Šta je novo?

iGo - Android

Imaš neke skinove i podešavanja ako nećeš NextGen ti se zezaj sa tim :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
I ja sam mislio da je igo prime najj, ali kad sam probao nextgen, više se ne prime ne vracam.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Menji se IGO uopste ne svidja. Koristio sam nekada davno igo myway i primo, ali tada jos nije bilo upotrebljivih navigacija, barem za Srbiju. Sada rekoh da probam ponovo pa sam instalirao ovaj zadnji igo nextgen basar, i iskreno uopste mi se ne svidja. Prvo interfejs je mnogo ruzan, aplikacija nekako troma, sto je najgore, za par minuta dok sam ga cackao srusio se 3 puta, ne pamtim kada mi se zadnji put neka android aplikacija srusila. Ubacio sam onaj dem fajl za 3d prikaz, i radi ali ocajno, grafika je nikakva. To je moje misljenje. Imam par pitanja. Da li rade informacije o saobracaju za nasu zemlju? Koja je razlika izmedju ova dva apk fajla, jedan je nextgen gx a drugi nextgen sys not changed? Cemu sluzi weather service, instalirao sam ga ali nista novo ne primecujem da pokazuje?
 
Ajde, morao sam da stavim Nextgen. Nego dal' rade ovi novi FDS fajlovi (Here 2016.2) na NG? Ogromni su pa ne bi da trošim vreme i prostor.
 
Poslednja izmena:
Nisam probao, ali citam da su licence za FDS diskutabilne za sve drzave - a to su upozorenja na ostre krivine i slicno, nije neka neophodna opcija. Preskoci.
 
Menji se IGO uopste ne svidja. ...tada jos nije bilo upotrebljivih navigacija, barem za Srbiju. ... igo nextgen basar, i iskreno uopste mi se ne svidja. Prvo interfejs je mnogo ruzan, aplikacija nekako troma, sto je najgore, za par minuta dok sam ga cackao srusio se 3 puta, ne pamtim kada mi se zadnji put neka android aplikacija srusila. Ubacio sam onaj dem fajl za 3d prikaz, i radi ali ocajno, grafika je nikakva. To je moje misljenje. Imam par pitanja. Da li rade informacije o saobracaju za nasu zemlju? Koja je razlika izmedju ova dva apk fajla, jedan je nextgen gx a drugi nextgen sys not changed? Cemu sluzi weather service, instalirao sam ga ali nista novo ne primecujem da pokazuje?

Stvar ukusa.
Kada si to koristio iGO da nije bio upotrebljiv za Srbiju? SVAKA navigacija je dobra koliko su joj dobre mape. Kako izgleda i kako se zove najmanje je bitno.
Ružan ili ne, opet stvar ukusa.
To što si skinuo ko zna koju verziju Basara, i koji uopšte uređaj imaš, kako si ga konfigurisao, da li odgovara tvom sistemu, ne daje ti za pravo da kriviš softver. Znaš li koliko verzija NG-a uopšte ima? I zašto se razlikuju?
DEM ne može da radi očajno, dem ne radi ništa. Radi softver odnosno tvoj telefon/tablet/štaveć.
TMC servis ne postoji za našu zemlju, mene čudi da uopšte pitaš tako nešto.
Fajl sys not changed radi upravo to - ne dira sys koji imaš. Možda si ga već lepo podesio, prilagodio, ne želiš više da ga čačkaš...dok gx kreira sys u toku instalacije.
Weather osim što ga instaliraš mora da bude podržan od strane samog softvera. Mora i da funkconiše u okruženju gde se koristi. Onda će ti pokazivati vremensku prognozu.
 
Hvala za odg. Nisi me razumeo, koristio sam igo kada jos nije bilo drugih upotrebljivih navigacija, recimo tomtom mape imale samo jedan put kroz Srbiju, here nije bio dostupan, google nisu ni imale navigaciju. Nisam imao nameru da pljujem, samo sam izneo svoje mišljenje, zato što kad god bude neka vest o navigacijama na nekom portalu, uvek budu bar 2 komentara kako je igo zakon, iskreno ja nemam takav utisak. Skinuo sam nextgen sa jednog našeg sajta, ima u nazivu ima naše zemlje, za ovu verziju su rekli da je kao najbolja, nisam ništa menjao, osim što sam ubacio dem fajl, ali probao sam je prvo bez njega.
 
