Šta je novo?

iGo - Android

@famagusta
Imas i sve validne licence upravo za ono sto si naveo.

bd7821c914c3f5c74a28284d64badca8.jpg

Pogledacu jos jednom, mozda sam nesto i propustio, mada u sustini radi mi i ovako sve sto mi treba...
Malo me i to buni odkud mi tu 2014.Q3...
 
Poslednja izmena:
Bilo je tu nekih problema oko Ekoloske rute, u principu ona ti nije ni neophodna, a pritom je i stara. Takodje, koliko se secam u nekim hnr putnim pravcima problem je pravila i ekonomicna ruta, ali vidim da je to kod tebe aktivno. Sve u svemu izbrisi zelenu, ove cetiri su ti dovoljne!
 
Poenta foruma je razmeniti znanja i iskustva, a ne deljenje saveta "proguglaj". Imas i privatne poruke ako je nesto u suprotnosti sa pravilima.
Znam ja odlicno sta je poenta foruma, ali isto tako znam i da je protiv pravila reklamiranje drugih foruma, a clan je dobio "savet" u privatnoj poruci!
 
Sređen srpski glas za speedcam uz pomoć korisnika @akineki i @senn

Radi to sada lepo - mnogo lakše nego što sam mislio :)
Samo fali dosta fajlova za zvuk, okačio sam ovde galeriju opcija koje nemaju pripadajući srpski zvuk

iGO NextGen AvicSync šta nedostaje- http://imgbox.com/wVvFhmhp
Audio fajlovi poređenje (srpski i litvanski) - https://db.tt/KVv8dEnu
 
Pošto se mnogo ljudi cima i pita oko podešavanja iGO navigacije reših da napravim klip :)
Lakše je da se ne kuca, jasnije + može bolje da se vidi kako to izgleda u praksi ...

Dakle download/extract zip/copy-paste na telefon/tablet i onda ovaj klip :

[YOUTUBE]kBHY-Bw2nU0[/YOUTUBE]

Čitajte i komentare na klipu ...
 
Komplikuju. Kakav je sad to Avicsync?
uploadfromtaptalk1455281427941.jpg
 
Briši sve te i instaliraj ovo ;)

(uninstall / brisanje foldera / i device.nng fajla )
 
Poslednja izmena:
Zasto?
Sta fali Prmo (da ne kazem Primu) ili NextGen ?

Bem mu kolačić, taman sam "naucio" kako da stavim Primo (sebi) i NextGen (bratu) na telefone a sad ovaj Avicsync...

U cemu je razlika, zasto je bolji, da li je bolji i treba li nam pored ova dva prethodna?
 
Kao što vidiš na klipu ima dosta više opcija ...
Instalacija je download/unzip/copy-paste i onda onaj video gore :)
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima,

Pokusao sam da pronadjem adekvatnu iGo aplikaciju za 1440 x 2560 (note 4) ali nisam uspeo da pronadjem onu koja radi perfektno. Menjao sam sys fajl da bih dobio prikaz u full rezoluciji, ali problem je sto prilikom svakog startovanja trazi da se podese merne jedinice, a i neretko se zapuca u smislu da kada se odabere adresa, nece da pokrene navodjenje.

Zamolio bih ako neko ima proverenu aplikaciju koja radi na pomenutoj rezoluciji da je okaci ili prosledi link. Hvala unapred.
 
Pozdrav svima,

Pokusao sam da pronadjem adekvatnu iGo aplikaciju za 1440 x 2560 (note 4) ali nisam uspeo da pronadjem onu koja radi perfektno. Menjao sam sys fajl da bih dobio prikaz u full rezoluciji, ali problem je sto prilikom svakog startovanja trazi da se podese merne jedinice, a i neretko se zapuca u smislu da kada se odabere adresa, nece da pokrene navodjenje.

Zamolio bih ako neko ima proverenu aplikaciju koja radi na pomenutoj rezoluciji da je okaci ili prosledi link. Hvala unapred.

Mogu ja da ti posaljem link, ali mislim da "javno" nije dozvoljeno, posto se igo placa :) Trebalo bi da radi, ali svakako ne mozes da ocekujes da bude bez i jednog bug-a, jer igo nije predvidjen za tako visoke rezolucije.... :)
 
Imam ja baš note 4 i radi sve perfektno ;)
Nema veze sa nextgen verzijom koja je rezolucija ...

ps.1440 x 2560 je QHD rezolucija, fullHD je 1920x1080 mada, kao što rekoh, to je nebitno sa ovom nextgen verzijom aplikacije...
Instaliraju ljudi kako na s3, s4 mini tako i na note 4, G4 ...
 
