Šta je novo?

Porblem sa racunarom

Balzak

Cenjen
Učlanjen(a)
25.12.2013
Poruke
866
Poena
180
Imam problem sa racunarom, i nemocan sam, igrao sam fifu nocas i odjednom osetio neki blagi miris paljevine odma zatim sam izgubio sliku na monitoru al je komp nastavio da radi, mogao sam da ga islljucim samo kad sam iskljucio napajanje.
Uopste ne znam do cega moze biti, i odakle potice taj miris paljevine, sve sam pregledao i nisam nasao izvor, znam samo da izlazi kroz jedan vent od radijatora na gornjoj strani i samo tu i moze da se oseti.
Ima neko neku ideju?
 
Imam problem sa racunarom, i nemocan sam, igrao sam fifu nocas i odjednom osetio neki blagi miris paljevine odma zatim sam izgubio sliku na monitoru al je komp nastavio da radi, mogao sam da ga islljucim samo kad sam iskljucio napajanje.
Uopste ne znam do cega moze biti, i odakle potice taj miris paljevine, sve sam pregledao i nisam nasao izvor, znam samo da izlazi kroz jedan vent od radijatora na gornjoj strani i samo tu i moze da se oseti.
Ima neko neku ideju?
Rasturaj pa sastavljaj deo po deo na stolu, pogledaj da nije procurela tečnost ali najverovatnije video karta.
 
Schraubenzieher u ruke i pregledaj svaku komponentu posebno...
 
Onjuši napajanje ,garant ti je zakovao ventilator pa je crko od pregrevanja a ostalo 12 v pa vrte i dalje ventilatori na cpu...To bi te ujedno najmanje koštalo ako nije išlo dalje...
 
Pa svi tipuju na napajanje, sto kazes samo da nije povuko jos nesto, prvo cu napajanje da zamenim, pa ako nije ide pod noz, deo po deo, u trenutku gasenja pipnuo sam napajanje i delovalo mi je mlako, thermaltake 550w je u pitanju staro 5 godina, skoro sam razmisljao da ga menjam
 
Ok, pronasao sam uzrok smrada [emoji23] kabl adapter 4pin na 8pin za cpu
b4a65886e28009cfacb8b99421c55bf2.jpg
 
Zgranuo sam se kad sam video, probao sam sa lc power lc-600 sve sljaka u fulu, nisam doduse probao moje napajanje, niti cu, pojuricu ovih dana neko modularno ionako sam razmisljao o zameni istog
 
Nazad
Vrh Dno