Šta je novo?

Microsoft Lumia 640 , 640XL

Haha, carevi. :D
 
:)

Treba doživeti odgovor i zvučno...ali evo šta je rekla: When it comes to eating brains...I abstaiiiiin!!!
To abstain je rekla kao zombi. Originalno :)

Probao sam sada odlično urađeno :D Koristim cortanu obično da brzo zakažem nešto I napravim podsetnik. Takođe dosta je dobra za nalaženje restorana I picerija u nekom gradu . Sasvim solidno za naše podneblje.

Što se tiče razumevanja odlična je I ne dešava mi se da me pogrešno čuje. Ovo na win 10 mislim, mada nema neke razlike između win 8.1 I win 10 cortane.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, imam jedan problem sa svojom Lumiom pa bih da vidim kako da ga resim. Kad udjem u kameru, samo izbaci iz nje, tj. bude crni ekran i vrati na pocetni ekran. Sta mi je ciniti? Da je Android znao bih, ovako WP poprilicno zatvoren nit znam sta.
 
Pozdrav, imam jedan problem sa svojom Lumiom pa bih da vidim kako da ga resim. Kad udjem u kameru, samo izbaci iz nje, tj. bude crni ekran i vrati na pocetni ekran. Sta mi je ciniti? Da je Android znao bih, ovako WP poprilicno zatvoren nit znam sta.

Ako se ne varam, bio je update za Lumia camera app, pa probaj da nadogradis i vidis da li radi ili probaj sa nekom drugom app za kameru.

Edit: Ima li negde kod nas back covera za 640xl? Dosao mi sa glossy belom, bas klizi, pa bih da uzmem mat.
 
Poslednja izmena:
Kod Vere sam i uzeo telefon, ali nema mat poklopce, jedino da je pitam da li moze da nabavi. :)
 
Imas na e-bay ili ali expres-u. Sacekas 20 dana i to je bolje nego da juris i trazis
 
Ako se ne varam, bio je update za Lumia camera app, pa probaj da nadogradis i vidis da li radi ili probaj sa nekom drugom app za kameru.

Edit: Ima li negde kod nas back covera za 640xl? Dosao mi sa glossy belom, bas klizi, pa bih da uzmem mat.
Updateovao sam sve aplikacije i dalje ne radi... :( Sta moze biti?

P.S ne radi ni iz drugih aplikacija.
 
Poslednja izmena:
mozda je hardverski problem ako ne radi ni iz jedne kamera aplikacije
 
Pokušaj seljačku foru... Pre toga probaj reset camera iz podešavanja, slide u levo, aplikacije, fotogtafije+kamera, tu imaš u settings reset kamera...
U slučaju da je rezultat izostao...

Izvadi bateriju iz telefona, drži power dugme pritisnuto cca 20sec i onda vrati bateriju uapli telefon... Vidi ima li promene...
 
Evo jedno pitanje za vlasnike 640XL. Kamera mi nekada uslika vrhunski sliku, a nekada brlju mutnu (Lumia Camera). Koristio sam 920 i 1020 pa mogu da uporedim kako bi otprilike to trebalo da izgleda sa 13Mpx. Nocne slike u blede i isprane iako ima solidan blic. Focus radi i ostale zezancije, ali mi mnogo losa slika, kako na telefonu, tako i na kompjuteru kada prebacim. Rezolucija i velicina su kako treba, jednostavno sama slika nije ostra. Video je odlican. Na WP 10ki je (10.536), a nisam probao na 8.1 kako radi. Sa "Camera" app slike mi iznacuje po 200 Kb iako je rezolucija normalna. Sve aplikacije su apdejtovane. Neko iskustvo?
 
Pozdrav narode, ponosni sam vlasnik 640DS evo već skoro 2,5 meseca i mogu reći da sam prezadovoljan i da nikakvih nerešivih problema nisam imao :)
Zanima me jedna stvar, ovih dana trebam ići u inostranstvo i kako da isključim cellular data skroz(na postpaidu sam pa ne bih voleo da me posle mesec dana infarkt strefi). Da li je dovoljno samo ugasiti cellular data u cellular + sim(dakle data off i don't roam opcija, kao i don't use cellular data for limited wifi) ili bi trebalo još nešto uraditi, video sam u data sense Restrict background data ali to kada uključim svejedno mogu na mobilni internet pa mi to i malo nije jasno :D
 
Pa to nije krajnja komanda za "sve" to je za njega (telefon) to ne znači da si sebi zabranio pristup, a ako si isključio protok podataka, onda "ne mere na intranet" niko...