Poslednja izmena:
Danilo, dobra navigacija. NextGen mi vise prija, ali ovaj Pioneer ne toliko. Mada ima dosta dobrih opcija.

Jedino me nervira sto uzasno koci rotiranje na mapi, neoptimizovano nekako.
 
Kako koči ?
Kod mene radi ok, a i ne rotiram tako često telefon.
Pioneer je isto nextgen ...
 
Ma nije fluidno toliko. Zoom out npr. pa dok ucita reljef itd. :)

Znam da je NextGen, ali nekako mi je drugacija, nebitno. Kao da je portovana navigacija :D
 
Reljef za celu Evropu ima 225 MB ...
Obriši fajl jer dosta opterećuje starije telefone :)

Igo_Avic/content/dem
 
Ako M8 ne moze da izgura, dgjbm onda :)
Na Note 4 radi dobro?
 
Radi super ...
Jel si pogasio animacije menija i obrisao dem fajl ?
 
Nisam animacije. Probacu sad. Promenio sam na HERE mape, bolje je malo. Kada je dosta zumirano lepo radi rotiranje i pomeranje po mapi.

Ima dosta podesavanja, svidja mi se. Primo sam prestao da koristiim :)
Au, postoji Select map provider, lako promenim mape, korisna opcija.
 
Pa dve navigacije u jednoj .
Sva ta podešavanja si imao u video klipu koga nisi odgledao :)
 
...Koga jesam gledao, ali ne do kraja :)
 
Meni treba IGO za Z2.
Ako moze next gen verzija sa poslednjim mapama i POI tackama za Srbiju.
I ako je moguce da sve bude u jednom folderu :)
 
Jel zna neko koje mape bi se trenutno pokazuju kao najbolje trenutno za nas region?
 
Instaliarao sam na Z3 iGO Primo (2.4) Basarsoft 9.6.29.404739. Na SD kartici radi ali ne pamti podešavanja. Na internoj sve radi, ali me nervira onaj okrugli brzinomer (kao kod automobila sa kazaljkom) na sredini ekrana. Sa četiri klika brzinomer postaje skoro nevidljiv ali je još uvek tu. Da li neko ima ideju kako da ugasim taj brzinomer?
 
Za to je odgovoran ux fajl. Obično se baš tako i zove, "Speedometer" (Arimijev ili neki drugi). Pogledaj sadržaj foldera ux i ui_android (u ovom treba da budu speedometer.vpr i speedometer.ui fajlovi). U principu, sve što se nalazi u ova dva foldera a u imenu sadrži speedometar treba da obrišeš.
 
Hvala na informaciji. Obrisao sam sve što si mi rekao i sada radi.

Čisto informacije radi za druge, nakon brisanja speedometer fajlova (ima ih dosta pogotovu u ui_android) na izabranu rutu pri prikazu karte pojavljivao se crn ekran sa izmenjenim setovanjima za dodatne informacije. Tap na polje koje prikazuje sledeće skretanje (gornji levi ugao) vratilo bi kartu ali samo trenutno. Međutim na tom crnom ekranu pojavila se i ikona za isključivanje (nepotpun krug sa crtom) i kada sam tapnuo na nju vratio se normalan prikaz karte i crni ekran se nije vraćao.

Pozdrav
 
Da li iGO daje zvučna obavještenja o kamerama ukoliko nije podešena destinacija nego se samo voziš a da je iGO uključen?
 
Nema razloga da ne obavestava, uostalom mozes i sam testirati.
 
Cao ljudi, imam jedno pitanje...Citao sam, ali nisam mogao da nadjem resenje za promenu menija sa engleskog na srpski na iGO Primo. Kada odem na podesavanja i kliknem na srpski, on ga oznaci i trazi restart. Ja to uradim, ali se na kraju uopste ne prebaci na srpski nego ostane na engleskom. Pomagajte, ovo je zbog caleta, meni inglis nije problem :D
 
Za koji uređaj? Koji OS, koja verzija Primo-a?
 
Nazad
Vrh Dno