Šta je novo?

Nemam u ponudi odgovarajucu rezoluciju

markoni_kg

Poštovan
Učlanjen(a)
13.01.2014
Poruke
51
Poena
59
Pozdrav,

Imam monitor Acer V-203H koji je maksimalne rezolucije 1600x900.

kupio sam racunar koji je dosao sa instaliranim win 7 ultimate 64bit, dakle nije instaliran sa mojim monitorom. Kada udjem u podesavanja rerzolucije, nema ove koja mi je potrebna, kako da resim problem?

Graficka je: ATI RADEON HD 4350 1 GB koja ima DVI izlaz a ja sam monitor vezao preko adaptera DV-I na VGA (posto sam imao samo VGA kabal).

Ponudjene rezolucije su: (ide nekoliko manjih rezolucija a zadnje tri su) ... 1280x960; 1280x1024 i najveca 1600x1200

Valjda sam rekao sve sto je bitno....
 
@Darkodar

Kao sto sam gore napisao, imam opciju 1600x1200, zar to nije vise od 1600x900 koja je meni potrebna? Usput da napomenem da, kada sam kliknuo na 1600x1200, izbacilo mi samo crn ekran sa porukom da ekran ne moze da prikaze zadatu rezoluciju i vratilo me na ovu pretposlednju (1280x1024) na kojoj mi je trenutno...


@Batak

Drajver je verovatno dobar, posto sam vec uzimao kompove od ovog prodavca i uvek sve instalira kako treba. Mogu li ja, za svaki slucaj da skinem drajver sa zvanicnog sajta i instaliram ga? Treba li da obrisem stari i kako?

Imam jos jedno pitanje: Kada ugasim komp meni se ne ugasi i monitor, vec radi ali je crno i ide onaj pravougaonik sa nekim natpisom tipa: cabel is unplagged ili tako nesto pa moram monitor na dugme svaki put da gasim, kako to da resim?
 
Adapter nije odgovarajuci, komp ne registruje monitor. Zato i ne moze da prepozna native rezoluciju monitora i zato ga i ne gasi. Kupi dvi-dvi kabl za monitor i resen problem. Slika je iovako losija sa vga kablom i odgovarajucim dvi-vga adapterom.
 
Kolika je frekvencia nameštena ?
 
@neba

Mozda si u pravu za adapter... sad me zanima da li bih kupovinom kabla DV-I na VGA resio problem isto kao i kupovinom kabla DV-I - DV-I s obzirom na to da mi monitor ima samo VGA ulaz?

@CountMike

Frekvencija je 60MHz, imam jos 70, 75 i 85 u ponudi. Mogu li to da brobam bez bojazni da cu nesto zeznuti?
 
probaj ovo, raspakuj i klikni na bat fajl.
 

Prilozi

  • rez.7z
    2.7 KB · Pregleda: 31
@neba
@CountMike

Frekvencija je 60MHz, imam jos 70, 75 i 85 u ponudi. Mogu li to da brobam bez bojazni da cu nesto zeznuti?
Da izgori nešto naće ali na tim većim frekvencijama možeš samo nižu rezoluciju da dobiješ. Koje marke je ta karta, zar nema VGA izlaz ? Šta je sa drajverima, tu trebaju oni sa "legacy" u imenu ? Radi li CCC ? Trebalo bi da ima ono "show all resolutions" ili "Show unsupported resolutions". Te karte mogu daleko veće rezolucije nego te.
 
Poslednja izmena:
Nisam znao da imas samo VGA ulaz na monitoru. Koji adapter trenutno imas?
overview-connectors.jpg
 
Zna li neko da li cu resiti problem ako uzmem DV-I na VGA kabal ili i tu postoje vrste kablova (kao sto je prikazano u postu iznad za adaptere)?

@neba

Cim dodjem sa puta provericu koji adpater imam, valjda pise na njemu a vizuelno bih rekao da je ovaj DVI-I (od ove dve fotografije u donjem levom uglu tvoje slike ovaj gornji)
 
@CountMike

Napisao sam gore koja je graficka i nema VGA izlaz, samo DVI. Ne znam kako da proverim da li mi u nazivu drajvera pise "legacy" i ne znam kako da proverim da li mi radi CCC. Nemam u ponudi opciju "show all resolutions" ili slicno, hvala na odgovorima....
 
Imam par slika pa ako znaci nesto za resavanje ovog problema... dakle koji adapter ili koji DV-I (iz graficke) na VGA (u monitor) kabal kupiti?

DSC_0023.jpg
 
Instaliraj driver HD 4350 win7 x64 ponovo (hydravision ti ne treba). Adapter je OK, kabl mi je malo sumnjiv, izgleda prastar :), odakle ti?
 
Ok, instaliracu taj drajver a prvo cu probati sa novijim VGA kablom, nije mi to palo na pamet... ovaj kabal sam kupio pre nekog vremena u gomili nekih drugih kablova, moguce da je zastareo...

Moram li prvo da deinstaliram stari drajver?
 
Da sve normalno radi, rekao bi ti da ne mora :). Ovako, prvo uninstaliraj.
 
Zamenio kabal (pozajmio noviji isti) i nista... uninstalirao stare drajvere, instalirao nove (sa onog linka) i opet nista, sve je poptuno isto.... necu se vise baktati sa ovom grafom iz razloga sto mi treba grafa sa HDMI izlazom pa cu je zameniti ranije nego sto sam planirao.

Hvala svima na pomoci!
 
Instalirao sam ovaj program, dodao sam rezoluciju monitora 1600x900 i cela desna ivica ekrana mi je bila prazna, dakle crna vertikalna "traka" koja je sirine oko 2 - 2,5 cm, dakle kao da se smanjio monitor za otprilike jedan inc ali ne dijagonalno nego samo sirina monitora. Zatim probam 1600x1000 (to nije rezolucija mog monitora) i sad izgleda super. Ja ne vidim nikakvu razliku u odnosu na ranije kad sam imao drugi racunar i podesenu rezoluciju 1600x900, mozda postoji razlika ali ja je ne vidim.

Ja smatram problem resenim, meni je odlicno ovako, hvala svima koji su se javili a posebno clanu foruma "neba" koji ne samo da je kompetentan da daje savete ovog tipa, vec je i voljan da to uradi nekoliko puta na istoj temi.. svaka cast majstore i hvala svima jos jednom!!!
 
:) sad stavi rezoluciju 1600x900 i pritisni auto dugme 2 sekunde.
 
Ma to mi je automatski odradio komp cim sam odobrio 1600x900 a evo sad sam i ja probao rucno, kako si mi ti predlozio i opet crna vertikalna linija sa desne strane, dakle suzen ekran... nema veze, dobro je ovako na 1600x1000, hvala svakako!
 
Sta imas ovde u ponudi:

Capture.PNG

Na desktopu ti je dobra 1600x1000 ali kada bi usao u neku igricu poremetilo bi se(u igrici) , dajem primer...
 
rezolucije.jpg

Izvinjavam se sto se nisam odmah javio na, opet sam bio malo na putu.

Evo sta tu imam.. sad ne znam da li je bitno da li sam imao pre nego sto sam instalirao onaj programcic, verovatno nije bitno.

@Darkodar Ako mogu nesto da probam daj predlog. Win7 64bit
 
Nazad
Vrh Dno