Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

I usput vidi tri konektora baterije, polako probaj videti dali se neki od njih pomera, gore dole, u slučaju da se pomera, može biti da je loš lem na konektoru baterije... To je na telefonu!
E sad, ako se oni ne mrdaju, vidi na bateriji http://stellatech.com/pubs/uploads/...ttery-li-ion-bv-t5c-2500mah,5602aa8dae691.jpg
Pa ako su suviše razmaknuti, uzmi iglu u ruke i polako, pažljivo pomeri prema unutra, nemoj preterivati... Ovo sve u slučaju da je loša veza između baterije i telefona...
 
Meni je sinoc azurirao i sada mi je verzija 10.0.14393.321 . Ima li neko iskustvo,jel dobra ili losa,sta je novo a sta ne?:d
 
Nadam se da je tako...jbt,kad ce biti glas na mape(navigacija)...bas je bezveze ovako...:smoke:
 
Kažu ljudi da je glas na mapama popravljen ...

Soilent Green is People
 
Pa da li je moguće da na nekim modelima radi a na nekim ne?

Soilent Green is People
 
Poštovani članovi foruma! Imam jedno pitanje: koja verzija aplikacije Here Drive+ je u ORIGINALNOM (NEOSVEŽENOM) telefonu Lumia 640? (praktično u firmware-u) Ovo pitam zbog toga što sam u septembru osvežio Here Drive+ na verziju 4.9.216.1 i od tada se povremeno zamrzava (nekada za sat vremena, nekada za 10 minuta). Želim vratiti prethodnu verziju, ali onda moram uraditi reset telefona na fabričko stanje. Ipak, pre nego što krenem, hteo bi znati koju verziju ću dobiti nazad. Na žalost pre nadogradnje nisam zapamtio verziju.
 
Poštovani članovi foruma! Imam jedno pitanje: koja verzija aplikacije Here Drive+ je u ORIGINALNOM (NEOSVEŽENOM) telefonu Lumia 640? (praktično u firmware-u) Ovo pitam zbog toga što sam u septembru osvežio Here Drive+ na verziju 4.9.216.1 i od tada se povremeno zamrzava (nekada za sat vremena, nekada za 10 minuta). Želim vratiti prethodnu verziju, ali onda moram uraditi reset telefona na fabričko stanje. Ipak, pre nego što krenem, hteo bi znati koju verziju ću dobiti nazad. Na žalost pre nadogradnje nisam zapamtio verziju.

Ma trazi neku zamenu ta navigacija je tako rudimentalna da je to frustrirajuce...
Jedina dobra stvar je da je bila besplatna i da je dolazila preinstalirana na WP telefone...

Probaj nesto drugo, recimo Syngic...
 
+ Sygic koristim jako dugo, već nekoliko godina i svima je preporučujem bez obzira na platformu ...
 
Postoji li drugi nacin za vracanje na win8? Posto ovaj Windows Recovery iz nekog razloga nece da radi. Pronadje telefon, nadje softver, skine ga ali sama instalacija ne prodje. Sa porukom na kraju da instalacija nije uspesna. Inace u pitanju je Lumia 640ds
 
Instaliraj na komp <Windows Device Recovery Tool> prati uputstvo i resen problem...nije mi se desavalo da instalacija ne prodje...
 
Resetovao komp i telefon i prebacio telefon na usb koji se nalazi na maticnoj ploci i instalacija prosla kako treba.
 
Ljudi, je l' na ovom telefonu sad bolje koristiti 8.1 ili 10ku..?
 
8.1 po meni. WM10 mi samo pravi probleme u radu. Drugi imaju drugačija iskustva, ali meni se apdejt smučio.
 
Nije za mene konkretno, ali mi je bitno, da pomognem drugaru koji se ponovio.

Nexus 5X TapaTalking
 
E vala bas se usrecio :D
 
Nije za mene konkretno, ali mi je bitno, da pomognem drugaru koji se ponovio.

Nexus 5X TapaTalking

Neka stavi desetku obavezno,greota da propusta sve sto je sjajno kod Win 10 u odnosu na 8.1.Sumnjam da ce imati bilo kakvih problema,cak mislim da ce biti vrlo pozitivno iznenadjen desetkom i svime sto ona donosi.
 
