Šta je novo?

iGo - Android

wwwz

Slavan
Učlanjen(a)
16.10.2011
Poruke
1,896
Poena
200
Mogli bismo da otvorimo i posebnu temu za, verovatno, najpopularniju Android navigaciju u Srbiji: iGo.

Za početak, evo linkova za gomilu sitnih Win alata za lakši rad sa iGo navigacijom:
http://www.gpspocketpc.gr/phpbb/viewtopic.php?session_lang=en&f=186&t=9326

Koliko shvatam, to su sve besplatni programi, tako da se nadam da je link OK.

I odmah imam jedno pitanje za iskusnije korisnike: koji je najbolji način za bekap iGo-a? Može "ručno" ili treba neka app?

Kako bekapovati samo pojedine delove, npr. samo Favorites? Ili samo neka podešavanja, npr. Sound and Warnings?
 
Hm... Našao sam par nekih mogućnosti za bakup. Ovo je jedna od tih mogućnosti:

save\profiles\01\user.upoi

This file contains favourites and poi's saved on the device.

Copy it from the source device.
Create a random favourite on the new device to confirm where this file is located, then replace it.
 
"Verovatno" Here mape polako preuzimaju korisnike.
 
I vidim da su sad baš izašle HERE mape 2014.Q3...

Sad treba ručno apdejtovati nekoliko telefona i tableta :(
 
Majstore učestvovao bih u ovoj temi, ali mislim da je nepotrebna ...
Da izašle nove mape, ali one izlaze kvartalno - dakle 3 puta godišnje treba da se odvoji 15 minuta u da se ubace nove mape :)
 
15 minuta po svakom telefonu/tabletu... A ja "zadužen" za čitavu gomilu :(
 
Hehe postao si ovlašćeni serviser znači ...
Sada nema nazad :)
 
:D

Nego... Sad postoje dva POI-a, npr. Hungary_HERE_2014.Q3_141210.poi i Hungary_HERE_Extended_2014.Q3_141127.poi, gde je "extended" duplo manji fajl.

Šta je to? Zar extended ne bi, po logici, trebao da bude veći fajl?
 
Taj extended je samo dodatak (koliko mi se čini) na taj postojeći - ukratko ubaci oba fajla i ne razmišljaj :)
 
Aha, dodatak... OK, fala :)
 
Dešava se da je nova vrezija nečeg manja od stare, čisto u broju bajtova gledano. Ponekad promenu način pakovanja, a ponekad očiste bajate podatke, POI pogotovo.

U mom kraju, POI je postao besmislen jer tu sada stoje kafane i firme koje ne rade već godinama. Nema ko da čisti stare nevažeće poije. Brisanje bajatih podataka je zamašan posao, i nije mi jasno ko treba da ga radi, da proverava da li neke firme/kafane/kafici/pumpe/radnje/hosteli/servisi uopšte i dalje rade i postoje.
 
Imam problem koji ne mogu da resim: u toku voznje mi se ukljucuje HUD (head-up-driving) i u tom momentu mi se zatamni mapa a na displeju se vidi samo brzina kretanja i jos neki podaci i polje gde mogu da iskjucim taj HUD, koje kad pritisnem vrati mi se mapa i sve bude normalno. Pitanje je kako da iskljucim taj HUD tj. da mi sve vreme na displeju bude mapa? IGO Primo 9.6.29
 
Poslednja izmena:
Imam problem koji ne mogu da resim: u toku voznje mi se ukljucuje HUD (head-up-driving) i u tom momentu mi se zatamni mapa a na displeju se vidi samo brzina kretanja i jos neki podaci i polje gde mogu da iskjucim taj HUD, koje kad pritisnem vrati mi se mapa i sve bude normalno. Pitanje je kako da iskljucim taj HUD tj. da mi sve vreme na displeju bude mapa? IGO Primo 9.6.29

Ako imas npr. skin Doupas koji u sebi ima tu opciju onda ovako -
Podesavanja - Podesavanja karte - Screen saver - i tu imas opciju da ukljucis - iskljucis opciju HUD.

