To znači da ako kupim MBP ili MBA, oni će stajati ispod TV-a poklopljeni a oni za to ne služe, plus koštaju mnogo više od mini-ja.

Čitao sam na MacRumors-u da može da se izgura više od 30Hz na mini-ju ali valjda to važi za Iris grafiku a ja imam Intel HD Graphics 5000 tako da je pitanje da li bih nešto uspeo.

Inače da li si se igrao da malo radiš na 4K pa da prebaciš/spustiš na FullHD, ima li ogromne vidljive razlike kod čitanja teksta, slika...?
 
Нисам тако нешто испробавао јер ме уопште не занима било која резолуција која није HiDPI илити ”ретина”. Губи се поента овог монитора ако бих тако нешто радио...

Ова горе резолуција од 2048х1152 је заправо резолуција коју ја видим али се иза рендерује дупло, тј, 4096х2304
"Best for display" резолуција је заправо 1920х1080 (па дупло 3840х2160 или ти 4к) али је за мене превелико и онда сам изабрао прву већу која ми даје савршену величину текста и интерфејса.
 
U kom smislu preveliko, misliš da su suviše sitni detalji, tekst...?
 
Превелико у смислу да су превелики елементи, текст и слично... то видиш 1920х1080 на скоро 24” екрану, крупан је сам интерфејс тада.
 
Da li si nakon kupovine kalabrisao monitor?
 
Јесам кренуо сам да радим калибрацију али сам сасвим случајно пребацио Colour Preset на стандард и упоредио са мојим МВР-ом и изгледало је баш слично што се тиче боја, нивоа беле и црне. Ови барем модели долазе фабрички калибрисани колико се мени чини.
 
I sada kada uporediš sliku sa MBP i Dell-a koji ima bolju sliku, boje, kontrast...?

Znam da je na MBP Retina slika odlična ali ima li razlike, tj. da li je za nijansu kod Dell-a slika bolja ili lošija?
 
Poslednja izmena:
Ух, ђе ме нађе :d

То је стравично субјективно и мени више допада како изгледа МВР јер сам се одвикао (у потпуности) од анти рефлективне фолије коју стављају на екране (Anti glare coating).
 
Zaboravih da pitam kako si ga povezao sa MBP-om i da li je monitor flicker free?
 
Nazad
Vrh Dno