Šta je novo?

Akcione kamere (GoPro, Yi, Eken, SJCAM...)

Успео сам да на ГБ будем међу 5 и купим Elephone Ele Explorer 4k камеру за 33$, редовна цена јој је 59$.

Сад ако има неко да подели утиске да знам да ли и толико вреди јер је нисам претходно анализирао...

Sent from RMN2
 
Poslednja izmena:
Vredi sigurno. Opušteno. :)

Nije kopija neke sj ili gopro kamere, jedino ja zameram tim jeftiniji kamerama što stavljaju čip od 4 Mpx pa softverski dignu na nekih dvanaest, šesnaest itd a ja slikam dosta sa njima pa mi nije to to. Za video ako budeš zadovoljan, nema šta da pitaš drugog kakva je. I to 4k je interpolirano, evo opet sam pogledao na sajtu OV, čip podržava full hd u 60 fps.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Зато сам ја чекао акцију на Гит2, због слика, али нисам могао ову цену да пропустим... Е сада како ћу проћи на царини и да ли ће стићи до мене (у журби нисам штиклирао да буде регистрована пошиљка)

Како ти снимаш, у јачој резолицији или је спустиш на неки ниво где је прихватљивији резултат?

Sent from RMN2
 
Pa ako je senzor 4 Mpx, čemu slikanje u 12. Isto važi za video, čemu kvazi 4K.

Ali ja sam video na GB, Elecam Elite 4K sa Sony senzorom od 12 Mpx za nešto preko 60 evra, mislim da ću je uzeti...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Deluje kao dobra kamera i bas je jeftina, da li ima nešto bolje za malo veće pare ili je to najbolja kupovina trenutno?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Imaš Gopro 3+ Black, misim da ti više od toga ne treba :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Taj gopro je jedno tri puta skuplji, nešto do 100, 120e, a da je bolje od ove? Ovakva kamera bi mi koristila samo za zezanje, i ne bih je često koristio, znači čisto da imam, što znači da za manje parw dobijem nešto što će mi koristiti najbolje u tim retkim prilikama, kada bi stalno koristio uzeo bih naravno nešto mnogo bolje i skuplje.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
SjCam 5000 Wi Fi i X i slične od SJ su naj bolji odnos cene i dobijenog i sigurna kupovina. GoPro je kao iPhone, skup, dobar, ali preskup a ne toliko dobar... Imao sam SJ4000 WiFi, osim lošeg White Balans - a, slika je kao žilet a ta kamera kosta isto 66 evrića. GoPro je za RedBull i profesionalce, čovek je pitao za najbolju kupovinu.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
@DaPimp kako ti se cini Yi 4K do sada? Planiram da je porucim kada budem imao para za nju, a dotle je mozda moj drug poruci uskoro, kazem mu da za te pare moze da mu zavrsi dosta posla (valjda snima po raznim dogadjajima), mislio je valjda da da 100 i nesto evra na neku Sony kamericu, a sada je cena Yi 4k oko 200$ (naravno samo za kamericu).
 
Bolje neka ide na prvi Yi, velik senzor, 2K, kompatibilna sa svim i svacim ... A jeftinija vise nego duplo :)
 
Eno poslao mu juce sve recenzije koje sam smatrao korisnim, sinoc odgledao i odusevio se kamericom, tako da ce je verovatno poruciti :D. Kaze da je nije uzimao u razmatranje s obzirom da ga po zvanicnim foto radnjama prodaju za 360€, 390€ :laugh: .E sad, verujem da ce je zadrzati na carini, mislite li da zajedno i sa kamericom stigne i njena profaktura na 200$ posto u poslednje vreme 2 proizvoda koja sam porucio su precenili sa svojom procenom za carinjenje?
 
Dolazi mi drugar iz US, pa bih porucio neku action cameru. Jeftiniju, ne bas gopro ali da bude 4K. Moze neki savet sta je trenutno best buy? U uzem izboru su mi trenutno YI 2 4K i ThiEYE t5e.
 
Ako bas zelis 4k uzmi yi 4k, 200$ i dodaj neku dooobru karticu sandisk ili lexar. Meni za oko zapala Sony as300, mladji brat x3000, nije 4k ali ima opticku stanilizaciju ali samo USA, Rusia, Japan, icena 268$. A vidim i da Xiomi prima prednarudzbe za yi 4k plus kameru 300$. 4k rezolucija i na toj rezoluciji radi gyro. Inace koju karticu koristite za 4k snimanje?
 