Ili ako u folderu - ux - imas jadan od ovih fajlova -
ari_Screensaver+HUD_zsiga68.zip
CsL_1.3.2_SS_HUD.zip
brisi ih.
 
Poslednja izmena:
Hvala, upravo sam obrisao pa cu probati popodne.. vidim da si upucen pa da te iskoristim za jos nesto :) Kada selektujem ' CAR' za vehicle type, krene da me navodi kao da sam pesak tj. kroz parkove i statijaznam.. Tek kad odaberem 'TAXI' bude sve ok!? Imas neki predlog za to? Nije bas neki problem ali ako bas ne mora bilo bi OK..
 
I meni je danas iGo (valjda najnoviji) u jednom trenutku izbacio nešto kao da se suviše krećem za pešaka (vozio sam auto, naravno) pa me pita da promenim to podešavanje. Kliknuo sam na YES i nastavio je normalno da radi... Verovatno neki manji bug.

Uz to, HERE 2014.Q3 mape su mi predložile da kod Batajnice siđem sa novog mosta-autoputa i da nepostojećim putem prođem kroz Bataju (bio sma na putu NS-BG).
 
Da li je nekako moguće instalirati iGo na SD karticu na LG Android 4.4 telefonima?

Pokušao sam to kod sestre i zeta (oboje imeju LG L70, čini mi se), i moguće je instalirati, ali nije moguće da telefon zapamti podešavanja (zbog nemogućnosti pisanja na SD karticu kod Androida 4.4).

Pretpostavljam da bi bilo moguće uz rutovanje, ali da li je moguće BEZ RUTOVANJA?
 
Nisam uspeo da resim isti problem na lg l9 2 pa sam ga zamenio sa here aplikacijom. Realno igo je bolji ali je sa njom manje cimanja.
 
@ sdeki: nije odgovor, jer to zahteva root :(

@ saka: da li si Here instalirao na SD ili u internu memoriju?
 
Moze i bez root-a. Smisao je da se na internu memoriju smesti osnov iGO foldera a da se ostatak iGO foldera sa content folderom koji zauzima najvise mesta stavi na karticu. Save folder koji cuva podesavanja obavezno ostaje na internoj memoriji sto cini da uspesno preskacemo sistemsko ogranicenje pisanja na sdcard. Ovu igranku propratis odgovarajucim upisima u sys.txt i to radi.

U sys.txt u deonici [folders] treba da postoji ovakav upis:

Kod:
 [folders]
linked_root_list="/storage/extSDCard/iGO /storage/sdcard2/iGO /sdcard2/iGO /sdcard/external_sd/iGO /ext_card/iGO /mnt/_ExternalSD/iGO /mnt/emmc/iGO /mnt/extern_sd/iGO /mnt/external_sd/iGO /mnt/exsdcard/iGO /mnt/ext_card/iGO /mnt/ext_sd/iGO /mnt/extsd/iGO /mnt/extSdCard/iGO /mnt/sdcard/_ExternalSD/iGO /mnt/sdcard/external_sd/iGO /mnt/sdcard/ExtStorages/iGO /mnt/sdcard/extStorages/SdCard/iGO /mnt/sdcard2/iGO /storage/sdcard1/iGO /storage/sdcard0/iGO /storage/iGO /sdcard/sd/iGO /mnt/sdcard-ext/iGO /mnt/sdcard/sd/iGO /mnt/sd/iGO /mnt/sdcard/iGO /mnt/iGO /sdcard/iGO /storage/sdcard1/iGO /mnt/sdcard1/iGO /mnt/ext/SdCard/iGO /storage/ext/SdCard/iGO /storage/emulated/0/iGO"
has_secondary_root=1
android_secondary_root_path="/mnt/sdcard/ext_iGO"

...naziv foldera mozes i sam dati ali svakako stvarno stanje na kartici mora odgovarati upisu u sys.txt! U ovom slucaju bi na kartici kreirao folder "ext_iGO" i u njega smestio folder "content" a u njemu bi se nalazile mape, poi, building... odnosno sve sto zauzima puno mesta. Takodje, ako ova putanja ne odgovara putanji na tvom fonu onda je prilagodis tako sto procitas svoju otvarajuci je nekim fajl menadzerom i dopises je. Naravno, ako se i stvarna putanja "iGO" foldera ña internoj memoriji ne podudara sa nekim od vec postojecih upisa onda na spisak dodas svoju putanju tacno utvrdjenu kroz fajl menadzer. Jos je vazno prihvatiti princip da sve sto radis, radis clean ...dakle eliminises sve prethodno nastale greske pa tek onda pokusas ponovo ...takodje je vazno da instalaciju zapocinjes sa interne memorije te da za to vreme i tokom prvog pokretanja aplikacije na sdcard ne postoji "iGO" folder.

