Šta je novo?

Apple event 9. mart 2015

drgonzo

Slavan
Učlanjen(a)
17.12.2006
Poruke
3,724
Poena
435
9. marta u San Francisku se održava event gde će biti predstavljen Apple watch:
http://www.theverge.com/2015/2/26/8115325/apple-watch-event-march-9

Postavlja se pitanje da li će osim sata biti predstavljen još neki proizvod.
Vrlo verovatno ćemo videti redizajnirani 12" Retina MacBook Air. Mislim da ćemo iPad Pro morati još da čekamo...
http://www.slashgear.com/apples-march-9-event-more-than-just-a-watch-26370643/

Event će se prenositi uživo za OS X i iOS uređaje:
http://techcrunch.com/2015/02/26/how-to-watch-the-apple-watch-event-live-on-march-9/
 
Totalno sam zaboravio da treba da bude event za iwatch.
Iako me ne zanima njihov sat, nadam se da ce biti prikazan i jos neki uredjaj. Mozda kao sto kazes novi retina macbook air.
 
Meni je ceo Apple koncept pao u vodu kada je umro Steve Jobs, tako da me, iako koristim 2 Apple uređaja (iPhone 4 i Macbook Pro) više ništa od noviteta ne dotiče već pune 2 godine.
Čak su mi i ljubimca, OSX, sa ovim Yosemitom potpuno unakazili.
 
Rado ću se počastiti novim Airom ako bude retina.
Nije da se radujem veličini od 12", ali da se i to prevazići.

Baš me zanima da li je samo glasina ili ćemo stvarno videti predstavljanje nove mašine ;)

:wave:
 
Ne znam napamet, a mrzi me da guglam u koje je doba izbačen prvi Air...
Oni uglavnom poštuju te tradicije, tako da ako nije u martu...

No, još par dana svega i znaćemo crno na belo ;)

:wave:
 
Да је Џобс жив, млатили бисмо се са 4 инча екраном. Ето :Д
 
Zašto toliko tupe sa tim ograničenjima oko streama. Sad moram gledati na telefonu kao ******.
 
Ma sta ces da gledas, ionako ce da smaraju samo o iwatch-u :d
 
Store na sajtu se već updejtuje, znaci krece preorder danas...
 
Овај нови МекБук изгледа опасно.
 
И то се слажем. :)
Мени је за око запао Аир од 11 инча, такође изгледа опасно добро, мада се не бих бунио ни за онај од 13, као ни за овај од 12. :D
 
Slazem se. Ali posto je sad macbook 12" sa retina displejem i tezak je samo 900 grama sa cenom od 1299$ koja je poenta macbook air-a?

12" MacBook je mozda sada najsporiji MacBook u ponudi, zbog pasivnog Core M 1.1GHz, i ovaj jedan USB-C port nisam siguran da li je prednost ili mana sa tehnicke strane koja mu je brzina uopste, nesto mi to tesko deluje da moze biti brzi od displayporta, usb 3.0, ako se koristi vise eksternih uredjaja zajedno.
 
Poslednja izmena:
Ukratko:

- HBO Now ekskluzivno na Apple TV, cena Apple TV snižena na 69$

- Nakon HealthKita, najavljen je ResearchKit, softver za medicinska istraživanja u saradnji sa nekim eminentnim ustanovama u toj oblasti

- Predstavljen redizajnirani MacBook (samo MacBook, bez Air u imenu) - ultratanak/ redizajnirana tastatura/ 12" / retina display (2304x1440) / novi trackpad sa ugrađenim Taptic engine-om/ bez ventilatora/ nove "konturisane" baterijske ćelije kako bi se bolje iskoristio prostor/ prema njihovim rečima "all day battery life" / jedan (!) reverzibilni USB-C port za sve namene / tri boje: silver, space gray, gold / cena u zavisnosti od konfiguracije 1299 ili 1599$ / u prodaji od 10. aprila

- MacBook Pro i Air takođe unapređeni, Pro dobio i Force Touch

- Apple Watch - watch faces / glances/ odgovaranje na telefonske pozive preko ugrađenog mikrofona, poruke, mejlovi / digital touch / health i fitness funkcije / Siri / Apple Pay / prikaz nekih aplikacija / bežično punjenje preko magnetnog punjača / prema njihovim rečima "all day battery life" - 18h / prestavljanje sve tri "klase" satova - Watch Sport - od 349$ (38mm)/399$ (42mm) / Watch - od 549 -1049$ (38mm)/ 599 -1099$ (42mm) / Watch Edition - od 10000$ / preorder počinje 10. aprila, u prodaji od 24. aprila

- iOS 8.2 izlazi danas
 
Poslednja izmena:
Ja se pitam dal ce ikad izbaciti air sa retinom ili su ovim novim mbp totalno napravili air nepotrebnim. Ili cuvaju za sledecu konferenciju?
MPB je laksi+tanji+ ima retina displej a kosta 300$ vise i ima jedan inch manje. Dovoljno da niko ne uzme air u razmatranje
 
All day znaci 18h ? Od kada se dan skratio.. :)

Po meni je ovaj sat tezak promasaj,mada ce trziste reci poslednju rec.
 
Све док је оваца, неће фалит’ вуне :)
 
sve u svemu ništa što se mene tiče...sat je kanta i nadam se da mi nikad neće pasti na pamet da ga kupim.Ako se to desi,znači da sam definitivno puko...

Upravo skidam 8.2.

Vratili su MB?Ne znam koji im je to fazon da ga prvo penzionišu,a onda vrate,al mislim da ovaj apple ozbiljno gubi kompas...
 
Poslednja izmena:
476Мb
 
Нисам престао да мислим да је ”паметан сат” тотално бескористан производ, међутим, овај сат је нешто најбоље што нам је Apple подарио: могућност да видимо које људе треба да избегавамо и пре него што их упознамо - чим видимо Apple Watch на њиховој руци.
 
Sve mi je jasno, ali smartwatch od 10.000$ nije. Zvuči mi nemoguće da neko da tolike pare na sat koji će za 2 godine biti poptuno prevaziđen i bezvredan. (Primera radi, najjeftiniji Patek košta otprilike toliko - a posle 20 godina vredi isto ili približno nabavnoj ceni, neretko i više)

Uh, edit: Za 17K$ (da, toliko je najskuplji) postoji ogroman izbor najluksuznijih švajcarskih marki satova. Ovo je neko istraživanje Apple-a ili demonstracija nečega. Potpuna besmislica
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno