Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

To za upload preko wi-fi i preko data znam ubije kvalitet kad ostaviš da podiže preko data tako da i ja kao i ti koristim opciju preko wi-fi isključivo. A moj problem sam rešio jednostavnim unlink pa link. Verovatno je problem napravio novi build. Važno je da sad radi [emoji4]

Sent from mTalk

Super, bitno da radi sto kazes. :)

Inace, na Dropbox-u ima ona varijanta da kad das nekome svoj link, pa ovaj instalira Dropbox kod sebe, ti dobijes 500MB vise na svom nalogu. Mozda mozes da iskoristis i to nekako da se izgrbavis za dodatne megabajte. :) Mislim da ima slicnih stvari i na OneDrive-u inace.
 
Super, bitno da radi sto kazes. :)

Inace, na Dropbox-u ima ona varijanta da kad das nekome svoj link, pa ovaj instalira Dropbox kod sebe, ti dobijes 500MB vise na svom nalogu. Mozda mozes da iskoristis i to nekako da se izgrbavis za dodatne megabajte. :) Mislim da ima slicnih stvari i na OneDrive-u inace.

Da znam za to,ne mogu sad cackam OneDrive posto mi nije radio pa sam ga zapostavio potpuno.Prvo gde je opcija da podize slike preko wi-fi only i sad probam kad obrisem slike a vidim da ih je podigao na Onedrive on oh obrise i na OneDrive-u? Bas me sad frustririra samo komplikuju stvari.U opste ne vidim opciju wi-fi i cellular data,ims neku ideju?




da a to sto sam rekao da znam za wi-fi i kvalitet mislio sam na dropbox
 
Poslednja izmena:
Mozes ti da sacuvas primljene slike na Viberu, samo treba da posebno odaberes opciju da se ta i ta slika sacuva, i to je to. I ja mislim da je ovako bolje - da primljene slike na Viberu budu odvojene od slika koje vidim u Photos. Mada jeste u bluetooth OK opcija po meni, i ja ga namerno i koristim jer se tako ne smanjuje slika i jer ne zavisim od neta. :)


Slazem se, ok je ovako.. Ali bar da ima neku opciju da se obelezi vise slika odjednom pa da se sacuva, ovako je bas sporo da se cuva svaka pojedinacno.. Imam jos jedno, mozda i glupo pitanje, sobzirom da te slike koje dobijes preko vajbera negde moraju stojati(sumnjam da je na nekom njihovom serveru) to znaci da ce se velicina vajbera uvecavati kako dobijam nove slike ili kako ?
 
Da znam za to,ne mogu sad cackam OneDrive posto mi nije radio pa sam ga zapostavio potpuno.Prvo gde je opcija da podize slike preko wi-fi only i sad probam kad obrisem slike a vidim da ih je podigao na Onedrive on oh obrise i na OneDrive-u? Bas me sad frustririra samo komplikuju stvari.U opste ne vidim opciju wi-fi i cellular data,ims neku ideju?

da a to sto sam rekao da znam za wi-fi i kvalitet mislio sam na dropbox

U aplikaciji Photos ides na Settings\Manage OneDrive upload settings, i stavis da ti bude iskljuceno Upload on metered connections.

A sad kad obrises sliku na telefonu, ona ostaje na OneDrive-u. Barem je tako kod mene, pa pretpostavljam da to tako i treba. Posle u OneDrive folderu na kompjuteru ja obrisem te neke slike koje su mi visak, tako mi je komotnije, a na neki nacin - i bolje mi je sto je tako, ja lako umem da obrisem nesto pa zazalim, pa mi OneDrive dodje i kao Recycle Bin, mogu da pronadjem lako nesto sto mi ipak zatreba. :)

Isto, ako samo obrises sliku na OneDrive-u, a ostavis je na telefonu, onda ce je ponovo podici na OneDrive. Tako je meni radio do sad.
 
Poslednja izmena:
Slazem se, ok je ovako.. Ali bar da ima neku opciju da se obelezi vise slika odjednom pa da se sacuva, ovako je bas sporo da se cuva svaka pojedinacno.. Imam jos jedno, mozda i glupo pitanje, sobzirom da te slike koje dobijes preko vajbera negde moraju stojati(sumnjam da je na nekom njihovom serveru) to znaci da ce se velicina vajbera uvecavati kako dobijam nove slike ili kako ?

Nisam o tome jos mislio, ali da, rekao bih da si u pravu - da ce se velicina Vibera povecavati kako ti pristize vise slika... Da, to bi bilo bezveze...
 
Nisam o tome jos mislio, ali da, rekao bih da si u pravu - da ce se velicina Vibera povecavati kako ti pristize vise slika... Da, to bi bilo bezveze...

Bas bezveze.. Bas cu da pratim sad par dana pa da vidim sta i kako ce biti.. Posto te slike ne mogu naci nigde u telefonu ne znam kako ce se moci obrisati
 
Jedino ako obrises tu sliku iz konverzacije... Ima ono kad zadrzis prst na poruci na vajberu Delete for myself. Ili obrises konverzaciju. Mada se slazem da bi bilo dobro da nam daju opciju da obrisemo sve slike iz Vibera jer one lako mogu popuniti memoriju, a mozda ne zelimo da pobrisemo sve konverzacije...
 
Da znam za tu opciju.. Ali onda se opet vracamo na ono da bi bilo bolje i lakse i mnogooo brze da mozes obeleziti vise slika odjednom pa dal ces ih cuvati ili brisati to je vec na tebi tj korisniku

Edit.. Izgleda da sam bio u pravu, sinoc sam imao konverzaciju na vajberu sa nekih 30ak slika i velicina je bila 118mb( a ubedjen sam da kad sam ga instalirao bilo je nekih 50ak mb) kasnije sam obrisao tu konverzaciju i sad sam proverio velicinu vajbera i ona je 104mb...
 
Poslednja izmena:
U aplikaciji Photos ides na Settings\Manage OneDrive upload settings, i stavis da ti bude iskljuceno Upload on metered connections.

A sad kad obrises sliku na telefonu, ona ostaje na OneDrive-u. Barem je tako kod mene, pa pretpostavljam da to tako i treba. Posle u OneDrive folderu na kompjuteru ja obrisem te neke slike koje su mi visak, tako mi je komotnije, a na neki nacin - i bolje mi je sto je tako, ja lako umem da obrisem nesto pa zazalim, pa mi OneDrive dodje i kao Recycle Bin, mogu da pronadjem lako nesto sto mi ipak zatreba. :)

Isto, ako samo obrises sliku na OneDrive-u, a ostavis je na telefonu, onda ce je ponovo podici na OneDrive. Tako je meni radio do sad.

Zahvaljujem nasao,nasao sam i opciju a to me je navise zbunjivalo on je u photos aplikaciji prikazivao sve tako mi je bilo podeseno.Sad sam to ugasio i vidim samo ono sto je zaista na telefonu,a ne i na telefonu i na Onedrive-u.Sad sam miran Da i to za One drive Recycle Bin je odlicna opcija nek stoji pa kad zafali prostora lako se isprazni.
 
Ja to sad provalio ali aj da pitam posto mi je cudno.. :D
Kako to da na Facebook app ne mogu da postavim status tipa feeling, traveling to, itd, itd a kada recimo udjem na Facebook preko UC Browsera tih opcija imam u statusu?
U pitanju je Win 8.1.
 
Lumia 640ds danas mi se nekoliko puta desava da kada pozovem nekoga ekran odmah se gasi i nece da se upali ni nakon zavrsenog razgovora odnosno kada odaljim tel od sebe, senzor zeza? Ili nesto drugo

Sent from mTalk
 
Lumia 640ds danas mi se nekoliko puta desava da kada pozovem nekoga ekran odmah se gasi i nece da se upali ni nakon zavrsenog razgovora odnosno kada odaljim tel od sebe, senzor zeza? Ili nesto drugo

Sent from mTalk

Ja bih prvo obrisao senzor vlaznom krpicom,restartovao telefon,pa onda soft restar ako predhodno ne pomogne pa onda hard restar.Ako nista od toga ne pomogne rekao bih da je senzor riknuo.
 
