Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

FB i Viber su očajno urađeno na WP. Izgledaju kao portovi a FB aplikaciju izdaje Microsoft, ostalo je ok. Whatsup i twitter rade super. Za iste pare ne možeš kapiti android koji će ti raditi kao wp što se tiče brzine ali obzirom da imaš 16g kao što mironiko kaže bolje da ideš na android ili ako možeš da se malo družis sa wp od nekog drugara čisto da vidiš šta te čeka i da li ti odgovara. Livescore ima i za wp ali je očajno urađen. Sofascore je ok.
 
Poslednja izmena:
Evo i ja da se pridruzim ovoj temi obzirom da sam pre par dana uzeo Lumia 640XL. Prvi Windows telefon za mene, obzirom da sam do sada koristio Android, i to nesrecno, HTC Wildfire -> HTC Desire X -> Samsung S3 i uzeo sam Tablet Nexus 7.

Realno Talbet radi savrseno dobro ne mogu da se zalim, dok sam sa telefonima bio manje srecan jer cim ga malo napunis sa aplikacijama, jednostavno sistem je spor. Samsung S3 znao je da popuni ram samo tako, i kad hocu da udjem u contact da zovem nekog mora da se ceka. Skoro svaka aplikacija muka je bila da se upali, ali dobro obzirom da se radi o zalosnim telefonima u ovoj godini, bilo je krajnje vreme da kupim telefon koji ce da mi koristi prvenstveno da se javim i pozovem :)

Posle par dana citanja sta da kupim i gledanja ponude u nasim mobilnim operaterima, zena mi je na kraju uzela Microsoft 640XL, iako sam ja iskreno zeleo da uzmem neki android Asus Zenfone 2, ali kad sam video cene u nasoj zemlji predomislio sam se. Kapiram da sad Android kad bi uzeo morao bi da bude neki od 40k + ali ja nisam ni finansijski raspolozen da dam tolke pare za neki telefon, iskreno ne verujem i da imam sad u dzepu 100k da bi dao za telefon toliko.

E sad da se vratim na telefon koji sam dobio :) Mogu reci da sam jako prezadovoljan, sto se tice funkcionalnosti i brzine telefona, i ono najbitnije baterija uspe da mi izvuce dva dana na njemu.

Problem je pao malo na aplikacije, ali citanjem sta nam sve donosi Windows Phone 10 OS kapiram da ce to dosta resiti trenutni problem. Nekom je google pao na teret meni mozda manje, jer koristim samo njihov Gmail i Google calendar. Gmail sam resio sa MetroMail aplikacijom, pazario sam se i sasvim ok radi. Sreca moja koristim OneDrive pa mi je to lepo sinhronizovano, kao i Office koji mi je dosao + free 60 minuta na skype i Office 365 godinu dana <3

Ne znam sto se mnogi ovde zale, jeste da drugacije izgleda, mozda je i siromasnije od Android aplikacija ali meni za moje potrebe Facebook, instagram, twitter, Viber, Skype, Whatsapp rade savrseno. Za youtube koristim MyTube probacu i MetroTube pa da vidim kome cu da ostavim 200 din :) Ono sto bi voleo da vidim je da dodju malo vise domace aplikacije za novine, odusevio sam se kad sam video Novosti i B92. Kurir vidim da ima neka neoficijalna aplikacija.

Kamera je ok ne zalim se bolja je od prethodnih telefona. Jedino mi je ekran losiji od Samsung S3, ali nebitno.

Sve u svemu lep telefon na izgled i savrseno funkcionise. Ako mi se svidi Windows 10 kad bude izasao za isti i update prodje lepo i sve radi bez gubitka performansi, verovatno cu planirati u skorijoj buducnosti da kupim Microsoft Lumia 940 Telefon kad bude izasao.
 
Sto se tice Metro tube i Mytube, Mytube je bolja aplikacija, dosta kompletnija, vuce history i sa kompa, prelepo izgleda, odlicne animacije, ali nije za slabije telefone poput L520. Za 640 dakle preporucujem myTube, za slabije telefone Metro..
 
@smitrovic kakva mu je kamera i video u poredjenju sa S3?..ako si uopste poredio i ako te zanima :)

Ja sam isto u nekoj fazi tranzicije i sad merkam L640 (znam da nema CZ optiku) ili L925 uz paket.
To su mi u sustini dve najbitnije funkcije, jer mi se ne da BAS non stop da vucaram DSLR.
Sa S3 sam generalno zadovoljan po to pitanju, i vise od toga ako se uzme u obzir da je u pitanju mobilni telefon, ali ne mogu vise da trpim lagove i sporost, sad me vec smara zesce...
 
