Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

Ljudi postoji li krsteni program za muziku na WP?
Na androidu sam koristio MixZing i na njemu je sve bilo na dva tri klika...
Probah ovaj dobijen uz WP, Perfec Player i SonicXbeat... poslednje navedeni mi nekako lezi ali je prava frustracija kroz njega napraviti PL...
Najvise me heffta to sto folder sa kompilacijom kojoj je editovan album svi player-i razbucaju na 100 razlicitih zato sto su VA...

I jos nesto buduci da je moja lumia 640 XL bele boje mogu li negde u BGD da se kupe narandzasta ili plava ledja za ovaj model...
 
Imaš leđa u raznim bojama i na KP za, malte ne, sve Lumie.
 
Pre par nedelja sam pitao za savet šta da radim sa Lumiom 640 XL jer mi se pojavila tačka žute boje u desnom uglu ekrana. Hteo sam da je odnesem na reklamaciju ali sam tek onda video da u garanciji piše da je garancija na bateriju i na ekran 30 dana? Nisam mogao da verujem, prvi put vidim da se daje garancija na ekran 30 dana. Kada sam pozvao za reklamaciju rekli su da sam sam to napravio i da bi za 30 dana ekran pokazao nedostatke, kasije sam video da se i drugima isto to javlja ima po forumima. Očigledno i stariji pojedini modeli Lumije su imali taj problem, rekli su da je do lepka koji spaja ekran i digitajzer. Tako da sam prodao telefon i uzeo neki android, iako mi je wp bio super :( . A prodavnica koja daje takvu garanciju se nalazi u Sarajevskoj ulici i ima u svom nazivu reč fabrika na engleskom :) Pozdrav.
 
To je prednost u odnosnu na zvaničnu kupovinu... Bio sam ispunjen sarkazmom... Oprosti...
Takav oblik garancije ne postoji... Imaš svaku osnovu da se žališ i isteraš svoje...
Ima više metoda za to.. Inspekcija, zaštita potrošača, a verujem da i sam napraviš home video sa dataljima, prikaz ekrana, garancije i onda sve upakuj na youtube... Rado ću lajkovati i deliti dalje...
 
Pozdrav drugari!
Od danas koristim ovu Lumiu i stvarno velike pohvale za telefon. Steta sto mnogi omalozavaju Windows Mobile OS, dugo sam koristio android i umorio se od bagovanja i kocenja.
Ovo jako dobro radi i u tom cenovnom rangu je super izbor.

Jedini sto nisam uspeo je ukljucivanje blica da se koristi kao svetlo. Instalirao par flashlight programa ali ne vredi, da li znate neku foru ili neki poseban software da proradi?
 
Aaa evo rade sve, problem je bio jer sam isprobavao aplikacije dok je telefon bio na punjenju
 
Pazi koji bug ,na 640 ne svetli a na 620 svetli.

I kod mene na 640 nece na punjacu a na 720 hoce. Haha mozda su to namerno uradili na gdr2 , mozda neki indijanci koristili telefon kao nocno svetlo dok je na punjacu da svetli po celu noc :D
 
A kad malo bolje razmislis lampa dok je na punjacu mi i ne treba ,jer ako je na punjacu znaci da ima struje sta ce mi lampa :D
 
Pre par nedelja sam pitao za savet šta da radim sa Lumiom 640 XL jer mi se pojavila tačka žute boje u desnom uglu ekrana. Hteo sam da je odnesem na reklamaciju ali sam tek onda video da u garanciji piše da je garancija na bateriju i na ekran 30 dana? Nisam mogao da verujem, prvi put vidim da se daje garancija na ekran 30 dana. Kada sam pozvao za reklamaciju rekli su da sam sam to napravio i da bi za 30 dana ekran pokazao nedostatke, kasije sam video da se i drugima isto to javlja ima po forumima. Očigledno i stariji pojedini modeli Lumije su imali taj problem, rekli su da je do lepka koji spaja ekran i digitajzer. Tako da sam prodao telefon i uzeo neki android, iako mi je wp bio super :( . A prodavnica koja daje takvu garanciju se nalazi u Sarajevskoj ulici i ima u svom nazivu reč fabrika na engleskom :) Pozdrav.

E svašta hajde za bateriju, na nju se uvek daje kraća garancija. Ja sad gledam svoju garanciju i ne piše ništa za ekran... ali piše da je garancija na flat kabl 3 meseca??? Šta mu ovo znači :/
 
Vi ste kupili fon na crno i nemate nikakvu garanciju. Te "garancije" se stancaju vec 20 godina, ni tekst im nisu promenili.
 
To je jedan od razloga zasto sam ja platio telefon malo vise i uzeo ga preko Telenor banke. Ili prethodni preko operatera. U nekim situacijama se to jako isplati.

Drugar imao neki problem sa maticnom i ljudi mu zamenili telefon novim. Da ne bi cekao na zamenu dela.

