Šta je novo?

Radeon HD 7750 ili nVidia GTX 460

ZoranTemplar

Cenjen
Učlanjen(a)
13.02.2009
Poruke
7
Poena
151
Poštovanje svima!
U dilemi sam šta uraditi?Prvo da vam 'predstavim moju konfiguraciju:
-M. ploča: Gigabyte GA-EP35-DS3L
-Procesor: Intel Core2duo 8400
-Mem.: 4x1 gb DDR2 800mhz Kingston
-Graf.: MSI Radeon HD 7750 1gb DDR5
-HD: 2x WD(jedan od 160bg,drugi od 320gb)
-DVD RW Pioneer110D
-Zvučna k.:Terratec Aureon 5.1
-UPS APC Back ups SE 700
-Napajanje: Cooler Master 500W

Pitanje je sledeće:
Da li je po Vašem mišljenju bolje da zadržim ovu grafičku kartu,ili da stavim PNY GeForce GTX 460(1gb,DDR5),XLR8 'Enthusiast Edition'(overclocked)?Napominjem da komp koristim najviše za igre!
Radeon sam kupio pre godinu i po,i zadovoljan sam sa njom.Gledao sam po raznim forumima poređenja ove dve kartice,i ovaj GeForce je ipak bolji.Jeste da Radeon ne 'traži' dodatno napajanje(manja potrošnja,kudikamo).Za GTX je preporučeno minimalno napajanje od 450-550W(kako gde).Interesuje me da li je za igre GTX bolji,i da li će ovo moje napajanje to izdržati?I šta može da se desi sa napajanjem ako se optereti?Da li će samo da se ugasi,ili 'ne daj Bože'-ono najgore?
Hvala svima unapred!:D
 
Hvala na odgovoru.To sam već pogledao.Najviše me interesuje pitanje u vezi napajanja.Već sam 'izračunao' na sajtu-'http://www.extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp',i tu je ispalo da mi je potrebno 430W.Al me nekako strah da se nešto ne desi sa napajanjem?!
 
Nece se nista desiti sa napajanjem. I vise je nego dovoljno. Pogotovo jer je brendirano.
 
Po meni nije bolje da uzimas GTX 460, radi se o GPU-u koji ne samo ima 3x vecu potrosnju a jedva 30% bolje performanse, vec o GPU-u koji je dve godine stariji, driver optimizacije su sve losije i ako ih uopste ima, koliko god da AMD ne valja sto se tice podrske, ovde je rec samo o godinama jednog i drugog GPU-a.
Bolje preko afterburnera klokni trenutnu graficku, posto se radi o izuzetno hladnom chipsetu, nekih 20ak % iznad, nece biti kao GTX460, ali ce zato trositi dosta manje, i maltene od igre do igre u nekima ce biti i istih performansi kao sa GTX460,

Nije vredno uopste menjanja, prvo sto ces teze za neki dobar novac prodati staru, i nije uopste vredno ni vremena koje ces potrositi da sve namestis da radi, da ohladis, itd.
7750 moze uz malo truda i overvoltovanja da se namesti da se ponasa kao 7770, zavisi i od primerka doduse, ali bih radije isao tom opcijom i izvukao jos 6-7 frameova na Furmarku.
 
OK.Hvala na odgovoru 'sladolledsamesom'.Volim da čujem različita mišljenja!
 
Koji procesor imas, ako je taj iz potpisa onda je bolje 7750 posto taj dual core nije ni za jednu 256+ bitnu kartu dovoljan
 
Ta tvrdnja ti je bas bezveze... E8400 je iz onog dobrog vremena kada su gospodarile 9800GTX, 4850, pa i GTX280. Sve ih je terao kako treba i bez problema.

Ali da, slazem se da je 7750 mudriji izbor, prvenstveno zato sto se moze naci sa garancijom.
 
Ali zna da pravi velike probleme sa 460-icom. Neiskoriscenje graficke zna da bude veliko. Ne bih ja to uzimao.
 
Ko sto rekoh 8400 Wolfdale nemoze da se nosi sa 460GTX, a malo je bezveze porediti 9800 i 4850 sa 460GTX
 
Da, nego tvoja izjava da nije ni za jednu 256+ bitnu kartu dovoljan. :D
 
Lepota je u oku posmatraca nijedna DX 11 256 bitna karta ne radi kako treba sa E8400

malo cepidlacis mogao si osim 9800 da stavis 7900 pa i 8800GTX )
 
E tako lepo, napomenes "nijedna 256bit DX11 karta" i onda sve ok. :smoke:
 
Imam dojam da me neko mrzi a ko me mrzi (a zna da rimuje) sledi mu ..... brzi odgovor :smoke:
 
Nazad
Vrh Dno