Ljudi, uzeo sam Lumiu 640XL i sad cekam da me zovu iz Hendija. Naime, kako vas sluzi telefon ? Kakav je po pitanju baterije, kamere, dal laguje il baguje ? Da li ste zadovoljni aplikacijama ? Mene interesuje cisto fejs, yt, whatsapp, novine... Kako vam se cini ? Kako vam je bio prelazak sa Androida na WP ? Da li je velika cena sto sam uzeo telefon za 17k i da placam paket 1000 ?
 
Pa i jeste velika cena.. 29000 te ispadne.

Smitrovic, vise ti se svidja ekran na S3 zbog AMOLEDa ili i zbog neceg drugog?
 
Metrotube je besplatan, opcija try je puna verzija, opcija buy je da ih častiš. A i gmal možeš sistemski, nisi morao da kupuješ ali ok, nije to puno.

Ako se dobro secam sistemsko resenje mora da mi veze gmail sa outlook? Sad me zanima jer meni treba Push up Notifikacija i da je sistemski napisan sa gmail apijem kao sto je metromail

Ljudi, uzeo sam Lumiu 640XL i sad cekam da me zovu iz Hendija. Naime, kako vas sluzi telefon ? Kakav je po pitanju baterije, kamere, dal laguje il baguje ? Da li ste zadovoljni aplikacijama ? Mene interesuje cisto fejs, yt, whatsapp, novine... Kako vam se cini ? Kako vam je bio prelazak sa Androida na WP ? Da li je velika cena sto sam uzeo telefon za 17k i da placam paket 1000 ?

Baterija je savrsena super, meni je dva dana trajala, bez igranja igrica :)

@smitrovic kakva mu je kamera i video u poredjenju sa S3?..ako si uopste poredio i ako te zanima :)

Ja sam isto u nekoj fazi tranzicije i sad merkam L640 (znam da nema CZ optiku) ili L925 uz paket.
To su mi u sustini dve najbitnije funkcije, jer mi se ne da BAS non stop da vucaram DSLR.
Sa S3 sam generalno zadovoljan po to pitanju, i vise od toga ako se uzme u obzir da je u pitanju mobilni telefon, ali ne mogu vise da trpim lagove i sporost, sad me vec smara zesce...

Bolja mi je kamera od S3, a kolko znam po nekim testovima kamera na 640xl je bolja od LG G3 telefona? Sad opet ne znam koja su tvoja ocekivanja?
 
Ma jok, dodaš gmail u medju nalozima u settings. Ali ipak je ta aplikacija bolja opcija, ako ništa drugo zbog attachment-a.
 
Sto se tice Metro tube i Mytube, Mytube je bolja aplikacija, dosta kompletnija, vuce history i sa kompa, prelepo izgleda, odlicne animacije, ali nije za slabije telefone poput L520. Za 640 dakle preporucujem myTube, za slabije telefone Metro..

koji mytube? ima dve verzije, jednu razvija live tiles, a drugu ryken studio. svakako bih kupio neku YT aplikaciju, samo da vidim koja je best buy
 
Nakon godinu i po dana koriscenja Lumie 720 danas sam narucio Lumiu 640. Ipak je XL prevelik tako da je izbor je pao na L640. Trebalo bi da mi stigne za 2 dana...
OS mi savrseno odgovara, taman je veci od L720, kamera verujem da je dobra. Jedino se nadam da ce baterija izgurati ceo dan
bez problema intenzivnog koriscenja Whapp, Messenger i slicno. Sustina je sta zelis od fona a ove Lumie za zaista mali novac daju dosta.
Pisem utiske za nekoliko dana.
 
Što se tiče baterije; sada u 21.15h je došla na 8%. Jutros u 6.30h je bila na 100%.
Koriste se dve kartice u telefonu, ukupno je bilo oko 30tak minuta razgovora, oko 2.5h je radio Deezer (na mobilnoj mreži), poslato je nekoliko mailova. Ukupno je 26 fotografija uslikano i sinhronizovano na OneDrive, takođe na mob.mreži.
Sve vreme je uključen 3G, a dobar deo dana (otprilike od 7h - 16h) i bluetooth, jer je deo razgovora obavljen u kolima. Na wifi je nakačen tek negde od 18h.
Puno vremena je utrošeno na surf preko IE. Prikazuje da je IE potrošio skoro 40% baterije u prethodna 24h (dakle, od juče 21.15h).
Telefon sinhronizuje ukupno pet mail adresa i 4 cloud servisa. Sve vreme je uključen Viber, WA i Skype, ali danas ih nisam koristio.