Meni ostalo bilo 4 dana do isteka garancije na 720 , blic mi gubio kontakt radio samo kad se plastika drzi pritisnuta. I na kameri mi se sjebao autofokus kad sam bacio telefon i on udario u radijator. Od tad pravio mutne slike. I oni ljudi zamenili i kameru i blic.


Ta garancija prodavnice ili "servisa" koji prodaje telefon u 90% slucajeva ne vredi nista. Otvorice tel stavice kap vode na onaj sticker i reci ce ti da je bio izlozen vlagi ili tako nesto.
A i ovde kod nas prodavnica daje godinu dana garanciju i ako je zakonski obavezna da da dve godine.

Dok garancija PROIZVODJACA je nesto sasvim drugo.
 
Poslednja izmena:
Tacno tako. Mnogo je bolje da date malo vise para za tel, ali ste mirni 2 godine, ili da uzmete polovan koji je mnogo jeftiniji, posto ove garancije od godinu ili 6 meseci ne znace apsolutno nista, iz iskustva...
A kolika je garancija za bateriju za ove telefone gde se baterija ne skida?
 
Pre par nedelja sam pitao za savet šta da radim sa Lumiom 640 XL jer mi se pojavila tačka žute boje u desnom uglu ekrana. Hteo sam da je odnesem na reklamaciju ali sam tek onda video da u garanciji piše da je garancija na bateriju i na ekran 30 dana? Nisam mogao da verujem, prvi put vidim da se daje garancija na ekran 30 dana. Kada sam pozvao za reklamaciju rekli su da sam sam to napravio i da bi za 30 dana ekran pokazao nedostatke, kasije sam video da se i drugima isto to javlja ima po forumima. Očigledno i stariji pojedini modeli Lumije su imali taj problem, rekli su da je do lepka koji spaja ekran i digitajzer. Tako da sam prodao telefon i uzeo neki android, iako mi je wp bio super :( . A prodavnica koja daje takvu garanciju se nalazi u Sarajevskoj ulici i ima u svom nazivu reč fabrika na engleskom :) Pozdrav.
imao sam do sad 520. 625, 630 i sad koristim 640 XL LTE i nikad nikakve probleme nisam imao. Svi su uzeti sa telenora, nikad ne bih uzeo telefon skuplji od 100 evra kod bilo kog divca prodavca u Beogradu. svi su skinuti sa mreze otvarani, prepravljani za nasu mrezu a posle da bi opravdali svoje brljotine daju takvu garanciju, da njih ne kosta nista ako su nesto sj**ali. A narod voli da ustedi 20-30-40 evra i da rizikuje.
 
Poslednja izmena:
Taman da mi daš neke utiske 630 vs 640. Imam 630 i zadovoljan sam, da li vredi razlika koji bi trebao da doplatim za 640, ne xl. Opcija dual sim mi ne znači ništa tako da je to nebitno.
 
Pa ima prednju kameru u 720p ,zadnju 8 mpx 1080p,blic ,hd rezoluciju ,1gb ram ,glance ,veci ekran...
 
Taman da mi daš neke utiske 630 vs 640. Imam 630 i zadovoljan sam, da li vredi razlika koji bi trebao da doplatim za 640, ne xl. Opcija dual sim mi ne znači ništa tako da je to nebitno.

Moja devojka ima 630 i kad sam kupio 640 poredio sam ta dva telefona.

Mislim da itekako vredi razlika i trebalo bi da uzmes 640 .

Prvo 640 radi dosta brze. Ima mnogo bolju kameru i ima blic. Gdr2 update. 640 je po meni mnogo lepsi, deluje tanje elegantnije, veci ekran, bolja baterija, dobice mnogo brze windows 10 ... Ima mnogoooo stvari da ne nabrajam sada. U svakom slucaju 640 svakako vredi 150e za koje se prodaje. I mislim da ces itekako da osetis prelazak sa 630 na 640 kao prlilicno veliki "upgrade" .
 
Hvala na odgovorima. Što se teh. karakteristika tiče to sam uporedio i znam razlike nego su me zanimale razlike u radu, pošto je isti cpu, chipset, gpu a ekran veći sa većom rezolucijom. Koliko baterija izdrži? Radi poređenja ja na 630 u najgoroj varijanti imam oko 30% uveče, ako i 640 toliko izvlači onda je ok.
 
