Šta je novo?

iGo - Android

Gde se mape skidaju, iz iGO-a na telefonu ili negde i nekako s nekim kompom (kako) pa se dodaju u telefon (i softver iGO-a) i kako se placaju, negde kompom ili opet direktno iz telefona pri kupovini kroz iGO?
 
Sve iz aplikacije ...

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Instalirah ja danas da probam pa cu da vidim sta kaze. Ovo je nesto sto je trebalo da se pojavi u ovakvom izdanju za android jos pre deceniju otprilike. Iskreno mi je onaj stari iGo bio nekako dopadljiviji od ove nextgen verzije, al naviknucemo se i na ovo.
 
Nije moralo da bude bas 10g unazad ali da je bilo pre 3-4 godine ili barem pre 2 godine, danas bi se pitali postoji li jos neka android navigacija sem iGO i zasto uopste postoje, odnosno ko to koristi... ovako imamo Here, imamo Sygic ...
 
Naravno da bi postojale, različiti su zahtevi kod ljudi, a npr. Here ili Gmaps uvek će biti popularnije jer su besplatne, a sasvim OK mogu da odrade posao.
 
Ako Gmaps još poboljša svoje offline mogućnosti, retko ko će imati potrebe da koristi bilo koju drugu navigaciju (kad je Gmaps već deo svakog Androida).
 
Nije moralo da bude bas 10g unazad ali da je bilo pre 3-4 godine ili barem pre 2 godine, danas bi se pitali postoji li jos neka android navigacija sem iGO i zasto uopste postoje, odnosno ko to koristi... ovako imamo Here, imamo Sygic ...
To je ono što sam i rekao kada su ga najzad izbacili na GP, too little too late.
Nije baš kao Nokia sa androidom ali dođe mu na to.
 
Istom analogijom možemo da kažemo da su sve druge navigacije zakasnele sa izlaskom jer je iGO najstarija navigacija :D

Jedini problem koji ja vidim je da mape kasne sa ovom zvaničnom verzijom...

Neću da kupujem sve dok je takva situacija, trenutno mape kasne dva kvartala.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa zbog zbženih mapa i nemamo Zrenjanin... :d
 
Imaju ti problematični gradovi u Q3.2015 mapama, kačio sam sliku sa Kikindom.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Istom analogijom možemo da kažemo da su sve druge navigacije zakasnele sa izlaskom jer je iGO najstarija navigacija :D

Jedini problem koji ja vidim je da mape kasne sa ovom zvaničnom verzijom...

Neću da kupujem sve dok je takva situacija, trenutno mape kasne dva kvartala.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Sve druge navigacije ne mogu da priđu iGO-u. Svakoj nešto bitno fali. Neke imaju poneku stvar bolje rešenu ali minusi nisu dovoljni da pokriju pluseve.
Gmaps samo još malo fali, malo... kad imam net samo njih koristim.

I da promene onu bosanku.
 
Here i Gmaps su svakako lošije i siromašnije sa opcijama u odnosu na iGo. Sa druge strane, velikoj većini ljudi će sasvim dobro završiti posao da ne moraju da kupuju iGo ili recimo Sygic...
 
Zamolio bih da mi neko kaže koliko su bitni hnr fajlovi, koliko sam razumeo to su programirane rute? Postoje brza, kratka i još neke rute za istočnu, zapadnu i celu Evropu. Da li iGo može i bez tih fajlova da mi računa na primer najbržu i najkraću rutu ako se zaputim negde u inostranstvo? Ukoliko može, čemu onda služe ti hnr fajlovi? Sve ovo pitam jer ako nemaju neku bitnu upotrebu ne bih ni držao na telefonu.
Unapred hvala na odgovoru! :)
 
Besplatna je aplikacija ali se mape plaćaju.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
A jel postoji nacin da se ubace na foru ?

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Ne postoji. Svi ovi sa ove i ostalih tema su uredno platili mape :D
 
Pitao je u orginalni skinut sa prodvnice.

Za narodne verzije znamo, tamo moze svasta nesto... :d
 
Zna li ko, da li ta originalna iGo aplikacija nudi opciju da mape stoje na kartici, umesto na internoj memoriji? Dakle, legalno kupim aplikaciju i mape, ali da budu smeštene na SD...
 
Mislim da su pisali vec da ide sve na tel

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Cini mi se da to pise i na sajtu.
 
Hm! Ne valja im to. :trust:

Taj feature, izbor mesta gde se čuvaju mape, morali bi da ubace.
 
Mislim da možeš celu aplikaciju zajedno sa mapama da prebaciš na karticu preko Link2SD aplikacije.
 
Mislim da možeš celu aplikaciju zajedno sa mapama da prebaciš na karticu preko Link2SD aplikacije.

Ne baš. Zavisi isključivo od verzije Androida, i od verzije Primo ili NG.
Ali u većini slučajeva možeš skoro ceo sadržaj CONTENT foldera da prebaciš na externu memorijsku, onda ti na internoj ostaje kod NG-a nekih 50-ak MB, a kod Primo-a nekih 200-ak MB.
 
Ali u većini slučajeva možeš skoro ceo sadržaj CONTENT foldera da prebaciš na externu memorijsku, onda ti na internoj ostaje kod NG-a nekih 50-ak MB, a kod Primo-a nekih 200-ak MB.

Znam da to može na narodnoj verziji. Kod mene u telefonu jeste tako podešeno.

Ali, da li to može sa ovom leganom aplikacijom, sa store-a? Da li tada radi normalno update mapa i svi ostali feature-i? K'o što je moguće kod npr. Here aplikcije.
 
Poslednja izmena:
Dok to "neko" tamo shvati i prihvati, ima da se nacekamo da moze u zvanicnoj verziji, pa taman koliko im je trebalo da se pojave u prodavnici ... :(
 
Ok, znači u legalnoj ne može. Vrlo veliki minus legalnoj iGo aplikaciji. :(
 
Može u kojoj hoćeš verziji, nema to veze sa narodnim izdanjima. iGO je oduvek imao mogućnost formiranja "Addons" foldera na externoj kartici.
 
Nazad
Vrh Dno