Šta je novo?

Valve VR headset

maciguZ

Cenjen
Učlanjen(a)
20.07.2009
Poruke
338
Poena
169
Poslednja izmena:
Meni nije jasno da li se ovde radi o rezoluciji 2400x1800 ili su u pitanju dva ekrana svaki sa 1200x1800 sto je zbirno 2400x3600 rezolucija?

Ako nista drugo, bar ce razvaliti Rift na polju positional trackinga (gde je Rift najtanji).
 
a pair of 1200 x 1080 displays that can handle video at a whopping 90 frames per second.
Dva ekrana, dakle ukupno 2400 x 1080.
 
Pogledajte prilog 164008

Da li je ovo neka saradnja sa Oculus Rift-om ili je sve Valve radio sa HTC-om ?

28.11.2013: "ne znam da li je vec bila tema ali Valve vec duze vremena okuplja, sakuplja, finansira... umove iz IT sveta koje interesuje VR virtual reality / AR augmented reality."

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?318131-Valve-i-konzola-VR


sad tek vidim da onomad nisam okacio link ga blogu Michael Abrash-a gde ima dosta tehnickih detalja o onome sto radi za Valve:
http://blogs.valvesoftware.com/abrash/
 
Poslednja izmena:
:D


Od 7.50.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ovo je odlicno, samo sto ce za igranje bilo cega sa pristojnim FPS trebati zveri od grafickih kartica. Minimum neka dva buduca GTX 1080 u SLI.
 
Poslednja izmena:
Ovo je odlicno, samo sto ce za igranje bilo cega sa pristojnim FPS trebati zveri od grafickih kartica. Minimum neka dva buduca GTX 1080 u SLI.

Eno najavljen ti je u maxvell temi GTX TITAN-X 12GB VRAM :d
 
Ovo je odlicno, samo sto ce za igranje bilo cega sa pristojnim FPS trebati zveri od grafickih kartica. Minimum neka dva buduca GTX 1080 u SLI.

Vive VR radi sa manje pixela nego ultrawide monitor sa 1080p vertikalom. Nece ti trebati bas prejak komp takodje jer vecina VR igara cilja na slabije konfiguracije.
 
VR igara? Ovo je za PC, mnoge igre ce imati VR podrsku. Star Citizen na primer. Treba to terati u 90 fps u 2400x1080. Mada su prikazali UT u 4K u 60 fps na nekoj od Steam Machina.
 
Poslednja izmena:
Verovatno će se koristiti neka "omnidirectional" pokretna traka za ovakve potrebe.
 
Jos kad bi ta traka sisla u narodne mase po povoljnoj ceni... svi gameri bi ubrzo bili zategnuti i fit ko neki fitnes instruktori :d
 
Zajebano je ovo, treba ti cela soba i to prazna, za koriscenje, ja ne znam ko tako nesto ima.
Ali svidja mi se sto postoji konkurencija tako rano, jos nije ni izasao Oculus Rift, a u najavi su vec Project Morpheus, zatim ovaj HTC, M$ takodje radi neku svoju verziju, ako se ne varam i Razor ima nesto i ko zna ko ce se sve jos pojaviti na ovom trzistu. Oculus Rift je otvorio put, a videcemo ko ce proci kao najbolji, do sad po svemu sto sam video Oculus Rift prednjaci, ali neka bude konkurencije, dobicemo proizvod sa nizom cenom i vecim kvalitetom, a svaki od ovih VR proizvoda ce doneti nesto novo on the table.
 
jos kada bi pored tih super-trooper VR proizvoda i opreme delili i prazne sobe....:D
 
Japancima ce se ovo jako dopasti, oni bas imaju visak prostorija koje zvrlje prazne...
 
Evo ja doniram praznu sobu, samo donesite te VR gadzete...
 
Sa pokretnom trakom biće dovoljno 2x2 :)
 
Udaris rukama u zid.
 
^
ne mozes da udaris rukama o zid jer postoji VR "ograda"
prakticno, ovo bi mogao da koristis i na vrhu zgrade :D
 
ma kakva pokretna traka :d imate snimke iz sobe same na dosta portala... verovatno zbog ekskluzivnosti istih bench nije smeo da snimi samu sobu...

kad udaris u mrezu, logicno, pomeris se nazad... nije zamisljeno kao trcanje fizicki...
 
^
ne mozes da udaris rukama o zid jer postoji VR "ograda"
prakticno, ovo bi mogao da koristis i na vrhu zgrade :D

Koliko sam ja shvatio, ta ograda je zapravo zid tj. nalazi se tacno gde se zid nalazi u odnosu na tebe (tj. uredjaj koji imas na glavi). Ruke su takodje tamo gde trebaju biti zahvaljujuci motion kontrolerima tako da prvo udaras rukama tj. kontrolerima jer se oni nalaze ispred tebe. Mana je sto noge u igri nepostoje a ruke se prate senzorima. Resenje su senzori koji bi se kacili i na donje ektremitete.

Imas i safe zone, sto valjda sam mozes da podesavas. To je zona koja je mnogo manja od prostorije u kojoj se nalazis i igra ce te obavestiti kada napustas tu zonu. Na taj nacin nema sanse da ikada dodjes do zida ili neke druge prepreke.
 
Poslednja izmena:
ma kakva pokretna traka :d imate snimke iz sobe same na dosta portala... verovatno zbog ekskluzivnosti istih bench nije smeo da snimi samu sobu...

kad udaris u mrezu, logicno, pomeris se nazad... nije zamisljeno kao trcanje fizicki...

Niko nije rekao da trenutno koriste pokretnu traku, već da je to jedino upotrebljivo rešenje za ovakvu tehnologiju.
 
Koliko sam ja shvatio, ta ograda je zapravo zid tj. nalazi se tacno gde se zid nalazi u odnosu na tebe (tj. uredjaj koji imas na glavi). Ruke su takodje tamo gde trebaju biti zahvaljujuci motion kontrolerima tako da prvo udaras rukama tj. kontrolerima jer se oni nalaze ispred tebe. Mana je sto noge u igri nepostoje a ruke se prate senzorima. Resenje su senzori koji bi se kacili i na donje ektremitete.

i ja mislim tako.
samo sto ne moras rukama da udaris u zid jer realan zid moze da bude dovoljno daleko od VR ograde.
takodje isto mislim da pomocu kontrolela u ruci "ides" napred/nazad kroz prostor...

ali to je sve kako ja mislim ;) (ili ti; bilo bi lepo da cujemo iz prve ruke ili da pogledamo ono sto je akki predlozio.)


90tih smo vozili Descent sa VR kacigama (te VR kacige se mogu videti u spotu Dza ili Bu: https://www.youtube.com/watch?v=W5quXqf57N0 )
- u ruci imas kontroler za napred/nazad i pucanje a glavom biras pravac (ne ustajes sa stolice nego uglavnom padas glavom na dole! :d bilo je i ljudi koji su bukvalno povracali posle par minuta VRa! :D ...).

(elem, kad smo vec kod istorije, jedan od tvoraca VRa, onaj koji je dao originalni naziv "Virtual Reality", danas se bavi mnogo bitnijim stvarima od VR-a. VR je u sustini jednako bitan koliko i fontovi; isto koliko i CSS...)

Imas i safe zone, sto valjda sam mozes da podesavas. To je zona koja je mnogo manja od prostorije u kojoj se nalazis i igra ce te obavestiti kada napustas tu zonu. Na taj nacin nema sanse da ikada dodjes do zida ili neke druge prepreke.
upravo cheers
 
Poslednja izmena:
Niko nije rekao da trenutno koriste pokretnu traku, već da je to jedino upotrebljivo rešenje za ovakvu tehnologiju.

nije, jer nema kretanja, ne postoje senzori za noge, vec se kretanje obavlja dzojstikom... sto je i logicno...

drugo, tesko da ce ikada biti pokretnih traka jer bi to znacilo znacajni dodatni trosak a drugo znacajnije, to bi smanjilo broj potencijalnih igraca jer bi onda zavisilo i od fizicke spreme istih, sto cemo se sloziti
da nije karta na koju bi se bilo ko kladio :d

cak i mlataranje rukama sa dzojsticima koji su prilicno laki mnogima nije bilo bas lako, tacnije mogli su da igraju veoma kratko...
 
Poslednja izmena:
Kontam da ce biti za par godina umesto paintball-a da odes sa ortacima u neku lokalnu halu prilagodjenu za VR i da pletete a la Battlefield jedni po drugima. Kao u onoj epizodi X-Files cini mi se :d
 
Nazad
Vrh Dno