Edit: Podešavanja , mobilna mreža, veza za prenos podataka... "isključeno"!!!
 
Poslednja izmena:
Kako vama radi w10?jel ima laga u koriscenju? Meni npr updajtuje pola aplikacija tek posle restarta-dva...response na touch varira, notifikacionu traku "povuce" nekad iz prve ali uglavnom iz druge.. Probao i factory resete i flash iz LRT ali isto..a mnogo mi se svidza, ali ispisdim pa se vratim na 8.1.
 
Ostani na 8.1
 
Ako se ne varam, bio je update za Lumia camera app, pa probaj da nadogradis i vidis da li radi ili probaj sa nekom drugom app za kameru.

Edit: Ima li negde kod nas back covera za 640xl? Dosao mi sa glossy belom, bas klizi, pa bih da uzmem mat.

Imas u ProMobi plavi mat, a veroavtno i sve druge boje.
Original MS, nikakva kopija (A, AA...).
 
Jel to generalna preporuka za ove modele ili dok ne ispeglaju wp10?

8.1 radi lepo na ovim modelima. Ja se nesto razmisljam da ostanem na 8.1 i kad stigne official w10. Sta znam, neka prodje nekoliko vecih apdejtova pa cu onda eventualno odraditi prelaz na 8.1. Sasvim sam zadovoljan sistemom i performansama, nemam potrebu da menjam samo da bi menjao, a pritom mogu da dobijem neke bagove ili sl.
 
Ili kad bi pustili predictions za Srpski jezik kao na Windows 10.
 
Nema na sajtu, ali kad im na mail pošalješ upit, dobiješ serijsku oznaku toga što želiš, sa maloprodajnom cenom...
 
Ranije je bio cenovnik na sajtu i plus si mogao da pogledas kako izgledaju maske ,posle su to uklonili sa sajta ,sad jedino da odes u radnju i vidis ili pozovi telefonom .
 
Evo, pošto se mnogo raspravljalo o trajanju baterije....moje iskustvo u ovih nekoliko dana od kada sam je uzeo jeste: 2 cela dana drži bez problema!!! Wi-Fi, poruke, pozivi, Market, Cortana itd...ladno 2 dana i no problemo :)
 
Planiram da uzmem 640 krajem meseca, ali me pecka onako da li da dodam jos 5000 din i uzmem Xl verziju. Kolika je zapravo razliku u ekranu uzivo ? Kako lezi u ruci veci model ? Ima nekih drugih razliak osim ekrana/kamere ?
 
Samo moraš uzeti u ruku i sve će ti biti jasno. Ja sa ovih 5" jedva izlazim na kraj što se transporta tiče
 
Planiram da uzmem 640 krajem meseca, ali me pecka onako da li da dodam jos 5000 din i uzmem Xl verziju. Kolika je zapravo razliku u ekranu uzivo ? Kako lezi u ruci veci model ? Ima nekih drugih razliak osim ekrana/kamere ?

Ako planiras da uvek sa sobom nosis pederusicu ili telefon u ruci kao neka devojcica onda mozes ladno XL . Jer u vecinu farmerka nece moci da ti stane :D .

To je kod mene prelomilo sto sam uzeo 640 :D
 
Planiram da uzmem 640 krajem meseca, ali me pecka onako da li da dodam jos 5000 din i uzmem Xl verziju. Kolika je zapravo razliku u ekranu uzivo ? Kako lezi u ruci veci model ? Ima nekih drugih razliak osim ekrana/kamere ?

Ne razmišljaj ni sekunde i uzimaj XL....ja sam prvo hteo i rezervisao taj model, ali se ispostavilo kasnije da u MTS-u ih više nema u ponudi. Pa šta ako je 5,7"...veruj mi, što veće to bolje!
Prvo, kamera je 13MP, sve u full HD, tako da se nećeš zahebati. Ako se dvoumiš, evo ja ti dajem moju običnu 640 za tu tvoju XL!!!

I manje više pederušica koju bi trebalo da nosiš...istu moraš da imaš uz sebe čak i ako poseduješ običnu 640, a ne XL...

A evo koje su razlike između ova dva telefona (osim veličine i kamere, skoro da ih i nema):

http://www.mobilnisvet.com/compare.php?a=4740&b=4726&c=
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno