Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

Difoltno je nameštena interna memorija ali te 3 vise u store apdejtu i prijavljuju install error...

Sent from mTalk @ L640 LTE
 
Poslednja izmena:
aA mislis da ce pomoci hard restart u vezi ovog...jeste da me mrzi ali da znam da bih pomoglo uradio bih...mada sam radio jednom kada sam ga instalirao...

Pomoći će ali ne znam da li će iz prve. Vidiš, u početnim fazama TH2 verzija zaglavi mi Touch. Ja odradim HR, Touch proradi ali zaglavi Glance. Opet HR i onda se sve instaliralo.

Jedino što mogu da ti preporučim je da odradiš HR, isključiš automatski update aplikacija, update-uješ Store i tek onda kreneš sa nadogradnjom samih aplikacija. Poslednja 3 puta kada sam radio HR ili upgrade sa WP 8.1 (Redstone mi nije radio kako treba pa sam morao sve ispočetka) radio sam kao što sam napisao i sva tri puta je sve prošlo.

Da, stavi da ti aplikacije idu na internu memoriju dok ne prođe sav update ugrađenih aplikacija. I 2-3 puta forsiraj proveru nadogradnji preko najnovije verzije Store. To je jedino što je meni dalo rezultate. Da li će i tebi, to ne znam.
 
Difoltno je nameštena interna memorija ali te 3 vise u store apdejtu i prijavljuju install error...

Sent from mTalk @ L640 LTE


I meni je bilo namešteno po Default-u da instalira na internu memoriju, ali proradilo je tek kada sam otišao u Settings>System>Storage i prebacio aplikacije na internu memoriju.
 
Pa već su na internoj memoriji :(
Ne znam odakle da ih prebacim...
Na kartici imam svega 3 aplikacije koje nemaju veze sa ovim app.
Kod mene na L640LTE sve fercera besprekorno...

Sent from mTalk @ L640 LTE
 
Neće pomoći Hard reset!!!
Juče sam HR ženinu L535 i kod nje ne mogu da isključim vibraciju softverskih tastera... Takođe su u Store-u zaglavile 3 aplikacije: Equaliser, Rate your device i Lumia creative studio :(
Za sada Touch pod opcija u meniju ne postoj a nigde nema ni Double Tap To Wake opcije :( :( :(

Sent from mTalk @ L640 LTE

Pomogao je druze HR...evo sada zavrsio i dobio sam sve...super radi...za sada zadovoljan,dok opet ne popizdim za neko ******...:)))
 
Pa već su na internoj memoriji :(

Ne znam odakle da ih prebacim...

Na kartici imam svega 3 aplikacije koje nemaju veze sa ovim app.

Kod mene na L640LTE sve fercera besprekorno...

Sent from mTalk @ L640 LTE


Izvadi karticu, zvekni mu HR, isključi auto apdejt aplikacija, apdejtuj Store pa sistemske stvarčice pa tek onda ostale app. Kad završi proveriš još koji put da nema još neki apdejt aplikacija da je zaostao i kad je sve gotovo vratiš karticu. Tako sam sad odradio kad sam podigao .242 i sve je na svom mestu i radi kako treba. :)
 
Zamolio bih nekoga ko je na zvanicnoj verziji, da mi proveri ima li snimanje poziva. Potrebno mi je u nekim situacijama, počelo pamćenje da popušta. Trenutno sam na insajderu .242 i radi mi lepo, uz povremeni resuming, pa ne bih da možda izgubim podatke, ukoliko ne bih dobio snimanje poziva instalacijom preko edvajzera.

U pitanju je 640 ds.
 
Poslednja izmena:
Zamolio bih nekoga ko je na zvanicnoj verziji, da mi proveri ima li snimanje poziva. Potrebno mi je u nekim situacijama, počelo pamćenje da popušta. Trenutno sam na insajderu .242 i radi mi lepo, uz povremeni resuming, pa ne bih da možda izgubim podatke, ukoliko ne bih dobio snimanje poziva instalacijom preko edvajzera.