Odlican za one koji su ga nabavili prosle ili pretprosle godine, ali sad ga uzimati kad se vidi kuda vodi win10 mobile i glavne aplikacije je sumanuto. Ok ako je bas limitiran budzetom, ali ko razmatra nov smartphone sa manje od 100e u dzepu ?
 
Telefon je iz 2015 godine a ne razmisljaju svi tako(negativno) kad je win10 mobile u pitanju.
 
Cetvoro ljudi koje znam imaju l640xl dual sim , svima je na win 10 i nemaju problema.Mozes da probas kako ce da radi i ako ti se ne svidi ,preko wdrt mozes uvek da se vratis na 8.1

Evo ja sam peti, nema znacajnih problema (restart, zaglupljivanja, slicno...)
Iskreno ne vidim koji od bitnih programa ne radi kako treba... ALI to valjda vide ovi sto imaju "robotica", znas ono ne radi kao kod njih radi drugacije, a mi sto imamo W10M kazemo da njima ne radi kako treba zato sto ne radi kao na W10M...
 
Generalno w10 je bolji od 8.1 pogotovo sto se redovno azurira tako da ja ne bih bio u dilemi, ali opet ko kako zeli .... uvek se moze vratiti na staro stanje stvari ukoliko je ne zadovoljan. Ali ako prelazi na w10 neophodno je da uradi to kako treba i da nakon prelaska na w10 uradi HR posle toga neka potrazi apdejt i neka ga instalira ali nikako da ne vraca beckup sa 8.1 jer to moze da utice na rad telefona ...
 
Poslednja izmena:
Dok ne srede facebook, messenger i viber da rade top notch za mene je 640 lte samo nuzno zlo jer imam bitnije stvari od telefona da kupujem u narednom periodu. Ali sad kad cujem da neko hoce da kupi nov uredjaj, prosto moram da licnim primerom pokazem da pravi veliku gresku.
 
Za pare koje se nudi u oglasima je i dalje BEST BUY uređaj!
Ja apsolutno nemam nikakvih zamerki na rad uređaja, jedino imam zamerku na FB aplikaciju i mesendzer koji se ne otvaraju instant (sem ako nisu u pozadini), kao druge app, SVE ostale app rade najnormalnije i tu ne vidim problem.
Viber radi, outlook radi, instagram radi, mape rade, mtalk radi, Edge radi, kamera radi, obrada slika radi, file explorer radi, one drive, one note rade,app za YT rade.........komplet office radi.....
Ne pamtim kad mi se sam uređaj restartovao sam od sebe.

Sent from 640
 
Za pare koje se nudi u oglasima je i dalje BEST BUY uređaj!
Ja apsolutno nemam nikakvih zamerki na rad uređaja, jedino imam zamerku na FB aplikaciju i mesendzer koji se ne otvaraju instant (sem ako nisu u pozadini), kao druge app, SVE ostale app rade najnormalnije i tu ne vidim problem.
Viber radi, outlook radi, instagram radi, mape rade, mtalk radi, Edge radi, kamera radi, obrada slika radi, file explorer radi, one drive, one note rade,app za YT rade.........komplet office radi.....
Ne pamtim kad mi se sam uređaj restartovao sam od sebe.

Sent from 640
Takodje,pritom sam insader na fast ringu.

Sent from mTalk using Lumia 640 DS
 
Za pare koje se nudi u oglasima je i dalje BEST BUY uređaj!
Ja apsolutno nemam nikakvih zamerki na rad uređaja, jedino imam zamerku na FB aplikaciju i mesendzer koji se ne otvaraju instant (sem ako nisu u pozadini), kao druge app, SVE ostale app rade najnormalnije i tu ne vidim problem.
Viber radi, outlook radi, instagram radi, mape rade, mtalk radi, Edge radi, kamera radi, obrada slika radi, file explorer radi, one drive, one note rade,app za YT rade.........komplet office radi.....
Ne pamtim kad mi se sam uređaj restartovao sam od sebe.

Sent from 640

Kreni da gledas fb video klipove u samoj aplikaciji, zaredjaj par komada pa ces da vidis sta ce se dogoditi. Cas posla se napuni ram i aplikacija PUKNE. Ne dolaze notifikacije na viber, a vrlo cesto ni na facebook.
Jednostavno, malo mu je 1 GB rama pa ma kako sistem bio optimizovan. Ovaj telefon uzeti u evo jos malo u 2017-oj je po meni nerezonski, u najmanju ruku.
 
Nazad
Vrh Dno