Aha :)
iGo se smatra zakonom među navigacijama zato što je definitivno najprilagođeniji korisniku i pruža najviše korisnih informacija/opcija.
Meni se i pored gomile isprobanih varijanti NG nijednom nije srušio. Nešto tu drugo nije ok. Jedna Basar varijanta recimo traži konstantan online pristup.
NG još uvek dosta luta, takođe kr**nje nije svuda obavljeno do kraja kako treba. Ima dosta podverzija. Dok je iGO/primo bio samo jedan, tu i tamo kastomizovan za određeni brend, sve je bilo dosta ispeglano. NG ima više izdavača koji međusobno skoro da nisu kompatibilni (mape i prateći sadržaj su univerzalni, ne treba brkati) - Basar, Izrael, Pioneer, Avic...njihove modifikacije...
Njegovi dodaci koji ga opterećuju većini su još uvek nepoznanica... Pa onda natrpaju 687 licenci u folder a dovoljno ih je 5-6...
Sam Android tj njegova edicija ume da pravi debeli problem, pa i snaga uređaja igra ulogu...
Basar sa našom zemljom u nazivu je neko tamo strpao, stavljajući naše mape u paket, a da li je i ostalo odradio kako treba veliko je pitanje.
Još uvek se kombinuje i pokušava doći do najboljeg paketa samog softvera koji će funkcionisati tečno i svuda.
Ali definitivno NG za uređaje sa rezolucijom većom od FHD jeste bolja opcija od Primo-a. Sa druge strane ako imaš mob rezolucije do FHD, sa androidom verzije do LoliPopa i bez previše vlasničkih zabrana i kastomizacija, Primo i dalje radi perfektno.
 
U pravu si. Evo sad gledam folder licence, tu ima cak 267 fajlova! Da li negde postoji spisak sta sve tu mora da bude a sta ne, posto vidim da ima i za pioneer, becker, israel, neke mega licence, verovatno to sve ne treba, mozda zato lose i radi? Trazio sam ali nisam uspeo da nadjem...
 
Sys.txt fajl nema.

Nema jer ga nisi stavio. Tebi je ruska koja ne ektraktuje sys.txt. U aplikaciji se setuje "precica" za sys, ui_android, gfx,.... To znaci da ti je prilikom instalacije sys.txt "otisao" u sistem. Ti treba da stavis sys u iGO folder jer mu je tamo podesena putanja. Tok ne dodas svoj, iGO koristi sys iz apk fajla.

Na ruskoj (sys_changed), nije podesena putanja za tts_nua_ve1 pa im ne radi TTS.


BokiPK
iGO NextGen radi na android 4.0.3+ i na svim uredjajima bolje radi od primo 2.4.
Razlika je samo u GP drajveru. Kod manjih, android, verzija slika je losa, ima crtica, tacki. Ali to je manji broj uredjaja i kod njih je dovoljno dodati driver="engine"
Inace sve u svemu je bolji NG jer je pravljen za android. Dok je data.zip kod primo 2.4, skarabudzen od winCE PND. Zato je godinama pravio problem i nisu mogli, u NNG , da ga "ispeglaju".

I jos, sve nase (make.sys) kreiraju (extrakuju) sys.txt a ne samo gx :) Tako je bilo oduvek. I radi TTS na svim verzijama ;) Proveri.
 
Poslednja izmena:
... licence, tu ima cak 267 fajlova...

Neznam koju verziju si ti skinuo. Ne skidam sa domaćih sajtova, koristim izvore.
Dobro kr*kovan Basar/Izrael u osnovi rade sa 3 (da, samo tri licence), i ako ti baš treba recimo rusija fjw i/ili nešto dodatno, može da se ubaci naknadno.

Inace sve u svemu je bolji NG jer je pravljen za android....

Druže, s oproštenjem ne lupaj. Sve što je na androidu "pravljeno" je za android. I Primo i NG. Ništa nije portovano/prerađeno/modovano niti je to moguće. Data zip tu nema veze, već pisanje same aplikacije. NG je samo logičan pomak napred osmišljen da bude prilagođen uređajima visoke rezolucije i novim verzijama androida. Zapravo tek sa MM verzijom dobija na smislu ali to nije njegova zasluga. Njegove mane, kojih i dalje ima podosta, nažalost ne mogu da ga stave ispred klasičnog Primo-a.
Ne radi ni bolje, niti brže, niti preciznije niti stabilnije. Ima zadršku u kretanju kroz menije, pogrešan ux ga ruši, zajebancije sa zvukom koliko hoćeš, licence za sve što koristi...mnogi smatraju njegov interfejs ružnim, nekima se dopada ali u to neću da ulazim...itd
Prava prednost je samo njegovo automatsko prilagođene rezoluciji, naročito visokoj, i što je po dobrom američkom standardu prilagođeniji velikoj većini koja instalira next next, ne čačka i misli da mnogo zna. (ali čim promeni jedan parametar nastaje kukanje).
 
Poslednja izmena:
Ok. Treba mi za sada samo za Srbiju. Ima 5-6 licenci gde piše basar, ako možeš pošalji mi pp da vidim na tim sajtovima, barem koje licence su potrebne. I još jedno pitanje, za dem ima dve verzije koje mogu da se ubace, koja od njih je bolja ili je to sve isto, ja imam ovu noviju NASA europe?
 
Druže, s oproštenjem ne lupaj. Sve što je na androidu "pravljeno" je za android. I Primo i NG. Ništa nije portovano/prerađeno/modovano. NG je samo logičan pomak napred osmišljen da bude prilagođen uređajima visoke rezolucije i novim verzijama androida. Zapravo tek sa MM verzijom dobija na smislu ali to nije njegova zasluga. Njegove mane, kojih i dalje ima podosta, nažalost ne mogu da ga stave ispred klasičnog Primo-a.
Ne radi ni bolje, niti brže, niti preciznije niti stabilnije. Ima zadršku u kretanju kroz menije, pogrešan ux ga ruši, zajebancije sa zvukom koliko hoćeš, licence za sve što koristi...mnogi smatraju njegov interfejs ružnim, nekima se dopada ali u to neću da ulazim...itd
Prava prednost je samo njegovo automatsko prilagođene rezoluciji, naročito visokoj, i što je po dobrom američkom standardu prilagođeniji velikoj većini koja instalira next next, ne čačka i misli da mnogo zna. (ali čim promeni jedan parametar nastaje kukanje).

To mozda kod tebe, gde god da sam stavio NG, a da je pre toga bio Primo - radio je brze, bolje, stabilnije. Manje trosi bateriju, brze nalazi satelite. Meniji nisu dovoljno intuitivni, ali to posle duzeg koriscenja prestane biti tolika mana.
 
Meni se Ng još nije srušio, radi bez greske, samo ugasim animacije ekrana i ne stuca. Stabilan je, i mnogo bolji i ljepši interfejs ima od prime. Sa njime sam u 3 dana prešao preko 1500km, i nije bilo greške.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
...Treba mi za sada samo za Srbiju. Ima 5-6 licenci gde piše basar, ... barem koje licence su potrebne. ...za dem ima dve verzije koje mogu da se ubace, koja od njih je bolja ili je to sve isto, ja imam ovu noviju NASA europe?

Imaš pm.
Nebitno je koju verziju DEM koristiš, dovoljna ti je ona od 88MB. Premium od ~270MB je potrebna samo za određena izdanja softvera i mapa.

...Sa njime sam u 3 dana prešao preko 1500km,...

Prešao sam u tri dana preko 2200km, po raznim putevima i pravcima bez navigacije. Tako nečim treba da se hvališ ne uređajima.
Niti to nešto bitno znači. Autoput Bg-Skoplje recimo pređi 5 puta i napravićeš veću kilometražu za kraće vreme. Ali zato može da te zezne za 5 minuta u 1km gradske gužve i haosa u nekoj prometnijoj metropoli.
Softver skoro uopšte bitan generalno gledano u ovakvim slučajevima. Svaka navigacija je dobra koliko su joj dobre mape. Najvažnije uvek.
 
Poslednja izmena:
Za sada je najbolja iGO NextGen Israel Gift verzija ...

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Basar je brži.
 
Ali na ovoj valjda svi sadržaji rade ...
VR, vremenska, online ...

[YOUTUBE]Icbb0dFddOw[/YOUTUBE] [YOUTUBE]Uvg8c3AxEaI[/YOUTUBE]

Vidim i da je ovde sve spakovano za ljude koji se manje razumeju - IGO Nextgen Easy Installation Ready

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
BokiPK
Prijatelju moj, niski, nisi bio pazljiv kad si citao. NNG je od data.gro "napravio" data.zip.
Za android je samo APK ali OBB (content fajlovi) nisu posebno za android. OBB moze da ima slike, sqlbase, java (LUA), txt,... i sve se otvara na PC-ju. Da je tako, primer je novi Sygic content folder (16.3.4 - ima ga samo na serbianforumu) je isti i za android i za iOS.
Evo, seti se, rezolucije 540x960 (Samsung S4 mini). Primo 2.4 nije mogao da se instalira jer data.zip nije imao podrsku pa su ga dokoni uklrajinci pravili i dodavali u data.zip. A sve ostale aplikacije (Sygic, CoPilot,..) su mogle da se instaliraju. Mogle su jer se u APK to "upisuje", za razliku od primo 2.4 kome je sve u data.zip.
iGO APK je bio nesto kao "driver" izmedju data.zip i content foldera.

Basar je brži.
Uvek mi se to cinilo. Ali velim, prividja mi se.

Danilo Pantelić
Israel PAID i Gift (ranije free) su potpuno identicne aplikacije. Razlika je u licenci i verziji aplikacije. Oduvek je tako. To sto ce 99% ljudi instalirati PAID misleci da je bolja od ove sto dzaba je druga prica.
Na Gift radi InApp TTS i VR zato sto je tako podesen (modifikovan), dodata precica za InApp engine (vec pisao). To su rusi sad videli pa ce dodati u sledecoj verziji. Koja izlazi za 7-10 dana.
 