Juce sam primetio jedan bag na win10.. Naime imam kontakt upisan pod "Ime" i pod "Ime Mob", oba broja su ista samo prefiks nije(jedan je 064 mts a drugi 060 vip) i prilikom poziva od tog kontakta izmesao mi je imena.. Pod "Ime" imam sliku na kontaktu i to je broj 060 a meni je prilikom poziva sa 060 konstanto ispisivao "ime mob" bez slike.. Probao sam kasnije sa jos 2 poziva sa tog broja i svaki put je pomesao kontakte... Sad sam ovo dosta iskomplikovao ali ne znam kako da napisem jednostavnije.. Da li je imao iko slican problem?
 
Ja bih prvo obrisao senzor vlaznom krpicom,restartovao telefon,pa onda soft restar ako predhodno ne pomogne pa onda hard restar.Ako nista od toga ne pomogne rekao bih da je senzor riknuo.

Sada radi nemam pojma da li je nesto softverski u pitanju pa je zaglupio ili je do senzora

Sent from mTalk
 
Juce sam primetio jedan bag na win10.. Naime imam kontakt upisan pod "Ime" i pod "Ime Mob", oba broja su ista samo prefiks nije(jedan je 064 mts a drugi 060 vip) i prilikom poziva od tog kontakta izmesao mi je imena.. Pod "Ime" imam sliku na kontaktu i to je broj 060 a meni je prilikom poziva sa 060 konstanto ispisivao "ime mob" bez slike.. Probao sam kasnije sa jos 2 poziva sa tog broja i svaki put je pomesao kontakte... Sad sam ovo dosta iskomplikovao ali ne znam kako da napisem jednostavnije.. Da li je imao iko slican problem?

da ti nisu spojeni kontakti,i vidi na kom cloudu su outlook ili gmail,to je i meni pravilo problem dok sve lepo nisam prebacio na glavni acc outlook i od tada nemam problema.Npr imao sam dva ist broja pod razlicitin nazivima jedan outlook jedan gmail, i to mi je pravilo problem.Onda sam sve pobrisao sve duplikate stavio slike na vazne i sve stavio na outlook i od tada nemam problema.U pocetku uopste nisam obricao paznju na mejl,tacnije pod koji stavljam kontakt,Sad lepo sve na glavni outlook acc i nemam vise tih problema,i sve lepo proveris na pople live sajtu i miran si.
 
Sada radi nemam pojma da li je nesto softverski u pitanju pa je zaglupio ili je do senzora

Sent from mTalk

Veroatno softver ali ako se ponovi mozda polako riknjava senzor ako je to u opste moguce,mozda lupetam ako je hardwer mozda samo ili radi ili ne radi.I meni se desava kad je ova vrucincina pa se znojav javim da se zaglupi ali znam od cega je znoj krastavac:d
 
Ja bih prvo obrisao senzor vlaznom krpicom,restartovao telefon,pa onda soft restar ako predhodno ne pomogne pa onda hard restar.Ako nista od toga ne pomogne rekao bih da je senzor riknuo.
Restartovati je isto sto i soft reset ,hard reset je vec brisanje svega .

Sent from mTalk
 
Restartovati je isto sto i soft reset ,hard reset je vec brisanje svega .

Sent from mTalk

Mislim da nisi upravu ali ok,ni ja ne me mogu 100% da tvrdim da jesam.Samo znam da sam dosta citao o tom soft i hard restartu opcija volume key i power ili 10 sec power.Sto nije klsaicno drzanje power dugmeta pa slide down.Ali evo prepustam nekom strucnijem da me isparavi.
 
Ni ja nisam strucan, ali ako si nekoliko puta radio soft reset i reset preko power dugmeta, video bi da rezultat nije isti. Kod mene na telefonu kad uradim soft reset telefon cak i zaboravi neke stvari koje sam na njemu dodao nedugo pre soft reseta. To navodim kao jedan vidljiv primer.