Zaključak:
Ja vrlo zadovoljan :)
 
Poslednja izmena:
Ma Lumie su zakon. :) Nego ljudi, ja imam istu (fizicki) sim karticu vec oko 11,12 godina... Da li da odem do mts da uzmem novu i da tu ubacim u L640?
Inace, koristicu jednu sim karticu.
 
Idi. Mozes imati raznih problema sa prijemom signala i pre svega netom.
 
svakako ti treba micro sim, tako da uzmi novu, mislim da je zamena 200 din
 
+1
Meni lik nije hteo da krati karticu jer te stare imaju drugačiji raspored nekih kontakta. Bolje uzmi novu, ne traje dugo proces, uglavnom se reši za dan, malo duže ako je poslovna, zbog podnošenja zahteva u firmi.
 
Ja sam svoju karticu zamenio besplatno u MTS-u za mikro sim.Prethodno sam koristio karticu koja je sečena,pa je zbog toga "zaglupio" internet.
 
besplatno je ako se zameni za 4g karticu, ako ima odgovarajuci tarifni paket
 
Za youtube koristim MyTube probacu i MetroTube pa da vidim kome cu da ostavim 200 din :) Ono sto bi voleo da vidim je da dodju malo vise domace aplikacije za novine, odusevio sam se kad sam video Novosti i B92. Kurir vidim da ima neka neoficijalna aplikacija.

ja koristim app youtube otvara se u Exploreru (m.youtube) za sada ja nemam nikakakve pritužbe i OK je.
 
3b3104c99c57ae8f04f4375740651e43.png
loooooool sto se mucis sa time, skini my tube kida app :) ja sam preko my app free instalirao pro verziju za djabe, zato valja pratiti my app free.
Cak i notifikacije lepo rade doduse za najvise 10 kanala :) valjda YT limit.
Neko objavi video, ti dobijes info.
A mozes i da skidas video i snimis ga na memoriju telefona, ili pesmu sto ne mozes nikako ni sa Google official app YouTube na droidu.
 
3b3104c99c57ae8f04f4375740651e43.png
loooooool sto se mucis sa time, skini my tube kida app :) ja sam preko my app free instalirao pro verziju za djabe, zato valja pratiti my app free.
Cak i notifikacije lepo rade doduse za najvise 10 kanala :) valjda YT limit.
Neko objavi video, ti dobijes info.
A mozes i da skidas video i snimis ga na memoriju telefona, ili pesmu sto ne mozes nikako ni sa Google official app YouTube na droidu.

Fora kod my tube app je što kada pustiš video zvuk je čudan (prigušen) dok kad pustim sa m.youtube zvuk je ok.
 
Cudno ali nikada nisam imao tih problema, kada je slab zvuk uzmem i pojacam na tastere sa strane :) Default vrednost je na 16 i uvek je ok, retko kad idem preko 25.
 
Ma Lumie su zakon. :) Nego ljudi, ja imam istu (fizicki) sim karticu vec oko 11,12 godina... Da li da odem do mts da uzmem novu i da tu ubacim u L640?
Inace, koristicu jednu sim karticu.

Moja je bila stara 16-17 godina. Isekose je u radnji i radi normalno u 640 xl

Internet od provajdera ne koristim pa ne znam da li bi tu mozda bilo nekog problema.

Ja sam isao logikom da mi je secenje u radnji najjednostavnija varijanta a ako nesto ne bude u redu uvek mozes posle da zamenis karticu.

Kako resiti problem sa slikama koje se rotiraju za 90 stepeni? U telefonu izgledaju normalno al posle uploada se rotiraju.
 
Poslednja izmena:
Danas sam uzeo 640XL Lumijicu, i za ovo vrlo malo sto sam se igrao, polu ozbiljno prvi put do sada sa WPom (imao sam WP fon hiljadu puta u rukama, ali nikad nista nisam pokusavao sem da vidim kao ekran radi na max. brightness i kakve su fotke ;)), nije nezgodan koliko sam mislio da ce biti posle Androida :)

Jedino... koji bolid je osmislio ovaj DUal SIM "interfejs" :D
 
Kako resiti problem sa slikama koje se rotiraju za 90 stepeni? U telefonu izgledaju normalno al posle uploada se rotiraju.

I ja sam primetio problem sa rotiranjem slike,posebno kada saljem preko vibera.Ocigledno je problem do developer-a I od resavanja problema sigurno nece biti nista do WM 10
 
Nazad
Vrh Dno