Prvenstveno sam hteo Yi 4k da uzmem. Onda sam gledajuci review-ove na YT dosao do zakljucka da mi se snimci sa ThiEYE t5e (za koji nikad cuo nisam) u stvari vise dopadaju (boje i kolicina detalja), pa sam se odlucio za njega. Npr ovaj klip:

https://www.youtube.com/watch?v=3guXsaaVqPg

Opticka stabilizacija, zeiss, sony je daleko ozbiljnija prica za ne toliko vise novca..

ThiEYE t5e ima samo elektronsku stabilizaciju slike (EIS) i to samo na 1080/30fps. Ne znam kakva je situacija na yi 4k, ima li EIS i za 4k ?


Sto se kartica tice, citao sam juce o tome, i zakljucak je da su one brzine koje navode na karticama potpuno irelevantne i polutacne, a da je jedino pouzdano merilo U3 oznaka koja je standardizovana. Na amazonu za ThiEYE t5e za 4k pise da mogu class 10 i U3 kartice, ali sam ja narucio u3 jer mi class 10 deluje nedovoljno za 4k. Za HD bi class 10 bio dovoljan.
 
Yi 4k eis radi na rezoluciji 2.7k 30fps (nemam yi 4k, info sa elproducente).
 
YI 4K za sada odradjuje svoj posao skroz ok :p Opticka stabilizacija radi samo na 1080p30fps, sem ako se nije promenilo nesto u poslednjih mesec dva od kada je ne koristim jer nemam neku posebnu priliku.
Ja sam preko drugara uzeo kineski model, na koji sada moze da se ucita i EN fw bez ikakvog hakovanja ili slicno.
Sto se tice kartica, nikako ne uzimati preko KP i slicno .... teske prevare.
 
DaPimp ajd ako imas volje i vremene upali je i proveri max rexoluciju a da radi stabilizacija . Da li zavisi od kartice tj. od bitrejta?
 
Ako je optička, morala bi da radi na svim rezolucijama, čim je na samo jednoj, meni je to sumnjivo.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Eis radi na 1080p, pitacu druga da mi posalje deo kada sam snimao prosli vikend svadbu i koristio stabilizaciju sa njom.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Ima li ovih par kamerica koje se pominju zadnjih nekoliko stranica integrisan GPS? Ja ne vidim u specifikacijama...možda je to klasika pa zbog toga ne navode posebno, ili nema?
 
Koliko znam samo Garmin Virb, Sony as100, as200, x1000, x3000 ima GPS. Od ovih kineskih nijedna nema GPS. Doduse postoje neki kineski modeli na alibabi i pominje se eksterni GPS modul.
 
Ćao,

Da li uzeti gp5 ili yi 4k+ 60fps?

Ako ga naručim sa geekbuying.com, 320€, koliko će da koštaju ostale dažbine do Srb? ili da prosledim kod rođaka u Dojčland?

Baš sam u neudomici šta uzeti...a gp5 kod nas može da se nađe za 360€...

Evo ga video za Yi 4k+


Hvala
 
Pa, sve zavisi kako bi ti koristio tu kamericu. Za moje potrebe bi i yi 4k završavao posao. Nekome ce na Yi 4k+ biti potreban 50/60fps na 4k rezoluciji, moguće je povezati eksterne mikrofone, live streaming, mislim da je ista stabilizacija na nizim rezolucijama... Vidi da li ti je potrebno ono sto nema yi 4k i znaces da li ti odgovara za cenu koju se nudi.... Da ne pominjem da ce ti verovatno trebati jaci računar za 4k@50/60fps

Mislim da je na vecoj akciji bila yi 4k+ kamerica kad je bio rodjendan aliexpresa-a.

Poslato sa Lumia 550
 
Poslednja izmena:
Pa koju je karticu kotistio ako je stvarno bitrate 135mbs? Ima Lexar tu negde oko 110 mbs i kosta 128GB ~250$
 
stigao drugaru SJCAM SJ4000 sa Alija i ima neku malu fleku na slici. Vrv prašina između sočiva i senzora. imate li da preporučite neki servis koji bi to mogao da pogleda?
 
Ma kakav servis, nek vidi na dashcamtalk neko uputstvo za otvaranje i sitne ceste fixeve...
 
Nazad
Vrh Dno