Kada kazem clean install mislim na prethodno uredno deinstaliranje vec instalirane app, sto znaci: force close, brisanje data, uninstall ...a takodje i brisanje fajla "device.nng" iz ruta interne memorije i foldera "license", zatim brisanje i svega ostalog sto nema ekstenziju ".lic" a nalazi se u folderu "license" i na kraju brisanje foldera "save" ...pa tek onda zapocinjanje nove instalacije i to kao sto gore vec napisah, obavezno sa interne memorije a bez postojanja iGO foldera bilo gde sem u rutu interne memorije.
 
Poslednja izmena:
Uh... Komplikovano, ali ipak jasno :)

Probaću kad se budem video sa sestrom i zetom.

U svakom slučaju, zaključio sam da ko uzima telefon sa Androidom 4.4, treba obavezno da uzme model sa minimum 8GB interne memorije! Ovi njihovi LG-jevi zvanično imaju 4GB int.memorije, ali je od toga slobodno samo par stotina MB :(
 
Na internu, posle gomilu pokusaja na externu nisam uspeo, do sada sam uvek koristio stariju verziju igoa, na ovaj LG nije htela nijedna osim nove ali samo na internu, probao sam mnogo resenja ali bezuspesno.
 
Probao si po mom savetu i nisi uspeo? U kom koraku nailazis na problem i koju gresku dobijas? Potkrepi to svojim sys.txt i skrinsotima ili fotografijama ako hoces da ti pomognem(o).
 
Poslednja izmena:
Ja imam Samsung S5 , na njemu je android 5.0.
Imam problem sa instalacijom iGO Primo.
Evo sta mi prijavi kad zavrsim instalaciju i pokrenem samo prvi put. Nakon toga nema ovog "crnog" obavestenja ali nece ni da se nastavi rad nakon sto svaki put iznova prodjem uvodni meni sa podesavanjima .
Evo i slika o podatcima o telefonu...
Ne mogu ni sa jednom od tri menadzer aplikacije da obrisem posle iGO folder sa kartice.
Ide brisanje bez problema kad zakacim telefon za komp ali iz telefona nece.

Sta je problem, sta da radim, kako...?

Pomagajte drugovi ...
 

Prilozi

  • Screenshot_2015-03-26-18-10-33.png
    Screenshot_2015-03-26-18-10-33.png
    165.6 KB · Pregleda: 403
  • Screenshot_2015-03-26-20-34-42.png
    Screenshot_2015-03-26-20-34-42.png
    159.6 KB · Pregleda: 286
  • Screenshot_2015-03-26-20-35-40.png
    Screenshot_2015-03-26-20-35-40.png
    190 KB · Pregleda: 268
Poslednja izmena:
E uspeo sam sa menadzerom aplikacija od S5 sa njegovim softverom da obrisem iGO folder sa kartice iz samog telefona...
Idem evo ojo nesto da probam...
...
NECE, JA DIZEM RUKE, ako neko zna i moze naka javi sta da radim...
Ko zna mozda je i ova moja verzija bagovita...
 
Poslednja izmena:
Da, ti ocigledno imas zabranu pisanja na sdcard sto samo znaci da nije tacno da je Lollipop apriori na svim uredjajima odustao od te zabrane. Samo otprati to uputstvo iz linka i trebalo bi da bude sve OK ...a ako ne bude, na osnovu SS i sys.txt mozemo da pokusamo da pomognemo.
 
Samsung zeza, imao sam slične probleme koji se reše rutovanjem...
 
Nazad
Vrh Dno