imao sam do sad 520. 625, 630 i sad koristim 640 XL LTE i nikad nikakve probleme nisam imao. Svi su uzeti sa telenora, nikad ne bih uzeo telefon skuplji od 100 evra kod bilo kog divca prodavca u Beogradu. svi su skinuti sa mreze otvarani, prepravljani za nasu mrezu a posle da bi opravdali svoje brljotine daju takvu garanciju, da njih ne kosta nista ako su nesto sj**ali. A narod voli da ustedi 20-30-40 evra i da rizikuje.
Pa stvarno ne znam gde da kupim više [emoji2] 07.05.2015 godine u BG su 4 prodavnice, znači prodavnice mobilnih telefona, imale Lumiu 640 XL DualSim po ceni od 175 evra, odnosno oko 21000 po tadašnjem kursu. Cene su se razlikovale od 2-10 evra tako da sam izabrao jednu u Balkanskoj, oni su mi rekli da će imati za 5-6 sati i onda sam otišao u Sarajevsku i tamo kupio. Telefon je bio sa svim folijama kutijom, punjačem, sve je novo bilo, platio u dinarima i oni mi izdali račun i garanciju. Jedino što sam ja pogrešio je što nisam pročitao garanciju ( iako to uvek radim) jer sam žurio. Da sam iz BG išao bih tamo da se svađam a ovako mi se nije isplatilo da bilo šta uradim osim da ga prodam po nižoj ceni i da mi ostane za nauk da ne žurim [emoji3] . U svakom slučaju telefon je odličan u svakom pogledu.
 
Hvala na odgovorima. Što se teh. karakteristika tiče to sam uporedio i znam razlike nego su me zanimale razlike u radu, pošto je isti cpu, chipset, gpu a ekran veći sa većom rezolucijom. Koliko baterija izdrži? Radi poređenja ja na 630 u najgoroj varijanti imam oko 30% uveče, ako i 640 toliko izvlači onda je ok.

Mislim da ce ti duze trajati 2500 mAh na 640 .
 
@MICRO V91
Hvala

Pa stvarno ne znam gde da kupim više [emoji2] 07.05.2015 godine u BG su 4 prodavnice, znači prodavnice mobilnih telefona, imale Lumiu 640 XL DualSim po ceni od 175 evra, odnosno oko 21000 po tadašnjem kursu. Cene su se razlikovale od 2-10 evra tako da sam izabrao jednu u Balkanskoj, oni su mi rekli da će imati za 5-6 sati i onda sam otišao u Sarajevsku i tamo kupio. Telefon je bio sa svim folijama kutijom, punjačem, sve je novo bilo, platio u dinarima i oni mi izdali račun i garanciju. Jedino što sam ja pogrešio je što nisam pročitao garanciju ( iako to uvek radim) jer sam žurio. Da sam iz BG išao bih tamo da se svađam a ovako mi se nije isplatilo da bilo šta uradim osim da ga prodam po nižoj ceni i da mi ostane za nauk da ne žurim [emoji3] . U svakom slučaju telefon je odličan u svakom pogledu.
Kakav račun?
Da bi ostvario zakonsku garanciju od 24 meseca dovoljan je dokaz da si kupio u toj radnji robu. Tako da mislim da je i taj (ma kakav bio) račun dovoljan da ostvariš svoja prava. Najbolje pozovi udruženje za zaštitu potrošača i od njih traži savet.
 
Pa stvarno ne znam gde da kupim više [emoji2] 07.05.2015 godine u BG su 4 prodavnice, znači prodavnice mobilnih telefona, imale Lumiu 640 XL DualSim po ceni od 175 evra, odnosno oko 21000 po tadašnjem kursu. Cene su se razlikovale od 2-10 evra tako da sam izabrao jednu u Balkanskoj, oni su mi rekli da će imati za 5-6 sati i onda sam otišao u Sarajevsku i tamo kupio. Telefon je bio sa svim folijama kutijom, punjačem, sve je novo bilo, platio u dinarima i oni mi izdali račun i garanciju. Jedino što sam ja pogrešio je što nisam pročitao garanciju ( iako to uvek radim) jer sam žurio. Da sam iz BG išao bih tamo da se svađam a ovako mi se nije isplatilo da bilo šta uradim osim da ga prodam po nižoj ceni i da mi ostane za nauk da ne žurim [emoji3] . U svakom slučaju telefon je odličan u svakom pogledu.

Kupis u tehnomaniji, winwin, gigatron, hendy gde god. 99% malih radnji mobilnih telefona prodaju robu na crno. To je vec pitanje za drzavu kako je tako nesto moguce.
 
Pa dobro, ajde da ne plašimo ljude. Realno, niko danas ne garantuje da će se ljudi iz "velikih firmi" lepo ponašati prema vama ukoliko morate da servisirate uređaj u garantnom roku, nažalost takva nam je država. Takođe, postoji jako puno korektnih prodavaca, servisa, nabavljača iz inostranstva koji rade veoma korektno. Nisu svi kako neki gore navedoše otvarani i prepravljani i šta već... ako pred vama otvori kutiju, iseče trakicu i prvi put upali telefon... vidite da je prodavac kako treba...još ako imate neke preporuke ili pozitivna iskustva, nema razloga da se ne odlučite na kupovinu :D
 
Nazad
Vrh Dno