Šta je novo?

iGo - Android

U principu da.
E sad, kod nekih verzija Primo-a ima problema, zavisno i od skinova i od koznačega još, onda raspakuj i direktno u root. Probaj. Da bi ux funkcionisao, uključuješ automatic overview.
 
Nema teorije, ne radi ni u jednoj kombinaciji, raspakovano, neraspakovano, u ux folderu, u root, uključen/isključen automatic overview... Jednostavno ova stvar ne valja i to je to. Možda nekad instaliram nextgen da probam, ali više nemam živaca.
I onako ne koristim to kad god ne moram jer telefon hvata fix po deset minuta svaki put sam na ivici da ga otresem o asfalt. Bataliću navigacije i koristiti samo gmaps
 
Uzmi NextGen. Hvata fix za 10-20sec, radi dobro, ništa se ne podešava i čačka.
 
Zar to zavisi od aplikacije?!
Mislio sam da je do hardvera. Jer isto mi sporo hvata (cold start) i primo i ova sa playstora. Ponekad se desi da ne čekam dugo ali to je retko. Instalirao sam danas i neki gps fix i neki gps status što navodno treba da pomognu i ubrzaju pa videću kad stignem da čačkam to.
 
Kada mobilnom isključiš da za GPS koristi sve sisteme lociranja (Wi-Fi, 3G...) a ostaviš ga da se oslanja samo na senzore (GPS), onda će mnogi shvatiti da je NG očajno spor u tom pogledu.
Sporiji od Primo-a. Onda i vidiš koji mobilac ima stvarno dobar GPS prijemnik. A to je situacija koja ti i treba recimo u inostranstvu ili ako si negde u nedođiji.
Ništa, ili je do tvog uređaja ili do verzije Primo-a koju koristiš. Ako te ne mrzi, probaj neki apk iz Izrael edicije.
 
Jesam u nedođiji. Jedini wifi koji koristim i koji znam da je pouzdan je moj ruter. Kad god mi je trebao u gradu skoro nikad nisam uhvatio slobodan. A 3G se u mom paketu naplaćuje 50 din/MB tako da je disejblovan na više nivoa.
 
Onda ti je moja topla preporuka da koristiš primo 2.0.1 koji ubedljivo najbolje sarađuje čisto sa GPS-om, ili Izrael 9.6.29.427562.
Koji mob/android/rutovan ili ne?
 
Stari core I8262 nije rutovan. Probaću te dve verzije samo to će sačekati
 
Zar ti ne okrene na sever kad tapnes na kompas?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mislim da je za brz i stabilan fix najvazniji koji je mobilni i kakav je prijemnik :)

Na sony m2 (gps i glonass) fix ako nije cold start je za 3-5 sekundi.

Cold start je mozda 30 sekundi maksimalno, nikad ispod 9-10 satelita.
Ukljucen samo gps bez wifi/data

Odusevio sam se ponajvise kada mi je najvise i trebao - u inostranstvu u velikom gradu sa veoma visokim zgradama :)
Uopste se nije zaglupio.
Pre toga sam doduse i kesirao Gmaps pa sam uglavnom to koristio za pesaka.

Elem, sony m2 ima sjajan prijemnik.
Drugi koji koristim je Huawei P7, koji ima nesto sporiji fix i manje stabilnu vezu, mozda jedno 20-30% sporije, ali to je u sustini vrlo neprimetno.

Inace koristim Igo primo 9 nesto verzija.
Nikakav problem nemam, a mrzi me da se bavim i da istrazim nextgen :)
 
Kada mobilnom isključiš da za GPS koristi sve sisteme lociranja (Wi-Fi, 3G...) a ostaviš ga da se oslanja samo na senzore (GPS), onda će mnogi shvatiti da je NG očajno spor u tom pogledu.
Sporiji od Primo-a. Onda i vidiš koji mobilac ima stvarno dobar GPS prijemnik. A to je situacija koja ti i treba recimo u inostranstvu ili ako si negde u nedođiji.
Ništa, ili je do tvog uređaja ili do verzije Primo-a koju koristiš. Ako te ne mrzi, probaj neki apk iz Izrael edicije.

Koristim neki iGo, nemam pojma koja je verzija i pre nekoliko dana sam imao problem da neće da uhvati fix. Imao sam WiFi pristup i sve crtice su iznad polovine, ali su sve crvene. Uhvati ga posle 20 minuta kada sam ostao i bez WiFi.
Sutradan, opet imam WiFi, druga lokacija, nema šanse da uhvati fix. Google maps uhvatio čim sam ga uključio.
E najbolji deo je kada je iGo sledeći put uhvatio, od tada do danas ga svaki dan koristim i svaki put hvata na keca i bez greške. Uglavnom više nisam imao ni GSM signal, a ne WiFi.
 
Sto se tice verzije sa app stora, lepo radi, ali sad vec stare mape dosta kvare utisak. Jug Srbije i deo od Soluna do Pehkochorija npr uopste nema auto puta, kroz Pargu je pokusao da me povede autom pored tvrdjave gde je slepa ulica i 500 stepenika otprilike. Kako god, posluzila me navigacija za sve pare, sad jos samo i update da docekam.

Btw da li vredi uopste prijavljivati dev timu ovakve propuste sto sam naveo?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ti problemi sa mapama su isti na svim navigacijama. Mene je po Bergenu istim pešačkim zonama navodio i Google Maps i Igo.
 
Može li se podesiti da IGO primo bude preko celog ekrana, da se ne vidi status bar i navigation tasteri?
30b9e413c3a4624cc3331f8e430f939d.jpg
 
Za LoliPop i novije: Gornji status bar uglavnom može da se ukloni, navigation tasteri - ne.
U sys.txt:
[andorid]
fullscreen=1
 
Poslednja izmena:
Gde se nalazi sys.txt fajl, kod mene u IGO folderu ga nema.

Послато са C5503 уз помоћ Тапатока
 
Brate gde se to nalazi u telefonu?
Ja ne mogu naći.

Послато са C5503 уз помоћ Тапатока
 
Brate gde se to nalazi u telefonu?
Ja ne mogu naći.

Naravno. Zato što ne postoje te opcije. Možda samo kod nekih kuvanih romova i samo kod nekih modela. Možda.
Mnogi ovde lupaju gluposti tek da bi napisali nešto.
 
U narodnoj verziji je u iGo folderu koji je u internoj memoriji telefona (u onih 16GB)...
 

Prilozi

  • iGo.JPG
    iGo.JPG
    77.3 KB · Pregleda: 117
Ovo imam u IGO folderu
Sys.txt fajl nema.
fe80b8172cb5d9181c28f7a0d4a4d136.jpg


A koristim ovu verziju aplikacije,
998a67608ec2ac63023b5fc0b6724508.jpg
 
Pogledaj i iz kompa...
 
Gledao sam tu ali ovaj nextgen nije još ispeglan za narodne mase.
Ovaj Primo je zadnji koji radi kako treba.

Послато са C5503 уз помоћ Тапатока
 
Pazari original i nemas nervoze....osim sa outdated mapama ;)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Jel postoji beše rešenje za one štrafte Primo na 2k telefonima?
 
Vidi, i meni se javljaju te strafte na g3, zato stavim nextgen i uzivam
 
Nazad
Vrh Dno