Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

Ili ...da nisi greškom instalirao FB i na karticu i u internu memoriju telefona?
 
Kakav bre facebook messenger ?
Pa nemam u listi aplikacija dva facebooka ,hebem li ga ma i ne smeta mi toliko :D
 
Poslednja izmena:
E...onda ni ja ne znam šta je u pitanju :)
 
Zna li neko kako se ostvaruje garancija na modelima kupljenim u inostranstvu? Po oglasima sam video dosta EU specs, 1 year guarantee... Procitao sam celu temu, ali nisam nasao neko objasnjenje...
 
To znači sledeće, od dana kupovine (račun) imaš garanciju na uređaj, takav uređaj u kvaru možeš servisirati u svim zemljama EU (poželjno je u zemlji u kojoj je kupljen). U slučajevima gde je neophodna zamena uređaja, vršiš je tamo gde si kupio telefon... Odnosno, onaj od koga si kupio telefon je u "obavezi" da isti zameni ili...
Da pokvaren uređaj daš "njemu" ili njima, pa da oni završe stvar.
Napominjem da bez fiskalnog računa, možeš bukvalno soli na rep da im staviš ili...

Naši serviseri, ovlašćeni, mogu popraviti uređaj, ali se to plaća...

Savet...

Ako već želiš kupiti telefon "jeftinije", kupi od nekog ko ima sklopljen ugovor sa našim operaterima, ne bi li tako imao i garanciju... koja je u pravilu, 2 godine...
 
Kako vas sluzi baterija na ovom telefonu ,ja evo imam ga vec sesti dan al ono jedva jedan dan preguram ,evo sad sam ga skinuo sa punjaca i samo sam odgovorio na whatsap poruku odmah je skinuo jedan posto znaci proso je ceo minut .
 
Punjenje 100% kod svih mobilnih telefona traje malo duže od onog što na njemu piše 100%, najbolji pokazatelj je da je telefon hladan, a tako i punjač... Tada da si pokrenuo whatsapp, sigurno ne bi za 1 minut 1%... Veruj mi na reč...
 
Dal postoji mogucnost da se baterija jos uvek nije dobro formirala ? :)
 
U principu ne... To su litium... To se puni kad hoćeš i nisi obavezan do kraja... Važno je da je ne prazniš do kraja...
Vidi u podešavanjima baterije... Šta sve ima dozvolu za rad... Pa ugasi nešto... Što ne koristiš...
Ma ne sekiraj se... Bat. ti je ok...
 
Da ali meni je na l620 prvih nedelju dana baterija drzala jedva 5 sati .
 
Pa vidi na netu kako se pravilno postupa sa lithium baterijama... ;)
 
Pa onda te možda stvarno vara!?!

Uuups, vi pričate o baterijama, zaboravi onda. ;-)
Ja mislim da tako treba, prva nedelja slabije, sad već udara u dva puna dana.
 
Pa onda te možda stvarno vara!?!

Uuups, vi pričate o baterijama, zaboravi onda. ;-)
Ja mislim da tako treba, prva nedelja slabije, sad već udara u dva puna dana.


Da, i meni je prvih nekoliko dana jedva gurala dan evo sada vec zavrsavam dan sa 30-50% .
 
Posto ova lumia ima ogranicen glance samo na vreme i propustene notifikacije koja je razlika izmedju nocnog rezima i dnevnog s tim sto na nocnom mogu da biram boju ?
 
Zanima me da li je iko imao ovakav problem:
Naime, naručio sam memorijsku od 64 giga(pre nje sam ima 16ku), ubacim ja novu i sve super radi, prebacio sve apps na nju i sve ok. Sutradan ujutru da ću prebaciti i fajlove, slike i to na nju i pojavi mi se greška neka i ja ništa, odustanem i kao pokušaću kasnije. A nakon toga telefon poludeo, stalno traži format kartice, ja tu poludim i vratim staru od 16, ona radi ali sada u Storage Sense piše da nemam ni music ni photos(iako imam i to dosta) nego da je sve pod "other". Nekako sam uspeo i osposobiti 64giga i isto piše da sve na njoj se pod "other" pa me zanima da li je to greška u software-u ili nijedna memorijska ne valja ili šta već?
 