Recimo, dodam podsetnik u kalendar, soft reset, i nema podsetnika vise u kalendaru, moram da ga napravim ponovo. :)
 
Ni ja nisam strucan, ali ako si nekoliko puta radio soft reset i reset preko power dugmeta, video bi da rezultat nije isti. Kod mene na telefonu kad uradim soft reset telefon cak i zaboravi neke stvari koje sam na njemu dodao nedugo pre soft reseta. To navodim kao jedan vidljiv primer.

Recimo, dodam podsetnik u kalendar, soft reset, i nema podsetnika vise u kalendaru, moram da ga napravim ponovo. :)
Upravo tako
 
Juce sam primetio jedan bag na win10.. Naime imam kontakt upisan pod "Ime" i pod "Ime Mob", oba broja su ista samo prefiks nije(jedan je 064 mts a drugi 060 vip) i prilikom poziva od tog kontakta izmesao mi je imena..


Stari W10 problem, a u nekim oblicima bio je prisutan još od W8.1
 
Stari W10 problem, a u nekim oblicima bio je prisutan još od W8.1

Ja sam moj problem resio brisanjem starijeg broja :D Da li je neko nasao neki brzi nacin cuvanja slika na viberu? Da li se povecava velicina vibera pristizanjem slika? Ja to ne mogu nikako da provalim, ali definitivno je da raste velicina vibera, ali nisam siguran da je samo do slika :smash:
 
Imam jedan problem ljudi...a nisam bas vest da ga resim...:)....pise mi da postoje dostupne ispravke... i to 10.0.14393.67...odem na preuzmi,on preuzme ,pocne da instalira i izbaci gresku da nesto nije uredu ili nije preuzeo sve stavke....i to mi vec par puta pokazuje,probao sam vec par dana i isto...sta raditi? hvala
 
Možeš probati da pređeš na insajder Release Preview, izgleda da ljudima i taj dobro radi, a ovih dana ćemo i mi ostali dobiti neki od taj isti build verovatno.

Posle toga izađeš samo da insajdera ako nećeš na njemu da budeš.

EDIT: Koji ti je trenutno build na telefonu?
 
Možeš probati da pređeš na insajder Release Preview, izgleda da ljudima i taj dobro radi, a ovih dana ćemo i mi ostali dobiti neki od taj isti build verovatno.

Posle toga izađeš samo da insajdera ako nećeš na njemu da budeš.

EDIT: Koji ti je trenutno build na telefonu?

trenutno je10.0.10586.545.....ne znam da li je pametno uopste i prelaziti....:)
 
Ako ti radi, svakako nema potrebe da zuris, neces imati bas mnogo nekih novih opcija. A ako mu posle nekog vremena samom nesto ne klikne, pa ne uspe da se azurira, onda ces videti, mozda i tako. :)
 
Testiram od sinoc 14915 mnogo bolje nego 14905. Za sada samo jedan bug opcija translate radi savršeno [emoji4]

Sent from mTalk using Lumia 640 build 14915
 
Testiram od sinoc 14915 mnogo bolje nego 14905. Za sada samo jedan bug opcija translate radi savršeno [emoji4]

Sent from mTalk using Lumia 640 build 14915
Какво је стање са батеријом, да ли је боља или гора?

Sent from mTalk
 
Какво је стање са батеријом, да ли је боља или гора?

Sent from mTalk

Isto kao na 14905 meni Limia 640 Dual Sim drzi evo od sinoc kad sam stavio novi update bila je na punjacu,Sikinuo sam je sinoc oko 12h sa punjaca sad je na 80%,tako da mali mi je uzorak a za sada i koliko je koristim ponasa se isto.
 
e drugari meni jednostavno nece ni preko insider release da azurira windows...probao sam ali kaze Sory,we cannot configure your device because it is currently preparing an update. Please install the update(Settings-phone update) and then try agin. A kada probam to,kaye mi da nije skinuo sve podatke ili da je greska pri instalaciji i da pokusam ponovo....pocinje da me nervira...:)
 
Nazad
Vrh Dno