Šta je novo?

Nece da udje u BIOS

Teljan

Poštovan
Učlanjen(a)
13.11.2014
Poruke
386
Poena
70
Sklopio sam konfiguraciju i sve radi bez problema,ali nece da udje u BIOS.Samo mi se u gornjem levom uglu pojavi donja crtica koja treperi i to je to. Imam poslednju stabilnu verziju i kompjuter u radu ne pravi nikakve probleme.
Maticna ima Dual BIOS,da li je moguce da mi to pravi probleme?

Inace, 790XTA-UD4 je u pitanju.
 
... izvadi vrati bateriju od biosa mozda proradi, a mozda je baterija slaba...
 
Imam 8 usb slotova...2 usb 3 i 6 dvojki.
Mislis da probam sa svim slotovima?

I jos 2 napred ( 3.0 i 2.0)
 
Dva crna u sredini su za usb misa i tastaturu.
 
bome meni i mis i tastatura rade u koji god usb da ih nabodem,a imao sam svakakvih ploca.ja tipujem da nije stikliran Legacy USB support u BIOS-u,a tu je kvaka 22,jer ti bios ne ocitava tastaturu kako treba.ako imas vise tastatura po kuci isprobaj,dablcekiraj dal' drzis pravi key za ulaz u BIOS,ma i triplcekuj.
 
Na Delete dugme,sigurno.
Sve meni radi,u bilo kojem slotu,to nije problem.Ja kad kliknem delete on meni prikaze Da ucitava bios,ali ga nikad ne ucita.
 
vrati predhodnu verziju.svasta,nisam za ovakav slucaj jos cuo,da nece da udje u bios,a postuje kako treba.
 
A da probaš sa PS/2 tastaturom ? Ovo je bila moja prethodna ploča i svi USB su bili dostupni za BIOS. Umesto vađenja baterije probaj sa CLR_CMOS, sa kompjuterom isklučenim iz struje naravno.
 
Poslednja izmena:
Hoce nekad tastatura da oteza ulazak u bios iako ploca registruje del dugme, zato sam zapeo oko usb-ova, da se eliminise tastatura kao problem. Isti problem pravi i legacy usb, al ne moze u bios da udje promeni. Probaj sa PS/2 tastaturom kao sto CounterMike rece, ako ne udje u bios ostavi malo duze da radi. DualBios kopira prvi Bios preko drugog kad drugi nije ispravan. Drugi je ovaj sto si ti stavio a prvi mislim da ne mozes da menjas na toj ploci.
 
Pokusao sam sa ps2 tastaturom i nije upalilo.
Pokusavao sam i sa razlicitim usb portovima,ali je i dalje isto.
Jedino da probam sa clr cmos....i da proverim bateriju....
 
Nazad
Vrh Dno