Zanima me da li je iko imao ovakav problem:
Naime, naručio sam memorijsku od 64 giga(pre nje sam ima 16ku), ubacim ja novu i sve super radi, prebacio sve apps na nju i sve ok. Sutradan ujutru da ću prebaciti i fajlove, slike i to na nju i pojavi mi se greška neka i ja ništa, odustanem i kao pokušaću kasnije. A nakon toga telefon poludeo, stalno traži format kartice, ja tu poludim i vratim staru od 16, ona radi ali sada u Storage Sense piše da nemam ni music ni photos(iako imam i to dosta) nego da je sve pod "other". Nekako sam uspeo i osposobiti 64giga i isto piše da sve na njoj se pod "other" pa me zanima da li je to greška u software-u ili nijedna memorijska ne valja ili šta već?

Mozda je problem sa rasporedom foldera na njoj. Ja kad sam ubacao novu ja sam je formatirao na kompu. Onda ubacio u telefon cisto da on napravi one njegove foldere sam. I onda je izvadio ubacio u citac i popunio te foldere odgovarajucim fajlovima, vratio u telefon sve ih je nasao lepo, i samo sam posle aplikacije prebacio. Sve rade super. Mada neke sto najvise koristim nisam prebacio namerno.


Jel ti je class 10 kartica ?
 
Evo da javim, ipak sam se odlucio za l640, navikao sam na wp, a i cena je pravila razliku u odnosu na g2. Ja za sad vrlo zadovoljan. Skoro sve sto mi je nedostajalo na l520 imam sad. Nego reko da pitam za savet jedan. Telefon sam uzeo preko oglasa, nov, navodno sa garancijom. Medjutim kad mi ga je lik dao nije bilo nikakve garancije u vidu papira neke prodavnice ni fiskalnog racuna, samo oni microsoft papirici o medjunarodnoj garanciji (valjda je to) i to na rumunskom jeziku (valjda) i nista vise. Kad sam ga pitao za garanciju, poce nesto da vrda, te ovo, te ono, kao ti ti je to, na kraju ako bude bas nekih problema zovi ti mene. Mislim znam i ja da ako bud bilo nekih problema da ja oci ise necu moci da mu vidim. :) Pa reko da pitam ovde znace li mi sta ti papirici sto su bili u kutiji lli mogu sa njima da obrisem b**u? Nadam se da necu imati potrebe za potezanjem garancije, nego mi krivo sto sam imao u opticaju jis jednu l640 za 10e manje, bez garancije, a ja kao hajde bolje dati jos 10e sa garancijom, a i lakse ce se prodati sutra. Kad ono medjutim...
 
Pa zašto nisi tražio kintu nazad?!?
Prvo proveriš telefon i ostale džidže pa onda plaćaš...
No, dosta lekcija. Uz normalno korišćenje garancija ti neće ni trebati.
U zdravlje da te služi fon!
;)
 
Ma licno sam od njega uzeo fon. Sta znam, glupo mi bilo sad da zakeram, ali videcu, cimacu ga naravno ako se nesto desi, bar mu necu dati mira. :) Znaci ovi papirici nista ne znace?
 

Prilozi

  • WP_20150902_001.jpg
    WP_20150902_001.jpg
    765 KB · Pregleda: 198
Telefon je poceo opasno da mi baguje.

Viber poslenpar sati koriscenja (kad je duze zakljucan), pojavljuje se kao da je iznova instaliran (trazi registraciju, sms i sl). Reinstalirao sam ga, nista. Na memoriji telefona je.

E sad, istovmi se desava i sa fudbalom sto sam instalrao, a pocelo je i sa GT racingom -_- Wtf? Mozda cu morati wipe cijelog telefona...
 
Toliko je dobra firma , ne mogu ni za win 10 da naprave još.
 
Nazad
Vrh Dno