U pitanju je 640 ds.
Pa .242 ti je sledeća zvanična verzija koja će izaći posle trenutnog .218. :)
Mislim da su ga ovi na Redstone dobili, ali nisam siguran. :)
 
Poslednja izmena:
Zamolio bih nekoga ko je na zvanicnoj verziji, da mi proveri ima li snimanje poziva. Potrebno mi je u nekim situacijama, počelo pamćenje da popušta. Trenutno sam na insajderu .242 i radi mi lepo, uz povremeni resuming, pa ne bih da možda izgubim podatke, ukoliko ne bih dobio snimanje poziva instalacijom preko edvajzera.

U pitanju je 640 ds.

To mi je prva stavka koju proverim posle instalacije svakog builda - nema jos. Kad ce - ne zna se. Da citiram Microsoft botove "this is very common request, please upvote in windows feedback" i tako vec mesecima...
Sa xda:

HKLM\Software\Microsoft\Phone\Settings



Previously, I only had PreferredRecordingApplication



On 14322/640XL, I now also have:

• RecordingFeatureDisabled

• RecordingOff


Mozda i bude uskoro(tm).
 
Citao sam na dijelu foruma gdje se pise-prica o windows 10 da su izasle nove aplikacije instagram, messenger i fb, pa me interesuje kako rade, posebno instagram? Instagram nema u prodavnici na 8.1

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk
 
Facebook i Messenger su samo za računare dok je Instagram samo za telefone. Radi instagram, ne puca ali mu fali malo fluidnosti, optimizacije koda.
 
Pa da li je to instagram beta? Kada ukucam u pretragu to dobijem

Edit: sada gledam preko browsera i vidim da pise da je samo za win 10

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@pshnd & durlancity: Hvala na brzom odgovoru. Znači moram preći na oficijelnu verziju, a nije mi se to radilo zbog podataka. Nakupilo se svega, jer nisam radio HR odavno. Mogu li nekako bekapovati sms poruke na insajderu, pa ih pouzdano vratiti na oficijelnoj verziji?

Послато са Tab2A7-10F уз помоћ Тапатока
 
Bekap poruka je jednostavan, ako nešto ne zaglavi. :D Ideš u Poruke - Podešavanja - i uključiš Istoriju i sinhronizaciju. Period odaberi sam. Kada se uloguješ ponovo sa svojim MS nalogom trebalo bi da ti vrati sve poruke, kao što vraća i telefonski imenik. Jedino ne znam na koji vremenski interval radi sinhronizaciju poruka.
 
Uključio sam to, samo sam brinuo da li će zaista i odraditi. Inače, kod mene ima da se odabere prošli mesec, prošla godina, i bilo kada. Još mi ostaje da udahnem, i učinim to, pa šta bude. Do sada nisam imao potrebe za HR, pa mi je uvek ostajalo pri prelasku na sledeću verziju insajdera.

Послато са Tab2A7-10F уз помоћ Тапатока
 
Probaj i onu MS-ov backup sms + contacts, ako hoce da radi na W10. Za svaki slucaj.
 
Hvala svima na savetima.
Probaću nešto od ponuđenog i javljam odgovor.
 
@durlancity Hvala! Probaću i to, sutra prelazim na oficijelni win. Javiću da li je proces bekapovanja pouzdan.

Послато са HUAWEI Y530-U00 уз помоћ Тапатока
 
Instalirao sam Asphalt 8 na L640Le. Kada odem na store, ima uzvičnik i piše da neće raditi na mom telefonu. Zašto je to tako?
 
Ne znam.
 
Instalirao sam Asphalt 8 na L640Le. Kada odem na store, ima uzvičnik i piše da neće raditi na mom telefonu. Zašto je to tako?

Zato što Store i dalje nije sređen, ponekad za neke stare 8.1 aplikacije kaže da neće raditi na telefonu, meni je do nedavno prijavljivao da MTS centar neće raditi na mom telefonu, a sve vreme je radio...
 
Ne, i meni radi jer mi je instaliran. Ali kada uđem u store, vidim taj uzvičnik sa tim natpisom.

Bez brige, to su neke njihove brljotine za UWP aplikacije, tipa nece da ti radi jer tvoj "kompjuter" ne podrzava misa ili ti fali touch ekran...
 
Velja koristim 6tag nego sam htio da isprobam i instagram app, 6tag je odlicna

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk
 
Na INST nema ograničenja, a na 6tag ima.
Ja realno 6tag sad retko i koristim.
 
Nazad
Vrh Dno