Šta je novo?

Koju grafičku do 30000 din?

Laki_Srb

Cenjen
Učlanjen(a)
18.08.2009
Poruke
75
Poena
160
Koju grafičku do ovog iznosa za konfiguraciju iz moja mašina?
U obzir dolaze i polovne.
Hvala.
 
Nista novo jer pljackaju ovih dana po it prodavnicama. Juri polovnu r9 290x sa dobrom garancijom
 
Da li će napajanje moći da izvuče celu konfiguraciju uz 290x i verovatno jedan SSD?
Hvala na predlozima.
 
Napeto za 290x, 280x hoce bez problema. To je jedno od boljih chief serija, CWT platforma koja se koristila u corsairu mid klase (tx)
 
Moze da izvuce, ako nije jako matoro.
 
To napajanje ima 4 grane od kojih dve idu za CPU, jedna za grafu i jedna za ostalo. Ne znam da li je pametnije da iskoristis molex na 6 pin adapter sa ove cetvrte grane, umesto da koristis 6 pin iz napajanja koje je predvidjeno za graficku.
 
Poslednja izmena:
Kupljeno je novembra 2011. kad je i sastavljena cela konfiguracija.
Računar je jako slabo korišćen za igranje (5-6 meseci BF3 kad je izašao i uglavnom CS 1.6). Sa ovom mojom karticom je bilo mučenje i u to vreme neku zahtevniju igru odigrati.
Ako je sigurnija varijanta da idem na 280x? Ili neku drugu? Hteo bih malo da odigram i neke zahtevnije igrice koje su sada aktuelne i koje će izaći u skorije vreme.
Ne znam koliko ću osetiti na nekim budućim igrama ako sad uzmem 280x, tj. da li je i ona dovoljna za neko mid-high podešavanja?
Šta mi je činiti?
 
@mare

Nisam stručan, ne znam šta je pametnije. :)
 
Tera 280x sve zivo na high bez problema.
 
Hoće li procesor predstavljati problem, na 3.0 GHz je?
 
Da li će napajanje moći da izvuče celu konfiguraciju uz 290x i verovatno jedan SSD?
Hvala na predlozima.

Napajanje moze i 280X i 290X. Plus i5 koji je smesan potrosac, tako da nemas brige.
Starost je detalj, ali ne presudan posto kazes da se ionako nisi mnogo igrao odnosno nije bilo vremenski mnogo pod opterecenjima.




Hoće li procesor predstavljati problem, na 3.0 GHz je?

Nece. Moze on da gura i jace graficke od 290X.
 
Nazad
Vrh Dno