Poslednja izmena:
....... NNG je od data.gro "napravio" data.zip.
Za android je samo APK ali OBB (content fajlovi) nisu posebno za android. OBB moze da ima slike, sqlbase, java (LUA), txt,... i sve se otvara na PC-ju....rezolucije 540x960 (Samsung S4 mini). Primo 2.4 nije mogao da se instalira jer data.zip nije imao podrsku pa su ga dokoni uklrajinci pravili i dodavali u data.zip.... Mogle su jer se u APK to "upisuje", za razliku od primo 2.4 kome je sve u data.zip.
iGO APK je bio nesto kao "driver" izmedju data.zip i content foldera.

Malo duže mi je poznata situacija sa iGO/Amigo/Primo/NG, od WinCE preko WM pa Androida...od Mobilepasion-a svojevremeno na ovamo... Gro fajlovi kod amiga su samo drugačiji format zipa, pokušaj da se nešto izmeni pa se odustalo, postoji i konverter Amigo u klasičan format. Slike se naravno normalno otvaraju na PC-ju, slike su iste svuda. Uzgred, i apk fajl se otvara na kompu. Btw i ja kad sam bio dokon modifikovao sam data.zip i još ponešto.
Taj sygic koji si pomenuo ima na još dosta sajtova.
Što se tiče varijanti za iOS, kada otvoriš njihov "kontejner" struktura unutra je ista kao i za Android i/ili WinCE. Isti je i format svih fajlova. Logično, da li je neko lud da sebi pravi trostruki posao za istu stvar.
Problemi sa rezolucijama postoje odavno, kod svih verzija od početka jer je tako koncipiran. Ako nemaš prirodno podržanu rezoluciju imaš skin. I NG ima problem ako nema odgovarajući ux skin nije sve u data.zip-u. Jeste da ima dobru vektorsku komponentu u sebi, ali slike kao slike i dalje imaju svoju važnu još uvek nezamenljivu ulogu.
Apk nije drajver, apk je aplikacija, a kako android funkcioniše sa njima to je tek treća priča.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ne pratim dobro na casovima, da li iGO NG ima mogucnost sa legalnom verzijom da se mape stave na karticu umesto u mem telefona?
Da budem jos precizniji da li ima opciju kao Here WeGo da se izabete u meniju i da prebaci mape sam na karticu...?
Ako nema opciju, da li ima "lak" nacin da se to uradi, da ne zahteva vise nivoe znanja vec da bude "prijateljski za narod"?
Ima li novijih narodnih verzija NG?
 
Nema. Mozes verovatno sa Lucky Patcher-om prebaciti celu aplikaciju.
 
Koristim iGOprimo v9.6.7.242597. Vec dugo nisam ubacivao nove mape Srbije. Koristim Serbia_R3_Contrast_2012.07_120910. Da li je izaslo nesto novo? Takodje bih hteo da dodam za Francusku novu mapu. Sta mi mozete preporuciti?
 
I onda ja kukam na q3.2015 sto idu uz legalni iGo...necu vise nikad, obecavam :d

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Koristim iGOprimo v9.6.7.242597. Vec dugo nisam ubacivao nove mape Srbije. Koristim Serbia_R3_Contrast_2012.07_120910. Da li je izaslo nesto novo? Takodje bih hteo da dodam za Francusku novu mapu. Sta mi mozete preporuciti?

iGO HERE q3.2015 jer nemaju neke bagove, nedostajuce ulice i nazive po nekim gradovima (srednje velikim) u Srbiji.
Stavis i FR iz istog perioda, odgovarajuce licence i "vozi Miško"...

Ima i novijih ali kao sto rekoh imaju nekih problema u nekim gradovima.
 
Koje mape vi koristite, Here ili TomTom?

Послато са C5503 уз помоћ Тапатока
 
Ma stavite koje god. Verovatno razliku mogu da primete samo npr kuriri koji traže nekoliko adresa dnevno. Za "običnu" upotrebu ne treba lomiti glavu.
Ja koristim Here zato što mi je lakše da ubacujem samo njih kada putujem. Ako bih mešao proizvođače ne bi se gađale međusobno.
 
iGO HERE q3.2015 jer nemaju neke bagove, nedostajuce ulice i nazive po nekim gradovima (srednje velikim) u Srbiji.
Stavis i FR iz istog perioda, odgovarajuce licence i "vozi Miško"...

Ima i novijih ali kao sto rekoh imaju nekih problema u nekim gradovima.
Ima i q3 takvih nedostataka; ubih se da nadjem Goce Delceva na novom Bg pre dva dana i nema, ne postoji...sreca pa google maps uvek lezi kao backup.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno